Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismama vagyok. Ez a...

15 hetes kismama vagyok. Ez a második baba. Az első 8 hetesen elment tőllem. Azt mondják a második pici hamarabb mozdul meg kb 15 hetesen. Nállam is hamarabb fog megmozdulni, vagy csak arra jellemző aki ki is dordta az első babát?

Figyelt kérdés
2015. márc. 28. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Úristen, ez a kérdés...:DD



Azért érzik hamarabb a nők a 2. baba mozgását, mert már tudják, hogy mit kell érezni.

2015. márc. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kihordott terhességre vonatkozik.
2015. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kihordott
2015. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, miért fontos gúnyosan válaszolni. A lényeg egyébként benne volt: valóban azért mondják ezt, mert a második terhességben a kismama már tudja, mire kell figyelnie, hiszen van már tapasztalata. A picid egyébként már kb. 7 hete szépen mocorog a pocakodban. Az, hogy mikor érzed a lepény helyzetétől, a kicsi mozgásainak irányától függ. A 16. Hétre alakul ki egy olyan szilárd váz a magzat testében, amely már felerősíti annyira ezeket a mocorgásokat, hogy apró rebbenések formájában te is megtapasztald. Jó egészséget nektek.
2015. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A babák már előtte is mozognak :) A második terhességnél azért mondják, hogy hamarabb lehet érezni a mozgásukat, mert az anya már hamarabb felismerheti, tudja, mire figyeljen. De függhet az elhelyezkedésüktől (merre van a lába, keze), a méhlepény tapadási helyétől és az anya "vaskosságától" is.

Én mindkét gyerekem mozgását csak a 21. héten éreztem először.

2015. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak tuni akartam. Az elsőnek meg üzenem, hogy lehet máshol olvasgatni ha nem tetszik valami!!!
2015. márc. 28. 09:32
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, te meg kicsit gondolkodhatnál, mielőtt kiírsz egy ilyet...:/


Egyébként az első voltam, aki segített, szóval gyors voltam és hasznos is, de van véleményem is, tetszik vagy sem.

2015. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Én a másodikat éreztem legelőször. 11 hetesen. Az elsőt és a harmadikat 16 hetesen :)
2015. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
huha, nem semmi, hogy érezted egy 40-50 mm-es embrio "mozgását"!
2015. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Kb 16. héttől lehet érezni. Aki már 11., 12. hetsen érzi, az csak beképzeli. Pszichés alapja van, összefügg azzal, hogy élvezi a terhességet. Lényeg: nem lehet előtte érezni.
2015. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!