Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down-ra negatív a kombinált...

Down-ra negatív a kombinált szűrés, Edwards-ra és Patau-ra közepes? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Ma voltam az Istenhegyi úton kombinált teszten. 13+3 napos terhes vagyok, második babával. Az uh-ot Hajdú Krisztina doktornő csinálta. Tarkóredő 2,2 mm, orrcsont látható, minden a legnagyobb rendben a doktornő szerint.

Rá másfél órára megkaptam a véreredményt, ahol az jött ki,hogy a Down 1:1247, Edwards: 1:804, Patau: 1: 2673. A hölgy, aki kiadta az eredményt mondta,hogy ez köztes kockázati érték. Ő vagy a NIFTY tesztet javasolná, vagy a 4-es tesztet, vagy a 18. heti genetikai uh-ot, ott náluk. A NIFTY viszont 160 ezer forint. A 4-es csak 22 ezer, de az állítólag nem 100%-os. Rákérdeztem,hogy uh-on lenne-e már tünete ezeknek a szindrómáknak. Mondta,hogy igen, már elképzelhető,hogy lenne, bár a legjobban a 18. héten látszanak, de Hajdú doktornő az egyik legjobb genetikus-nőgyógyász, biztos alaposan megnézte. Nekem így ez egy kicsit ellentmondásos volt. Felhívtam a dokim, ő mondta,hogy kicsi az esély, de nyilván nem lehet kizárni, és nem meri vállalni a felelősséget,hogy most azt mondja,hogy ezt vagy azt tegyük. Mondta,hogy Szegeden keressem fel uh-ra dr. Szabó János genetikust. Ha ő megvizsgál és minden ok, akkor ok.

Megmondom őszintén nem annyira kevés összeg az a 160 ezer. Nyilván ha nagyon muszáj ki tudjuk fizetni, csak nem tudom,hogy így,hogy az uh-on eddig minden rendben, van-e értelme.


2015. ápr. 9. 19:14
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egyet még nem èrtek. Elővettem a fiam 12.heti eredményét. Anno azt is az Istenhegyin csinàltàk. A két hormon érték a PAPP A,és a szabad Hcg szinte ugyanennyi volt. A hölgy most mondta is,hogy a kockàzati arànyt a két hormonból,az életkorbòl és a sùlybòl àllapìtják meg,ês hogy nàlam a két hormon alacsony értéke adta a kockázatot. Csak akkor a fiamnál ezt miért nem mondták?
2015. ápr. 10. 10:48
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom r3gi kérdés, de megkérdezhetem.hogy alakult végül? Nekem is a 2 hormonérték húzta le az eredményt..m
2018. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!