Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvédő vitamin nélkül...

Magzatvédő vitamin nélkül lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Ma lett pozitív a tesztem. Nem terveztük, de örömmel várjuk. Nagyon aggódom, mert dohányzom, elég stresszes volt az utóbbi 1 hónapom, nem is ettem rendszeresen. Szerintetek, ezek miatt érhette károsodás a babát? Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 5. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak megnyugtatásként:

Egyik nap bejött a kórházba egy koszos, ápolatlan, és sajnos tetves hölgyike, akinek bizony szülési fájdalmai voltak. Kiderült, hogy az utcán él.

Az akkor ügyeletes doki a látványtól teljesen szétesett, pedig látott már sok mindent.

A kisbaba megszületett, és képzeld teljesen egészséges lett! Sok vizsgálaton ment keresztül, de nem találtak nála semmi maradandó problémát!


Szerintem az erős babák vasból vannak. Komolyan. :)

Úgyhogy sok mindent kibírnak, így az hogy cigiztél és stresszes voltál szinte semmi. De ugye azért elhagytad a cigit már?


A vitamin meg jó, ha feltölt téged, de nem ettől lesz egy baba egészséges vagy sem!


Mostantól figyelj magadra jobban.

2015. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
A vitamint nem is igazán a baba, inkább saját magad miatt szedd. Ezek a kis pindurkák úgy leszívják az ember készleteit, hogy csak na! :)
2015. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, azonnal letettem. Leginkább a folsav miatt aggódom, hiszen annak fontos szerepe lett volna. Mostmár szedem, de naptár szerint 4 hetes vagyok.
2015. márc. 5. 14:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Én első babával nem szedtem semmit. 7 hetesen gondoltam, hogy feltöltöm a szervezetem egy kis vitaminnal, de addig nem szedtem semmit.

4,5 éves a lányom, és makk egészséges. A terhességem is zavartalan volt.

2015. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
vitaminnal is lehet baja meg anélkül is lehet baja. csak vitamin mellett kisebb az esélye. de te ne foglalkozz ezzel, néz körül a világban, azért a down kór, az idegcső záródás stb még mindig nagyon ritka, annak ellenére hogy most felkapott a téma, mint egészségmegőrzés. szedd a vitamint, tedd le e cigarettát, egyél naponta 5-ször változatosan, és örülj a terhességednek :) a legjobb a babára nézve ha nyugodt vagy és boldog :)
2015. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az eddigiek miatt de most kezdj el legalább folsavat szedni és lerakni a cigit.
2015. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is meglepetés baba volt, nem terveztük, előtte cigiztem. Amikor a teszt pozi lett, a cigit egyből letettem, kimondott terhesvitaminokat se azelőtt, se utána nem "ettem", csak az orvos által előirtakat. Egészséges lett.
2015. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem vitamint csak folsavat az első hetekben, illetve magnéziumot végig. Próbáltam változatosan enni. Én rosszul is voltam például az Elevit-től. Mai napig nem tudom, hogy miért. Egészséges fiam lett.
2015. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, a szervezet érzi hogy mire van szüksége és mire nincs. Valószínűleg mindent bevittel a szervezetetbe így nem kellett neki az elevit :) jobb is a természetes amúgy.
2015. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is gratulálok a babához!

Ne aggódj, nem lesz baja attól, hogy most cigiztél, stresszes voltál. Nekem is az első kisfiam váratlanul jött, míg nem tudtam, én is dohányoztam, sőt, szilveszter miatt ittam is sört, pálinkát. Semmi baja nem lett! (A cigit én is leraktam természetesen.)

Terhes vitamint egyik terhességem alatt sem szedtem, az orvosom ajánlott viszont folsavat, és nekem magnéziumot és vasat is kellett a végén szednem. Szerintem beszéld át az orvosoddal, ő megfelelően tájékoztat majd, szerinte mire lesz szükséged neked és a babádnak.

2015. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!