Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevállalnátok a 2. babát, ha...

Bevállalnátok a 2. babát, ha apukának biztos munkahelye van, de nagyon kicsi lakásban élnétek?

Figyelt kérdés

Én is dolgozom, de ez amolyan fiataloknak való,stresszes meló.

A 2.baba 2 éves koráig,a gyed lejártáig kb havi 260.000 ft bevétel, amikor már csak gyes járna, akkor csak kb 220.000 ft.

A lakás 30 nm-es, minimális, 25.000 ft+rezsi albérleti díjjal, és 3 évig lakhatunk itt. Saját lakás nincs kilátásban 3 év múlva sem.


2015. márc. 27. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Így nem.

Nem tudod, mi lesz veletek 3 év múlva, 2 gyerekkel nehezebb, ennyiért meg nem tudom, találnátok-e másik lakhatást.


Én nem vállalnám, de sokan rosszabb körülményekre is vállalnak...

2015. márc. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
49 nm-es saját lakásban lakunk de mi is dilemmázunk, hogy ekkora lakásba bevállaljunk e egy 2. gyereket. A gyerekszoba elég kicsi, és az igazi gond akkor lenne ha különböző neműek lennének.
2015. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Én csak annyit mondanék, hogy ma Magyarországon nincs olyan, hogy biztos munkahely. :(

De 4-en 30nm-en az brutális. Én nem tenném.

2015. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
30 nm négy embernek nagyon kevés. Ráadásul leírásod alapján néhány év múlva sem tudnátok esetleg kétszer-háromszor annyiért nagyobb albérletbe költözni. Mi gyerekkoromban 70 nm-eren laktunk hatan, és az nagyon szűkös volt. És mi is, három gyerekkel az első két évben kétszobás 57 nm-es lakásban laktunk, de az is elég szűkös lett volna, ahogy nőnek a gyerekek.
2015. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
62 m2 a lakásunk, 1 gyerekkel elég, 2-t csak nagyobba merünk, mert élni is kell, az életet élvezni. Mit ér akkor, ha évekig csak szűkölködünk, nyomorgunk, vagy nem évekig, hanem életünk végéig?
2015. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ditta323 ***** válasza:
74%

Mikor terhes voltam 40nm-es lakában laktunk. Ott egy gyerekkel el lettünk volna, de a terhességem végére találtunk egy olyan házat, hogy egyszeri alkalom és gondolkodás nélkül beleugrottunk.

A lakásba egy gyereket vállaltunk volna, hogy mire nagyobbacska lesz költözünk, hogy legyen saját szobája és mi is kettesben tudjunk maradni a férjemmel.

2015. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is efelé hajlok.

De!

Tulajdonképpen ha majd dolgozom a gyerek 2-2,5 éves korában,akkor tudnánk nagyobba menni albérletbe, ha találunk egyáltalán két gyerekkel..

2015. márc. 27. 18:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem,amíg az anyagi helyzet nem rendeződik.
2015. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!