Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy csinálják a mostani...

Hogy csinálják a mostani kismamák h nem is híznak szinte? Ti hogy csináltátok vagy szerintetek?

Figyelt kérdés
Én egyáltalán nem eszem sokat és már most jött rám,pedig csak 8hetes vagyok.... :( diétázzak?
2015. márc. 23. 16:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
én 22 kg-ot híztam..nem tudom honnan veszed hogy nem híznak :) amúgy ja, érdemes figyelned, bár jó része lemegy a szoptatással, de nagyon kitágul a gyomrod, és szülés után is annyit fogsz zabálni mint egy focicsapat. tapasztalat :)
2015. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Én összesen 10kg-ot híztam és szülés után 1 héttel már annyi volt a súlyom mint a terhességem előtt. Nem diétáztam, nem ettem többet ( szerencsére kívánós se voltam) viszont odafigyeltem arra, hogy sok vitamint vigyek be és ennyi.
2015. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Terhesség alatt is lehet ésszerűen étkezni. Csak sokan még mindig ott tartanak, hogy kettő helyett kell enni, aztán meg vannak lepődve, hogy a 20 kilóból csak 3 volt a gyerek, a többi meg ottmarad.

Diétázni nem kell, csak az ésszerűség határain belül maradni. Nem muszáj jól bevacsorázni pl, lehet könnyű ételeket is fogyasztani.

2015. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk egy fogalmat: a diéta az nem koplalást jelent, hanem étrendet. Ebben persze van jó meg rossz étrend (=koplalás).

A Ch diéta terhesség alatt is tartható, szerintem semmilyen hátránnyal, lemondással nem jár és ragyogóan lehet tartani vele a súlyt.

Ugyanis a terhesség alatti súlygyarapodás nem egyenlő a zsírraktárak maxig töltésével! Ideális esetben a súly mind a hason belül van (plusz a megnövekedett vérmennyiség testszerte).

2015. márc. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Alkati kérdés. Ez az, amit manapság szeretnek letagadni. A diéta az mindig valamilyen egészségügyi okból történik, tehát ha indokolt. Szerintem a táplálkozásod milyenségére figyelj oda, vagyis amire akkor is figyelnél, ha nem lennél terhes. Igenis vannak olyanok, akik még a zöldségektől is híznak. Ha helyesen táplálkozol, mindegy, hogy hogyan gömbölyödsz. Ha viszont nagyon híznál vagy a cukrod lenne magas, az már lehet terhességi diabétesz, ezt viszont az orvosod nézni fogja és mondani neked, vizesedés is lehet, de ez csak a terhesség végefelé. Én is kb. 20 kg-t szedtem fel és röviddel a szülés után már ugyanannyi voltam, mint azelőtt. S mindez úgy, hogy valahogy meg sem látszott rajtam a súlytöbblet a terhesség alatt. Ismertem olyanokat is, akik csak terhesvitaminokon éltek szinte, ők tényleg olyanok maradtak végig, mint azelőtt, csak a hasuk nőtt. Ezt biztos nem csináltam volna.
2015. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
vilageletemben nagyon vekony voltam ,annak ellenere ,hogy sosem valogattam meg mit eszek.aztan terhesen +20 kg ,a combom tiszta narancsbor (pedig nagyon feszes volt a borom mert soosem volt egy dkg felesleg sem rajtam),a melleim kinyultak es csikosak .teljesen eltorzult a testem ,ja persze a hasam is ami lapos volt es kockas most nyulott es csikos.bar hozzateszem nem dietaztam es nem sportoltam ,biztam abban hogy meguszom es az altalam jonak gondolt genetikamra hagyatkoztam,hiba volt :)
2015. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy az alkatilag vékonyabb nők többet híznak terhesség végére, az alapból testesebbek kevesebbet.


Én 16 kg-ot híztam, (vékony testalkatom van) most 5 hónappal a szülés után plusz 3 kg van rajtam, de az is a szoptatás miatt, mert ha nem eszem tele magam szénhidráttal akkor nincs tejem.

2015. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Én azt vettem észre, hogy az alkatilag vékonyabb nők többet híznak terhesség végére, az alapból testesebbek kevesebbet."


ez teljesen igaz, nem is érte honnan veszi kérdező, amit.

lehet terhesen is csinosnak lenni, de attól függetlenül, max az anorexiások nem híznak norálisan(a neten egy terhes anorexiás 7 kg-t szedett fel össz-visszOó)

2015. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én tavaly szültem.

Előtte nagyon vékony voltam, 50 kg. 20 kg-t szedtem fel, amiből 10 le is jött ahogy a kórházból hazaértem.

Most van rajtam 8 kg, 58 vagyok. De végre nem vagyok vézna.

Szóval nekem kellett a 20 kg. Vagyis ez a 8... Na a lényeg, h nekem hízni kellett, rám fért.

2015. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
magaval a sulytobblettel meg nem is lenne problemam ,inkkabb a nyulott ,narancsboros borommel.talan ellensulyozhato sok folyadekkal (viz) ,kremekkel (persze nem 500 ftos alap testapolokkal),laza tornaval .sajnos kremekre nem koltottem ,mozogni nehezemre esik ,hamar kifaradok.
2015. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!