Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik akik májusban szülnek...

Kismamik akik májusban szülnek mi lesz a babátok neme? MEnnyit híztatok eddig? Mibe hozzátok haza a picit?

Figyelt kérdés
megvettétek már a babadolgokat vagy még vártok? Mi eddig nem vettünk még semmit mert nem tudtuk mi lesz a babánk neme,de tegnap kiderült hogy kislány van már egy kicsi fiúnk aki már lassan 4 éves lesz. Ti már miket vettetek ha vettetek is?
2015. márc. 4. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Május 2-re vagyok kiírva, második baba. Lányom 4,5 éves, és most ismét kislányunk lesz.

Szerencsére sok mindent nem kellett vennünk, mivel a nagyobbik lányunktól szinte mindent megörököl a kicsi.

Persze ami elhasználódott, azt megvettük, az utóbbi 2-3 hét óta vásárolgatok a babának, előtte nem nagyon volt rá időm.

Jelenleg 3 kiló van rajtam. Első gyerekkel is keveset híztam, szerintem most sem fog rám sok feljönni (57 kilóval kezdtem a terhességet, 165 cm vagyok, ha ez számít).

Még nem tudom miben hozzuk haza a kicsit, mivel április végén-május elején még bármilyen idő lehet...Van vékony overall is, meg vastag-vékony body is, meg vastag-vékony takaró is, úgyhogy majd meglátjuk melyik fog kelleni. Feltételezem csak nem kell majd vastag cucc, de ki tudja.


Amúgy most sokkal nehezebben viselem a terhességet, mint az elsőt, aludni sem nagyon tudok, nagyon fáj a csípőm. Ezt leszámítva jól elvagyok, és élvezem még egy kicsit, hogy van időm a lányomra. Aztán meglátjuk, remélem a két gyerekkel is minden simán megy majd.

2015. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én április 30 vagy május 4-e vagyok kiírva, bár most vagyok 32 hetes így nem értem a május 4-et.


Eddig csak a kiságy van meg, meg a matrac. Most veszek hétvégén egy rácsvédőt.


Megvettem a hazahozós kisruhát ami áll egy :

hosszú ujjú body

sapka

kesztyű

kiskabát

rugi


Semmi mást nem vettem, első baba, így még tanácstalan vagyok, mit is vegyek hirtelen. :)


és kislány lesz, vagyis eddig úgy mondta orvos hogy úgy látja, mintha .. holnap megyek UH-ra remélem kislány maradt. :D

2015. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ugy látom a májusi babák lányok leginkább. nekem is kislányom lesz. május 25-re vagyok kiirva.mivel nővéremnek 1 lánya és 2 fia van igy van minden róluk megmaradva ha mégis csak pöpis lenne,de kétlem:D 28+2 hetes vagyok.11 kg:/ az időtől fogg függeni a haza hozatal..:) te mennyit híztál?
2015. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én is 11 kilót híztam eddig :) kicsit soknak érzem... de hát majd le megy :)
2015. márc. 4. 15:32
 5/11 anonim ***** válasza:
és mikorra vagy kiirva?
2015. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nekem is kislányom lesz . Most vagyunk a 27. héten. Én eddig 7 kilót hiztam , bár ez egyáltalán nem látszodik és a haskörfogatom is csak 93 cm.

Mi még nem vásároltunk semmit így nincs meg a hazahozós ruhája sem. :)

2015. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

május 9-15re vagyok kiirva, a hivatalos a 9, a 12 hetes alapján 15. szóval inkább az a reális.

Igazából sok mindent kinéztünk már, de alig vettünk valamit..

Anyukám felvásárolta a fél gyerekruha boltot, de az más kérdés..le kellett állítnai már:)

Ma vettem cumisüveg kezdőszettet és mivel mindenki isteniti a hazsnált pelus tárolót hogy nincs semmi szag, így azt is megvettem, az elefániban csak 2590 volt. Panelban lakunk, enm visszük le naponta a szemetet, brutális kakiszag terjengést emg nem szeretnék.

Pár cuki polot vettünk, a szobafalra édes falmatricákat és a kocsira baba matrciát..

Elős baba..hát még enm vittük tulzásba:))

A lényeg: Kisfiu lesz!!!

2015. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: 3kg plussznál járok, pedig duci vagyok:)
2015. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Majus 24-re vagyok kiirva, kisfiu lesz. 5-6 kg plusznal jarok.

Sok mindent vettunk, foleg hasznaltan: kisagy-csak matrac kell bele, pelenkazo, hozza tartozo pelenkazomatrac, komod a kisruhaknak. Hasznaltan 80 db ruhaszett, rugikkal, bodykkal, puloverrel, rovidujjukkal, nadragokkal, ami kell. Kezdo cumisuveg szett es hozz hasznaltan sterilizalo, kaptunk meg jatszoszonyeget is ajandekba. :) Hetvegen vesszuk meg a babakocsi-autosules kombot.

2015. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Épp ma vagyok 31 hetes,május 7-re vagyok kiírva.

Kisfiam lesz.

166 cm/57 kg-al kezdtem,most vagyok 68 kg.

Tehát 11 kg pluszban vagyok,de már 4 hete nem híztam semmit,pedig eszek rendesen.

Vizesedek egyébként.

Már nagyon feszít a lábfejem a csizmákban,de még itthon papucsban is.

A kezeim is és az arcom is püffedt már.

Hugomnak már van egy 15 hónapos kisfia,tőle már kaptam pár dolgot.


Van kombi kiságy,babakád,zenélő forgó,babajátékok és jó sok babaruha.

Jövőhónapban vesszük meg a többi cuccot.

Az időjárástól függ majd hogy miben hozzuk haza,de arra az alkalomra valami új és szép szettet veszünk Neki :)

Remélem jó idő lesz akkor már.

2015. márc. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!