Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért akarnak velem terhesvita...

Miért akarnak velem terhesvitamint szedetni, ha egészségesen táplálkozok? A folsavat még megértem, de ezt egyáltalán nem.

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 12:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a kifejezett terhesvitamin olyan, mint a homeopátiás szerek, egy rohadt nagy biznisz a gyógyszeriparnak. Beveszed, mert te ugye mindent megteszel a babád egészségéért. Rólad ne mondhassák, hogy azért lett beteg, azért hullt ki fogad/hajad, mert rosszul csináltál bármit is. Ez a terhesvitamin egy csalás szagú dolog, különben kötelező lenne. Hagyjuk már. Van olyan ismerősöm, hogy hiába szedett terhesvitamint tönkre ment a fogínye. Van akinek terhesség után kihullott a haja, hiába szedte a direkt terhes vitamint. Hiába itta ismerősöm az eperlevérteát, meg maszírozta olajokkal a gátat (szakdt, vágtak, hosszan vajúdott, császár lett). Többedszer szülők tudhatnák már ezeket. Nagyon ritka a két egyforma orvosi vélemény ebben a témában. Nagyon ritka a két ugyanolyan 9 hónap, vagy ugyanolyan szülés. Ez egy rohadt nagy biznisz, mint a borostyánlánc nyakörv a gyereknek, mert lehet ő alapból csak 2 foggal szenvedett volna, nyaklánc nélkül. Ezek becsapások.
2015. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
50%

Mi bajuk van manapság a kismamáknak? Nem akarnak terhesruhákat venni, pedig ma már nem fűzős, magas szárú konyhásnénicipőt és 6 számmal nagyobb pólókat értünk ezalatt. Mi bajuk a terhesvitaminnal? minden benne van, ami kell, kiszámolva pontosan a napi ajánlott mennyiség. Pl. D vitaminból annyi, amennyi a Ca felszívódásához kell, nem kell számolgatni, találgatni, h akkor most vajon miből mennyit vigyek be.


Azt csak hiszed, h egészségesen táplálkozol. Hiába veszed meg a retket, uborkát, banánt, mandarint, trappista sajtot, ha ezeknek semmi vitamintartalmuk nincs már, mire hozzád eljut, trappista sajtként Mo-n pedig a leggagyibb növényi sajtokat lehet kapni. még ha drágábbat veszel, akkor sem lehetsz benne biztos, h az jó, csak ha magad állítod elő.


A fogad nemcsak akkor hullik ki, ha nem fogselymezed, mosod, hanem akkor is, ha ásványianyag-hiányos.


Persze, nem kötelező szedni, de ki akarja kockáztatni az egészségét? Nem is olyan drága, hogy ne lehessen megfizetni. Aki gyereket vállal, annak lennie kell ennyi pénzének. A minőségi étkezés is pénzben van.


Vagy még mindig él az a babona, h nagy lesz a vitamintól a baba? Remélem, nem. Egy vitamintól sem te, sem a baba nem tud meghízni. A sok kajától lehet hízni, a cukortól, a zsírtól a sok zsömlétől, péksütitől.


Mi hát ez a nagy ellenségeskedés, mikor a vitamin bajt nem okoz, viszont sok mindent kivéd?


23 hkm

2015. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
45%
Sima vitamint is kellene szedni minden embernek,akármilyen egészségesen táplálkozik. Azért "kell" szedni,mert ilyenkor a kocsi tőled vonja el a tápanyagot,a vitaminokat a szervezetedből és neked ezeket pótolnod kell,mert előbb-utóbb kiürül és a vitamin hiány,komoly betegségeket tud okozni.
2015. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
kocsi...kicsit akartam írni,nem tudom,hogy sikerült :D
2015. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
72%
30 mg vasat te nem tudsz csak úgy pótolni. Növényi dolgokból vmi 15-20% a hasznosulása állatiból pedig 30-40%. 30 mg rengeteg. Ha csak nem eszel csirkemájat minden nap, ez nem fog menni. C vitamin és kalcium nyilván más meg még egy jópár de nem minden.
2015. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
21-es, nem szeretnék kötekedni.. Kb két éve még nem terveztünk babát és eléggé egészségtelenül étkeztem ráadásul folyamatos műszakban dolgoztam. Egészen kiskorom óta állandó jelleggel vashianyos vérszegénységgel kínlódok. Kb 5 éve vitamint szedek és azota tökéletes a vérképem. Pedig mint már említettem sose volt rám jellemző. Én egyetértek abban, hogy túlzás amit művelnek. Sok kamu dolog van benne. (pl eladják hogy tele van kalciummal és magneziummal közben pedig a két dolog gátolja egymást) viszont azért valoban van a reklámozott vitaminokbol benne valamennyi. Én mióta szedem sem vashiany sem egyéb vitaminhiánnyal nem küzdök. Nagyon sok dolog beviheto normalis étkezéssel de van egy pár kivétel azért.
2015. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

23-as vagyok,nem tudom ki volt az az okos aki lepontozott,de nyilván se biológia órán nem figyelt,se pedig nem tud semmit az emberi szervezetről... de tessék olvasgassatok,ha már a biosz könyv senkinek sem volt a kezében...

[link]

2015. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg azzal nem ért valaki egyet,hogy a kicsi tőlünk veszi el a tápanyagot magának? Hát elmondanám,hogy így van. Nem semmiért hasonlítják sokszor az orvosok,védőnők is a parazitákhoz,élősködőkhöz őket,mert ők akkor is táplálkoznak ha mi nem. Csak ezzel magunknak ártunk,nem nekik,mert előbb-utóbb kiürül a hasznosuló tápanyag a szervezetünkből.
2015. márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Hát igen, szerintem mindenki tudja (vagy tudni kéne) hogy terhesség esetén mindenből több kell és a baba igenis elveszi azt ami neki "jár". Mondjuk én szedtem vitamint és magneziumot is mert nem csak kismamáknak kell. De nagyon sok ember nem.

Amúgy meg ne foglalkozz a lepontozassal. Nem számít de őszintén.

2015. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
59%
Egyik terhességem alatt sem szedtem terhes vitamint,egészségesen étkeztem..mondjuk én nem is szedhettem volna,mert a mesterséges c vitamintól nekem vesekővem lesz......Én is és a gyerekek is jól és egészségesek vagyunk....
2015. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!