Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Befolyásolja a magzatvíz...

Befolyásolja a magzatvíz mennyiségét az, hogy mennyi folyadékot iszunk?

Figyelt kérdés
Illetve egy nap mennyi az a mennyiség,amit meg kéne inni?
2015. ápr. 14. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos nem befolyásolja...

Ha nagy a has,sok a víz elv is ilyen,szerintem nem sok köze van hozzá.Átlagos vizem volt és nem szoktam inni,napi fél litert csak max.

Napi 1,5-2 litert kell inni egyébként,ha sportolsz,meleg van,még többet.

2015. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja. HA alig iszol is annyi magzatvized lesz,amennyi kell. Ha meg valakinek kevés a magzatvize,hiába iszik meg napi 5 litert,akkor is kevés lesz, ez alkati kérdés,genetika.
2015. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
71%

Nekem egyszer a normális mennyiség alsó határán volt a magzatvizem, a szonográfus figyelmeztetett, hogy figyeljek oda a folyadékbevitelre. Nyár volt, kánikula, mi pedig lakást festettünk, úgyhogy tényleg lehet, hogy több volt az output, mint az input. De biztosan más orvosi oka is lehet a túl kevés magzatvíznek, túl sok meg egészen biztos nem lehet attól, ha valaki túl sokat iszik.

Az ajánlott folyadékbevitelt én olyan 2 liter köré tenném, ennyi a minimum, ennél csak többet szoktak ajánlani.

2015. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. Tudom morbid, de a magzatvíz legnagyobb részét a magzat vizelete adja, tehát tőle függ, nem tőled. Alkati dolog is, de a nem megfelelő magzatvízmennyiség az esetek nagy részében a magzat betegségére utal (főleg veseeredetű).
2015. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem írni amit az előttem szóló megemlített. Kevés folyadékbevitelnél előfordulhat, hogy kevesebb lesz a magzatvíz, hisz a gyerek ugyanúgy kiszárad, mint te magad, de túl sokat nem fog amiatt termelni, ha sokat iszol.

Olyan, mint pl a C-vitamin. A fölösleget kipisiled :)

2015. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Napi 2-3 liter folyadékot illik meginni. Több ettől nem lesz a magzatvíz, ahogy fentebb már írták.
2015. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés.
2015. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Klinikára befektettek kevés magzatvízzel. A legnagyobb orvook tanácsára fekszek és sok vizet iszok. Az eredményem sokkal jobb lett máér 3 nap múlva is. Tehát befolyásolja!
2015. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A magzat az anyától veszi el a táplálékot,vizet stb, ezért legfeljebb az anya száradna ki,ha kevés folyadékot inna,a magzatnak semmi baja nem lenne. Persze ez egy normális anyára vonatkozik, aki normál folyadékmennyiséget iszik, nem aki semmit egész nap. Úgyhogy nem lesz kevés a magzatviz akkor sem,ha csak néhány decit iszik valaki,mert annyi elég a magzatnak,legfeljebb az anyának nem.
2015. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látom, sok nagytudású van itt, aki egy egyetemi docens véleményét is felülbírálja.
2015. ápr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!