Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik mennyi kalciumot...

Kismamik mennyi kalciumot szedtek be naponta?

Figyelt kérdés

A 20. héttől kezdtem el szedni kalciumot (Béres kalcium 500mg) de csak egy felet szoktam naponta + a Gravidába is van 250 mg. Ez így 500 mg plussz kalcium.

Ennél ugye nem kell több? Már csak azért se merek többet, mert azt hallottam, hogy öregíti a méhlepényt.


2010. febr. 14. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
én semmit nem szedek magatól ugymondd,csak amit a dokim mondott. ezek pedig a terhesvitamin(gravid v. elevit napi 1x)magne b6 2x1, és most a 27ik héttől vasat is kell maltofer 2x1. ennyi:)
2010. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én a Tovita nevü kalciumot szedem,napi 1 szemet,a védőnőm igaz napi 2 szemet mondott,de mivel szedek elevitet,bérs magnéziumot,vasat,úgy gondolom elég ennyi is.26+6hetes kismami
2010. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 800 mg-ot szedek, bár a dokim 1000-t javasolt, csak ő pezsgőtablettában, nekem meg emilyen van itthon...

25 hetes km

2010. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyáltalán nem szedtem kalciumot, csak Gravidát. Igaz, minden nap iszok egy jó adag házi tejet, meg rengeteg sajtot eszem. 39 hetesen tökéletesen rendben vannak a fogaim, soha nem mondták, hogy kéne plusz kalcium.

2010. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!