Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik trimeszteres kismamak...

Harmadik trimeszteres kismamak, kivel mi van? Ki hogy birja? Mekkora a pocakotok? Mar eszreveszik? Ki mennyit hizott? Kinek milyen problema jött mar elö-viszer, vizesedes, derekfajas?

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 13:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, a 7-nek akartam írni,csak elfelejtettem közben,hogy a vizesedés az olyan érzés,mint amikor megdagadnak az ujjaid. Ha hordasz gyűrűt és nem tudod levenni vagy lejön,de kicsit nehezebben,akkor felvizesedtél,de igazából a lényeg az,hogy a bokád ne vizesedjen nagyon,mert azt mindenképpen jelezni kell a védőnődnek.
2015. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Én 32+2 vagyok.

Első babám,de már hatalmas a pocakom és még nőni fog :)

Vékonyan estem teherbe 166 cm/57 kg-al,most vagyok 71 kg,azaz 14 kg-al több.

Igy soknak tűnik,de nem nagyon látszik.

Combom,fenekem nagyobb lett,de nem sokkal.

Az arcom viszont pufibb,a cicim is nagyobb,de a hasam a legnagyobb.

Igazából én vizesedek is egyre jobban,a kezemen és a lábfejemen látszik.

Már küzdenem kell a cipő felhúzásánál is és a papucsokba se nagyon megy bele a lábam.

Néha érzek enyhe menzis görcsöket a hasam aljánál.

Ez is jósló?

Nekem is vannak aggodalmaim a szüléssel kapcsolatban.

Én sem a fájdalomtól félek,inkább az aggaszt hogy annyi sok komplikációról hallani mostanság.

Persze nem akarom bebeszélni magnak,de van bennem némi aggodalom.

Viszont nagyon várom már hogy a kezemben tarthassam az én picike fiamat :)

2015. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Igyál citromos vizet,az jó vízhajtó,lemegy hamar a vizesedés.
2015. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.


13-as,nem tiltott terhesség alatt mindenféle vízhajtó?

Legalábbis én valahol mintha olvastam volna ilyet.

Ma reggel még dagadtabbak a lábaim és az újjaim.

Az újjaim annyira,hogy viszketnek is.

2015. márc. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez nem kifejezetten vízhajtó. Azért iszogatom én is. Persze nem ipari mennyiségben,1 héten 1-szer megiszom egész napra elosztva egy fél l-es flakonnal. Úgy szoktam csinálni,hogy a flakonba teszek kb. 2 evőkanál citromlevet és elkortyolgatom. Ha melegem van jól hűsít,plusz kimegy a felesleges víz belőlem és ha rosszul vagyok,azt is elmulasztja. A teától is azért megy sokat pisilni az ember,mert citromlé van benne. Sem a védőnő,sem az orvos nem mondott rá semmi rosszat,ezért is merem inni,csak tényleg nem naponta és nem liter számra. Amit leírtam,az "tökéletes" mennyiség 1 hétre.
2015. márc. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én 35 hetes vagyok, és nagyon jól érzem magam - a pocak már szép gömbölyű, de még mindent csinálok vele. Még dolgozom is, nagyokat sétálok a kutyákkal, teszek-veszek.

Visszért, aranyér szerencsére nincs, eddig pont 10 kilót híztam, de szerencsére nem nagyon látszik. Meg az az érdekes, hogy ez a második trimeszterben jött fel, most pedig 5-6 hete semmit nem híztam, csak a baba nő szépen :)


Az egyetlen kellemetlen tünet a gyomorégés - én pont erre iszom citromos vizet - nagyon sokat segít. Így vizesedést se vettem észre. Nekem ezt a védőnő is ajánlotta, sőt, ő azt mondta, akár napi 1-1.5 litert is igyak meg nyugodtan, egy citrom levével.

2015. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom már melyik vagyok,én írtam a citromos vizet. Egyébként gyomorégésre almát szoktam enni,az is nagyon jó rá. :) Mi most festünk,csináljuk a szobát,stb. és a 30+1 hetes pocakkal alig férek el,meg kényelmetlen lehajolni. :S
2015. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!