Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy csinálják a mostani...

Hogy csinálják a mostani kismamák h nem is híznak szinte? Ti hogy csináltátok vagy szerintetek?

Figyelt kérdés
Én egyáltalán nem eszem sokat és már most jött rám,pedig csak 8hetes vagyok.... :( diétázzak?
2015. márc. 23. 16:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Sokan kérdeztétek,úgyh leírom: onnan veszem,h nem híznak,hogy látom!!!utcán,fb posztokon,közvetlen környezetemben..mindenki szép és vékomy,csak van egy nagy pocakja!én meg már most...mondjuk 54-ről

Indultam...de az,h már mlst 57 vok,az durva!!!majd igyekszem,de az a baj,h most is keveset eszem ám!!!

2015. márc. 23. 19:01
 12/19 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyit eszel, egy dolog, az sem mindegy viszont mit. Én például nem fogyasztok alapból sem finomlisztes, cukros ételeket, italokat, így nyilván terhesség alatt sem tenném. Emelett fontos a mozgás, torna is (nyilván amennyiben orvosi akadálya nincs).
2015. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

Két gyerekem van.Első terhesség alatt 18 kg-t híztam,második alatt 7-et(és nem,nem voltam anorexiás,ezt egy korábbi kommentelőnek),mindkettőt ugyanannyi kilóval kezdtem...Az elsőnél kajáltam mindent összevissza,a 18-ból 4 maradt rajtam,mikor a kórházból kijöttem...A másodiknál cukros lettem, 180 grammos ch diétát kellett tartanom,ez nem egy kemény diéta,sőt szerintem ez áll közel a normális kiegyensúlyozott táplálkozáshoz,csak odafigyelést igényel..Ugyanannyi kilóval jöttem ki a kórházból,mint amennyivel teherbe estem...


Szóval ezzel csak arra akarok célozni,hogy aki arra fogja,hogy ez alkati kérdés,szerintem,bocsánat,de butaságot beszél....

Ez életmódbeli kérdés,ugyanúgy az is,hogy szoptatás alatt meghíztam...ez sem alkati dolog,hanem egyszerűen nem figyelek oda magamra és a táplálkozásomra.

Mondhatnám azt,hogy sz--r genetikával rendelkezem,hiszen meghízok,ha nem figyelek...de nem,egyszerűen nem is veszi észre az ember,mennyi felesleges dolgot töm magába egy nap,és mindenből "csak 1 kicsit"....

2015. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Akkor ez azt is jelentené, hogy aki tömi magát, az biztosan hízik, de ez sem igaz... Ha cukros lettél, akkor felborult a szervezeted egyensúlya, szigorú diétára szorultál, ebből eredt a két terhesség közötti súlykülönbséged is. Én úgy tudom, a terhességi diabetesz a hormonális változások miatt alakul ki, nem pedig "túlevészet" miatt. A gyógyításához javasolják csak a diétázást, nem pedig valamiféle megelőzéshez.
2015. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

egy szóval sem írtam,hogy a túlevészet miatt lettem cukros...A mondandóm lényege annyi volt,hogy míg először mindent ettem sokat híztam,másodszor pedig okosan ettem szinte mindent(mert valljuk be a cukor,csoki ,süti,stb nem alapvető szükséglet) csupán 7 kg jött fel,ami tulajdonképpen a gyerek és "tartozékai":D Nem pedig a genetikám változott 2 év alatt...

Emellett pozitív hatása a diétámnak(a cukormentességnek),nem égett a gyomrom,nem vizesedtem,holott az elsőnél a 32. héttől kb. savlekötőn éltem...

2015. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én 7 kg-ot szedtem fel a terhesség alatt.Csak a hasamon lehetett látni hogy babát várok.Rendesen reggeliztem,ebédeltem,5-kor vacsoráztam,este pedig már csak gyümölcsöket ettem,az édességeket pedig hanyagoltam.Szülés után egy héttel már nyoma sem volt hogy babát vártam.
2015. márc. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Akkor a 3x-i étkezés elég?mer én hiába cak yoghut vagy műtliszelet ,de nem tudok enni 5x...
2015. márc. 25. 07:50
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

Nem, napi 5-6 étkezés kellene. Menj el egy dietetikushoz és alaposan okíttasd ki magad a szénhidrát diétából. Bonyolultabb, mint, hogy naponta hányszor kell enni. Figyelni kell egy-egy étkezésnél a lassan-gyorsan felszívódó szénhidrátok arányára, más-más mennyiség megengedett ebédre, mint tízóraira, maximum 10 óra telhet el (pl éjjeli alvás miatt) étel nélkül.


Szóval összetett. Szánj rá egy tízest (Budapesten a belvárosban került ennyibe egy magándietetikus) és egy óra alatt kiművelnek belőle, kapsz konkrét étrendet is.

2015. márc. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ez komoly?
2015. márc. 25. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!