Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik trimeszteres kismamak...

Harmadik trimeszteres kismamak, kivel mi van? Ki hogy birja? Mekkora a pocakotok? Mar eszreveszik? Ki mennyit hizott? Kinek milyen problema jött mar elö-viszer, vizesedes, derekfajas?

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egy hetem van még, jól érzem magam, az állandó éjszakai wc-re járás mondjuk nem fog hiányozni. A pocakom nagyon nagy, már 11. héten is egyértelmű volt, hogy babát várok. 14 kg-ot híztam, ahhoz képest, hogy hízásra hajlamos vagyok, nem is rossz tőlem. Problémám nincs a vizes lábakon kívül (egy cipőm van, ami még rámjön valahogy). Azt persze érzem, ahogy tágul a medencém, szinte fájnak a csontjaim, és persze félek a szüléstől, de a babát nagyon várom.
2015. márc. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha minden jól megy, vasárnap kezdem meg a 30. hetet. Már eléggé észrevehető a pocak (104 cm) a derekam az elejétől majd leszakad,mert alapból derék- és hátfájós vagyok. Most a front nagyon megviselt,fájásaim voltak,meg is ijedtem. Vizesedés hálistennek nincsen,csak nagyon ritkán,akkor is minimális és csak a kezemen,visszér sincsen szerencsére. Most tartok 6,5 kg-nál,remélem hogy már csak a kicsi plusz súlyát szedem fel, ő most van olyan 1-1,25 kg körül. Szerencsére csak a pocakomon és a cicimen látszik,hogy babám lesz,meg egy picit az arcomon.
2015. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

31 hetes vagyok. Kezd az a gyanum lenni hogy néha jósló fájásaim vannak, de még bizonytalan vagyok..

3,5kg-t híztam eddig.Még doglozok, jövök-megyek, de már egyre kevesebbet bírok. Sokat túráztam elötte, most 1,5-2km is megeröltető lenne. A hasam húz egy kicsit, és elkezd fájni egy idő után szeméremcsont tájékon. Alapból derékfájás, vizesedésem szerencsére eddig nem volt, de amikor a jósló gyanu dolog jön, akkor a derekam is fáj tompán. De nemtudom ez az e. Éjjel egy partravetett bálnának érzem magam amikor jobb oldalról balra fordulok..Amikor ki kell mennem megint a szeméremcsontnál fáj erősebben, de gyorsan elmúlik.

Édes teher, de ezt a 1,5-2hónapot most már fél lábon is:)

2015. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Utolsó! NE feküdj a jobb oldaladon!!!!!! Elnyomja a kicsi a májad keringését és nagyon káros!! Egyébként azt hiszem a 2-ik vagyok,nem tudom,én is tegnap arra tippeltem,hogy jóslófájásaim vannak,már irkáltam papírra mikor jön,meddig tart stb,de mondta a védőnő,meg anya is,hogy valószínű a front miatt van.
2015. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Még viszonylag a trimeszter elején vagyok, 30 hetes vagyok. :) Még bírom, semmi elviselhetetlen nincs, inkább csak lelkileg nehéz, hogy most itthon vagyok, sokat vagyok egyedül (egész nap) párom meg mostanában sokat dolgozik, csak este jön haza. Na meg ahogy közeledik a szülés kicsit kezdek beparázni, hogy hogy fog menni a babával, azt se tudom hogy kell pelenkázni. Pedig nagyon várjuk már!

Hasam az nagy, már az elején látszott hogy nagy lesz mert alapból volt egy kis kismamás hurkám :) Meg sok a magzatvizem talán ezért is. Mindenki észreveszi már. Sajna sokat híztam, 17 kilót, emiatt aggódom picit :(

Problémák: hát vizesedést én egyáltalán nem látok a lábaimon. Viszont nagyon könnyen elfáradok, nehezebben mozgok, bálnának érzem magam sokszor :) Sajnos ez a nagy hízás lelkileg megvisel.. Alvás nehezen megy mert folyton forgolódok, elfekszem az oldalam. Állandóan pisilnom kell. Állandóan éhes vagyok. Kb ennyi. Várom már hogy kibújjon :)

