Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éhgyomri cukornál számít,...

Éhgyomri cukornál számít, hogy előző nap mit ettem?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam sima vérvételen, aminél mindenfélét néznek, az éhgyomri cukrot is, ami 3,8 lett. Tegnap voltam cukorterhelésen, ahol az éhgyomri cukor 4,8 lett. (a 120 perces 4,4) Miért lehet az, hogy a hétfői és a tegnapi éhgyomri között ennyi eltérés van? Pedig mindkettő előtt már este 7 után semmit nem ettem.
2015. márc. 27. 11:32
 1/10 A kérdező kommentje:
11 hetes vagyok.
2015. márc. 27. 11:33
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem számít. Mindkettő normális, nem kell hajszál pontosan ugyanannyinak lennie. Az összes többi értékedben is lehet minimális eltérés, ha pár nap különbséggel nézik. Amíg a normál tartományban van, addig nem gond.
2015. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőm cukorterhelés előtt, hogy előtte este se nagyon egyem tele magam, mert befolyásolhatja az éhgyomrit. Egyébként meg szerintem ennyi eltérés simán belefér, állítólag az idegesség is befolyásolhatja a cukrot, meg egy csomó dolog.
2015. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy számít, ahogy az is hogy mit és mennyit ettél, ittál és mennyit mozogtál.

Mivel mindkét értéked normális, így nem baj, hogy nem ugyanannyi.

2015. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez az eltérés semmi, sok mindentől lehet, csak nem attól, mit ettél előző este 7 körül. Az étkezés után elkezd emelkedni a vércukor, aminek hatására inzulin kezd termelődni. Optimális esetben másfél-két óra múlva visszaáll a vércukor érték kb a kiindulási értékre, ha minden ok. Ezért kell cukorbetegeknek étkezés megkezdése után 1-1.5 órával mérni újabb cukrot, sokkal később már felesleges, mert annak már nem az étkezéshez van közvetlen köze.
2015. márc. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bizony számít. Nekem azt mondta a doki is meg a védőnő is,hogy a vizsgálat előtt 3-4 nappal már ne egyek több cukrosat mint alapból szoktam,ha meg sok cukrosat eszem alapból akkor egyem a felét annak amit szoktam. Nem vagyok ez a nagy cukortömős úgy,hogy úgy ettem mint előtte,de odafigyeltem,hogy azért tényleg nehogy túlzásba essek.
2015. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Számít. Nekem is egy hétfői napon kellett volna mennem, de közben mondtam, hogy a hétvégén lakodalomba megyünk. És mondta a doki, hogy akkor inkább menjek pár nappal később, mert ott többet fogok enni az átlagnál, és az nem tesz jót az eredménynek.
2015. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt a sok hülyeséget milyen orvos mondja nektek? Egészséges embernek mindig annyi inzulint termel a hasnyálmirigye, amennyire szüksége van. Én cukorbeteg vagyok, ha sokat eszek, akkor magasabb a cukrom, ha keveset, akkor alacsony, ha a megfelelő mennyiséget, akkor meg a normál tartományban van. A férjem egészséges, az ő éhgyomri cukra akkor is normális, ha előző este 10-kor megiszik 2 liter kólát, meg akkor is, ha nem eszik 5 után.
2015. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Védőnő és nőgyógyász mondja. Pont azért,mert bármitől felmehet az ember cukra és ha úgy eszik ahogy alapból szokott,akkor eltérhet attól az értéktől ami átlagban nála van. Mondta is a védőnő,hogy nyilván ha egy egészséges ember "tömi tele" magát a vizsgálat előtt cukorral, akkor sem lesz rossz az érték,de mivel volt rá példa,hogy magasabb lett a kismama cukra mint a normál,diétára fogták és fel volt háborodva,hogy de hát ő nem cukros. És később kiderült,hogy hát előző este ő benyomott majdnem fél tortát meg fagyit,stb. Szóval egyfajta mini cukorbombát. Nyilván,ha totál egészséges lett volna,ettől sem ment volna fel annyira a cukra,de hát ez van. Nekem is volt már,hogy a normál felett volt,még sincsen semmi bajom. A terhességem előtt pár évvel mértek 8,5-ös cukrot éhgyomorra. Kivizsgáltak és semmi bajom. Gondolom ezért mondják,hogy a vizsgálat előtt mérsékelni kell,mert ha esetleg felmegy vmitől a cukor,akkor sem lesz "vészes" az érték. Lehet kicsit értelmetlenül írtam le,bocsi.
2015. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van. Egészséges embernek nem lesz magas az éhgyomri cukra, akármit eszik előző este, mert elég inzulint termel a szervezete. Ha meg gond van, akkor úgysem az a cél, hogy produkáljunk egy jó eredményt. Épp az a jó, ha kiderül a baj. Ez a lényege a vizsgálatnak. Tehát nyugodtan lehet enni előző este akár édességet is.
2015. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!