Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet élhetőbbé tenni...

Hogyan lehet élhetőbbé tenni a napokat?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni, mit tegyek, hogy jobban érezzem magam? Sajnos olyan szinten rosszul vagyok, hogy az alváson kívül semmire nem vagyok képes. Ha ébren vagyok folyamatosan szédülök és hányingerem van, öklendezem. Enni, inni nem tudok, erőltetem az ivást, de jön vissza, félek, ki fogok száradni. Dolgozni nem tudok menni, táppénzen vagyok. Alvásba menekülök, de már nagyon aggasztó, hogy szinte 20 órát alszom a 24-ből. 7 hetes vagyok. Van ötletetek, bevált praktikátok rosszullét ellen?

2015. márc. 9. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindent kipróbáltam, de semmi, már a 10-dik héten csak bőgtem és aludtam, annyira kivoltam magamtól. Ezt túl kell élni. Persze praktikákat ki lehet próbálni, daedalon, B6 vitamin, kekszek, gyömbér stb. Nekem a két tabi annyit segített, hogy amikor ettem akkor nem öklendeztem. De gyenge voltam, rosszul voltam és csak aludni tudtam. Ráadásul itt a két másik gyerek. Nem tudtam ellátni őket.

Ha szerencséd van hamar elmúlik. Nekem kitartott 15 hétig. De azóta újra önmagam vagyok majdnem. Nem a tökéletes minden, de mérföldekkel jobb, mint volt. Kitartás!

2015. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs. :( Az előző terhességem alatt végig fitt voltam, rohantam, jöttem-mentem. Most 16 hetes vagyok, és csak múlt héten kezdtek szűnni a rosszullétek, igaz, az elmúlt három hétben azért enyhébb volt már.


Az ivást nagy nehezen megoldottam, nekem a NAGYON SZÉNSAVAS citromos víz bevált, iszonyú hidegre hűtve. Volt nap, amikor csak ittam és aludtam. Ki kell bírni. Kb. a 10. héttől amúgy nem volt minden nap, csak mondjuk minden másnap...

2015. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan írják a gyömbér üdítőt vagy teát.


Én nem próbáltam, szóval nyilatkozni nem tudok róla.

Ma vagyok 8+6, nekem kb. a hetedik héttől már enyhültek a tünetek (de pl. ma a reggelimet nem tudtam megenni), de előtte én is csak feküdtem, és sokat aludtam. Nagyon gáznak éreztem, hogy semmit nem csinálok.


Mondjuk én hányni nem hánytam, pár falatot mindig letuszkoltam valahogy... Ez általában akkor sikerült, ha fekvés után egyből ettem, mert ha feküdtem enyhültek a tünetek...


Terhesség előtt képes voltam 4-5liter vizet meginni.

Aztán szinte semmit nem ittam. Volt hogy este 6-kor jutott eszembe, hogy aznap még nem ittam.

Egyetlen egy dolgot tudtam meginni, én is a nagyon szénsavas citromos vizet kívántam csak! Ebből megint sikerült meginni min. 3litert. És az uborkalé ízlett még nagyon.

Most már inkább a gyümölcsleveket preferálom.


Próbáld meg kikísérletezni mi az amit meg tudsz inni, nehogy tényleg kiszáradj.

Illetve amikor picit jobban érzed magad, kapj be pár falatot is!


Kitartás, remélhetőleg el fog múlni, vagy legalább enyhül!

Boldog babavárást! :)

2015. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg túl kell élni! Nekem sem segített semmi az égvilágon! Számoltam vissza a heteket!:)) 4. héttől hánytam napi szinten többször, 7 hetesen kórház, infúzió stb! Addig volt jó míg kaptam 3 napig! Most töltöm a 12. hetet és mintha már enyhülne a hányás, hányinger! Sok vizet kell inni és minél többet sétálni a jó levegőn! Kitartást!!!:))
2015. márc. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nos nekem ugyanez volt a bajom amint ezt meghallotta a dokim be is utalt és infúzión tápláltak. A 12. hét után elmúlt de akkor is keveset ettem.
2015. márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A szénsavas víz ötlet bevált, el sem tudtam képzelni, hogy savasat igyak, de szerencsére meg bírom inni. Ami még jó volt az a szabad levegő, tegnap olyan jó idő volt, kiültem a teraszra és a mély levegővételek segítettek egy kicsit a hányingeren utána tudtam enni is. Ma kipróbálom a gyömbért, bár ha rágondolok, már rosszul vagyok. :)
2015. márc. 10. 07:18
 7/8 anonim ***** válasza:

En az elejen fagyasztott gyumölcsböl tejjel es pici cukorral csinaltam turixot. Szinte jegesen ittam, nagyon jo volt.

Most a 14. heten vagyok, mar egy picit jobb, bar tegnap ketszer hanytam. Hetvegen alkoholmentes sört ittam. Nem neztem ki tul jol a sörös poharral, de nagyon jol esett.

2015. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok.


Örülök, hogy a szénsavas víz bevált! :)

A levegő nekem is segített, de amíg olyan hideg volt kint, meg esett az eső, kinek volt kedve kimenni?! :) Most már hál'Isten jó idő van, úgyhogy beütemeztem napi fél-1óra sétát a jó levegőn :)

2015. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!