2015. márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2-4-es vagyok,egyik barátnőm 21 kg-ot hízott,nagyon sok helyen olvasom,hogy van aki 30 kg-ot. Na az a brutális! Figyelj oda,hogy mennyit eszel és mikor. A cukros ételeket próbáld meg elkerülni, vagy csökkenteni a mennyiségét,meg a szénhidrátnak is. Sok "friss" zöldség,gyümölcs! Már amennyire friss most van. A szülés alatt úgyis le fog menni legalább 6-7 kg.
2015. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

34+4 hetes vagyok, még dolgozom, a tervek szerint két hetet, szóval jövök megyek, a héten kezdtem el érezni, hogy lassítanom kell kicsit, mert egyre kevesebbet bírok. Ha egy nap 5-ször nem mondom el, hogy mikorra vagyok kiírva, akkor az már egy rossz nap. :)


A héten éreztem először, hogy mintha jósló fájásom lett volna, de mivel első baba, nem esküdnék meg rá, hogy az volt.


Mivel amúgy sem voltam vékony alkat, a 28. hétig nem híztam semmit, akkor pedig kiderült a diabetes, a diétával eddig 5 kg-ot fogytam. Szerencsére emiatt nem aggódik senki (doki és védőnő szerint is rendben van), a manó pedig szépen fejlődik, reggel-délben-este hosszas rugdalózással adja tudtomra, hogy jól érzi magát odabent.


Visszeresedést nem vettem észre - tegyük hozzá, hogy előtte is visszeres volt a lábam, már jó 10 éve, úgyhogy nem tűnik fel, ha jönnek újabbak. Vizesedést nem tapasztaltam, de őszintén szólva nem is tudom, milyen az. Mondjuk gondolom, ha lenne, akkor már feltűnt volna.

2015. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ma vagyok 34 hetes. masodik baba. ma dolgoztam utoljara ez nagy megkonnyebbules! hatalmas a pocakom, van egy 5 evesem es semmi segitsegem. kb. 1 hete valt terhesse a varandosag! fajdogal a pocakom, derekam, ujra jon-megy a hanyingerem. nem vizesedek, viszont begyulladt az aranyerem, ami kint van az elejetol kezdve es most rettenetesen faj. pihennem kellene, de most allok neki a babaszobanak, ruhacskaknak, babakocsimosas, agyiko, stb... minden megvan mar (az elsotol)! csak rendezgetni kellene, de faradt vagyok! ja, 12kg-ot hiztam idaig. az elsovel 20kg lett a vegen!
2015. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Első babások,a szüléstől nem félni,persze fáj,de a fájdalomcsillapító egy áldás.:-) A pelenkázás meg...Én tudtam,h kell,de ilyen pici babánál hirtelen a rutinos kéz is elbizonytalanodik.

Nekem van egy két évesem,28 kilot híztam vele,12 rögtön lement.

már most olyan nagynak látom a parányi kis ruhákhoz képest,pedig egy két éves sem óriási még :-)

Nekem is nagyon beviszeresedett 1-2 helyen a lábam meg is akarom mutatni a dokinak,de nekem a hasam nem túl nagy.Téli kabátban még senkinek sem tűnik fel,az elsővel mondjuk ilyenkor már 10 kilóval több voltam,de sokkal-sokkal nagyobb volt.picit aggódtam is,de azt mondták minden ok.

és persze már mi is várjuk a kishercegnőt :-)

2015. márc. 14. 13:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem magától a szüléstől félek,meg a fájdalomtól,mert az vele jár,hanem inkább attól,hogy közben esetleg valami baj lesz. Sajnos van előttem példa,mert a két testvéremnél sem volt egyszerű,a húgomnál kijött a doki,hogy kit szeretnénk viszont látni,de szerencsére mindkettőjüket megmentették,az öcsémnél meg egy front miatt meg anya gyenge méhe miatt beindult a szülés 32 hétre. Keresztben feküdt,majdnem meghalt mire beértek a kórházba. Szóval inkább ettől tartok,de nagyon.
2015. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!