Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi időbe telt amire az...

Mennyi időbe telt amire az I-es számú Női Klinikán megcsinálták az uh-t? Elvileg szív uh miatt kell mennem, de egy ismerősöm azt mondta, hogy a lányának vérvételt is csináltak, és a vizsgálatok után 3,5 órával később kaptak eredményt. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 08:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán hogy zajlik egy ilyen vizsgálat, mire számítsak. Hyperechogén papilláris izomzatot találtak a babám szívében.
2010. febr. 19. 06:50
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk nem volt probléma,szóval nem igazán tudok segíteni.Csak ultrahang voltunk gyanuval:Igazából,ha meg van a beutalód,csak a sort kell kivárni és az uhról ott rögtön mondanak véleményt.Mi még utána visszamentünk a genetikushoz is-ott sokat kellett várni.

2010. febr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Utálom az a helyet. Én magzatvízvizsgálat utáni 1 hónapos UH-on voltam. Ott kellet várni, először hely sem volt, majd ülni egy hideg fémpadon. Boldog boldogtalan bement, mire minket behívtak (többen voltak visszarendelve)

Az UH szerint elől tapadó a lepényem előtte is és utána is a Margitban, ahova jártam, hátul tapadó volt.

Na róluk ennyit, ez csak egy sima UH volt.

2010. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként is tök félek az egésztől, mert nem mondtak semmit, hogy mire számítsak. Mivel "vidéki" vagyok és még soha nem jártam ott, megkérdeztem a telefonban hogy az épületen belül merre kell menni. Erre azt mondja nekem a nő, hogy csak nem fogok eltévedni? Hát így elsőre nem tett túl kellemes benyomást. Még jó, hogy mindenhol van porta v. betegfelvétel...
2010. febr. 19. 10:13
 5/12 A kérdező kommentje:
Az előre adott időpontokhoz azért tartják magukat, ugye? 1 hónapot kellett várnom erre az uh-ra.
2010. febr. 19. 10:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok:sajnos vannak csúszások,és rádásul az orvosok sokszor beviszik a betegeiket:s Tényleg sokan vannak,kevés a pad,oda ülnek a kisérők is és nekem senki nem adta volna át a helyét,pedig szépen gömbölyödtem már.Tényleg egy átjáróház.Örülök,hogy csak egyszer kellett oda mennem.
2010. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen ez volt nekem is a legfőbb bajom, hogy minden orvos bevitte a gondolom jó pénzes betegeit, mi meg ott ültünk.

második

2010. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én jól ismerem a Klinikát. A szívultrahang az alagsori ultrahangban történik. Ha a főbejáraton bemész a portához az lépcsőn vezet az út. Azzal szemben van egy másik lépcső, ott menj le az alagsorba és ott látsz majd egy büfét jobbra. Ott Te balra menjél és a második ajtónál ülj le (három rendelő ajtaja van egykupacban és látni fogod a behívórendszer kijelzőit is). Ki fog jönni az asszisztensnő, aki beszedi a papírokat (beutaló, TAj kártya). Általában tartják az időpontot, de a professzorasszony, aki végzi a szívultrahangot a koraszülött intenzíven is dolgozik, ha ott van valami nagy zűr, oda felhívhatják. A leletet azonnal megkapod, és szóban is szokták mondani, hogy mi a helyzet.

A hiperechogen papillaris izom gyakori "elváltozás", az esetek legnagyobb százalékában eltűnik, ahogy nő a magzat szíve (és ez pedig nem nő).

Sok negatív vélemény fut a Klinikáról, és soknak van is alapja (pl. az említett genetikás asszisztens kicsit valóban kiégett már), de szakmailag messze kimagaslóak. A hatalmas betegszám, a megállás nélküli, monoton és alulfizetett munka kevés embert dob fel hosszútávon.

Ne izgulj, ha van még kérdésed, írj még.

2010. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszod, sokat segítettél, legalább emiatt nem kell idegeskednem.
2010. febr. 19. 13:49
 10/12 A kérdező kommentje:
Ilyenkor csak egy sima hasi uh-t csinálnak?
2010. febr. 19. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!