Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülők! Ti hogy reagálnátok...

Szülők! Ti hogy reagálnátok ha a 18 éves lányotok azzal álna elő, hogy terhes?

Figyelt kérdés

segítenétek neki felnevelni,vagy rögtön vinnétek abortuszra?

Mennyire szidnátok le?

Miket mondanátok neki?

És végül mi lenne a baba sorsa?


2015. ápr. 14. 16:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%

Helyzetfüggő, hogy reagálnék. Attól is függ, milyen személyiség a lányom. Mennyire tudnám elképzelni, hogy valóban komolyan odatenné magát a feladatnak, nem pedig a nyakunkra szülné, hogy ő élje jó világát. Ha erre készülne, nem nyújtanék segédkezet, és ezt világosan a tudomására hoznám.

Alapvetően próbálnám lebeszélni, de az nem azt jelenti, hogy "kötelezném" abortuszra. Csak felvázolnám, melyik a jobb döntés - szerintem.

2015. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Most elképzeltem, ahogy a 18 éves lányom elém áll és közli velem, hogy terhes.... Szerintem kapnék egy idegösszeomlást. Aztán mikor észhez tértem, próbálnám higgadtan megbeszélni a dolgokat. Megbeszélnénk mi lesz, ha megtartja és mi lesz, ha elveteti. Sok mindentől függene a véleményem. Pl a férjem 18 évesen is olyan volt, hogy lehetett volna rá egy családot alapozni. Vállalta volna a felelősséget és próbált volna hátteret teremteni. Ha neki is ilyen párja lenne, akkor abban támogatnám, hogy megtartsa. Nagyon nehéz lenne és véget érne ezzel az ifjúsága. Ha nem lenne társ, akire számíthat akkor az abortusz mellett érvelnék. Szívem szerint mindenképpen az abortuszt javasolnám, bár nekem is nagyon fájna, de az is, hogy látom, ahogy a lányomnak odavannak a legszebb évei, amikor magával kéne törődni, élni az életét, tanulni, bulizni, dolgozni az álmai megvalósításán.
2015. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
9-essel értek egyet!!! És már ne is haragudjatok, de azért megöletni egy magzatot, hogy a lány még "bulizhasson"...menjetek már a francba. Kedves Kérdező, akárhogy' is, de igent mondasz az életre, már most szereted a babádat. Ha tudod, neveld fel szeretetben, remélem, anyukád Melléd áll majd!
2015. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A bulizás és a szórakozás is a fiatalság része. Nem egy családot ismerek, ahol az anyuka fiatalon szült, aztán 30 évesen ébredt rá, hogy nem élt. Onnantól kezdve ment bulizni a gyerekre meg tett magasról.
2015. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Engem kocsit se zavarna az,hogy nem tudnék bulizni meg inni stb. Ugyanis en eddig se jártam bulizni,mert egyszeruen nem az én világom. Nemis cizizek,nemis iszok alkoholt....szoval nem hiányoznának :)

A babát meg szeretném megtartani

2015. ápr. 15. 15:47
 16/25 anonim ***** válasza:

De most akkor18 eves vagy, vagy 16? Mert vmelyik valasznal irtad, hogy meg csak tizedikes vagy..azert nagyon nemmindegy...nem tudnamelkepzelni, higy egy 16 eves gyerek vegig tudna csinalni spec azt, amit en...nekem az elso gyermek affektiv apnoes, heves erzelemre elajul, a masodikalvasi apnoes, nem vett levegot alvas kozben, a fel eletet korhazban toltotte...ja most q

17hos a kicsi, meg nincs ataludt ejszakank...nem elrettenteskent, de egy baba mindamelletz, hogy illatos, cuki, rozsaszin csomag, tud durva helyzeteket okozni..

Erre is keszulni kell..

2015. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok,azért vagyok 10.es mert 1x megbuktam matekból :)
2015. ápr. 15. 16:47
 18/25 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, hogy a kerdesre is valaszoljak, en hagynam, hogy a lanyom eldontse mit szeretne..tamogatnam teljes mellszelesseggel, foleg, ha vedskezes mellett esett teherbe..l
2015. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Rendes vagy hogy hagynád dönteni :)

....engem a szüleim tuti nem hagynának donteni,es csak azzal lennenek hogy szégyenítem őket hogy ilyen fiatalon lettem terhes.

Pedig védekezes mellett jott ossze :/

2015. ápr. 15. 18:27
 20/25 anonim ***** válasza:

16 voltam mikor gyógyszer mellett terhes lettem sajnos akkor azt gondoltam h az a legjobb ha nem tartom meg. Anyukám végig mellettem volt sokat sírtam évek után is.

Most 12 hetes kismama vagyok és tudom h 5 év után már érzem h fel készültem az anyaságra. Soha nem tenném meg h megint el vetessem a babát

2015. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!