Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez ekkora bűn (kombinált teszt)?

Ez ekkora bűn (kombinált teszt)?

Figyelt kérdés

13 hetes vagyok. Uh előtt kérdezte a doki, hogy szeretnék - e kombinált tesztet. Én meg mondtam, hogy nem. Erre csak nagy szemforgások kíséretében elkezdett gépelni vmit.

Tudom, hogy sokan megcsináltatják, de én az első gyerekkel se csináltattam, most se terveztem. Ha ennyire alapvető, akkor miért nem kötelező? Ha meg nem, akkor ez most csak 'divat'?


2015. márc. 16. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Nem most "divat", 3 éve szültem, akkor még kötelező volt.
2015. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Biztos csak csodálkozik, mert nagyon sokan megcsináltatják. Mondjuk én sem értem, hogy valaki miért nem akarja, de mindenkinek a saját döntése ez.
2015. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Soha sem volt kötelező olyan vizsgálat ami fizetős.

Rám is rám akarták tuszkolni az sztk-terhesgondozáson, de megbeszéltem a fogadott orvosommal és egyetértettünk abban, hogy olyan jó lett az ultrahang hogy felesleges. Úgyhogy én sem csináltattam meg, pedig első baba volt, én viszont sosem voltam paramami.

2015. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Sose volt kötelező.

Én se csináltattam az előző terhességnél sem, most sem fogok.

2015. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Tévedések vannak..

Az AFP volt ingyenes és kötelező, annak része egy vizsgálat ami benne van a kombinált tesztben, ezért avval keverik sokan. Természetesen fizetős vizsgálat nem lehet kötelező, viszont aki anyagilag megteheti azok nagyon nagy része elvégezteti.


Az UH nem mutatja ki azt, amit a kombinált teszt.

2015. márc. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
első vagyok, egy árva petákot nem kellett érte fizetnem
2015. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Ha jó a tarkóredő és van orrcsont akkor kizárható a Down kór. Attól viszont egyáltalán nem lennék okosabb, hogy 1:1260-hoz vagy 1:465-höz az esély beteg babára. Egyértelmű választ nem kap vele senki. És olyat is láttam már közeli ismerettségből, hogy megcsináltatták a kombinált tesztet ami alacsony rizikófaktorú lett, meg is nyugtatta őket a doki, hogy egészséges a baba, aztán a születésekor derült ki, hogy mégiscsak Down-os.

Erről ennyit.

2015. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Elsőnek: igazad van, 2011-ben nekem is ingyenes volt, választható vizsgálatként.


Aztán 2012-ben már fizetős lett, és azóta is 9000 ft a sima kombinált teszt. (vidéken, Bp-re felküldött mintával)


Én megcsináltattam mindhárom esetben, de nem tudom elítélni azt sem, aki nem kéri ezt a vizsgálatot. divatnak semmiképp sem nevezném...


(Az őssejtlevétel... Na az divat...)

2015. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Engem megnyugtatott hogy jók lettek a kombinált teszt eredményei, persze semmi sem 100%, de reményt ad. Az ultrahangon egy orrcsontot talán nem lehet elnézni, mert az vagy van vagy nincs, de a tarkóredőben lehetnek apró eltérések, ami már akár a rizikó csoportba helyezne át. A kombinált meg evvel együtt már egy jó alap. ez fizetős, ezért nem kötelező. De nagyon ajánlott.
2015. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

7.

Természetesen igazad van, egy arányszám tényleg a legtöbb esetben nem mond sokat. Megértem, hogy ilyet nem szeretnél kézhez kapni, a kérdezőt is értem. Hogy valaki akar-e menni az a saját szíve joga.. ugyanúgy, ahogy az orvosnak is az, hogy gondoljon amit akarjon.. :)


Sajnos amit az UH-ról írtál nem így van. Ha jó a tarkóredő és van orrcsont, akkor nagyon-nagyon-nagyon jó eséllyel egészséges a baba. De akiket látsz megszületetteket kérdezd meg az anyukájukat, hogy tudták-e az UH-ból. Egy részük igen, mert van aki úgy is vállalja. Sajnos ez egy közkeletű és veszélyes tévedés. :(

2015. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!