Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mikor jobb terhesn...

Szerintetek mikor jobb terhesnek lenni, szülni? Télen vagy nyáron? Akik télen voltatok a végefelé, hogy oldottátok meg az öltözködést?

Figyelt kérdés

Én mindig úgy szerettem volna, hogy valamikor ősz elején szüljek, arra gondoltam, hogy nyáron könnyebb lehet a terhesség végén, nem kell annyi ruhát venni, elég pár lenge kismamaruha és kész. Szerintem télen elég kényelmetlen lehet, sok ruhát fel kell venni, kell vigyázni nehogy elcsússz, nehezebb csizmát húzni, mint nyáron egy papucsot vagy szandit, mindenből kell venni újat, nagy pulcsik, nagy nadrág, egy hatalmas télikabát, amit csak akkor tudsz hordani, stb. Vagy ti másképp látjátok? Esetleg, akinek van tapasztalata, elmesélheti.

Mikor elkezdtünk próbálkozni, akkor még úgy lett volna, hogy nyár végén, ősz elején szülök, de sajnos elment a baba. Ha mostanában sikerülne akkor január-februárban szülnék. Szerintetek mikor jobb?


2015. ápr. 21. 18:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Persze tudom, a terhesség nem egy évszak csak, de mondjuk a 3. trimeszterre értem.
2015. ápr. 21. 18:58
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem szerintem nagyon ideális volt... januárba teherbe estem és októberbe szültem! Imádtam az első terhességem hatalmasakat sétáltam nyáron jól bírtam... lenge rucik cicanacik és tunikak...

most hogy másodjára is terhes vagyok októberbe teherbe estem és júliusra vagyok kiirva. Itt is jó mert már a telet tulveszeltuk ugyanazokkal a rucikkal és majd jöhetnek a lengek viszont félek hogy milyen lesz nyáron 40 fokban szülni:) hát meglatjuk:)

2015. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Wiky93 ***** válasza:
December 26-án szültem, nem volt vele gond, egyáltalàn nem kellettek nagyobb ruhák! :) Sok ruhát se vettem fel :)
2015. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
én decemberben szültem. már nyáron is terhes voltam :D utáltam! :) nekem mindig melegem volt, izzadtam, nyáron dagadt a lábam, jáj. a hideg megváltás volt... a férjem pulcsiját hordtam, ciki-nem ciki, de tökéletes volt... kismama nadrágból vastagabbat vettem, és a télikabátom tökéletes volt, behúzni nem tudtam, de nem is akartam, mert egy pólóban is megsültem a 0 fokban :D akkor jó volt, hogy nem nyár végén voltam a végén, nekem nagyon nem lett volna jó, már a kádba is nehezen másztam be, el nem tudom képzelni, hogy 9 hónaposan fél óránként zuhanyozzak :D
2015. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

mindennek van pozitiv és negatív oldala... nyáron meleg van.. viszont nincsenek vírusok.. bacik..influenza.. télen meg van.. viszont nincs meleg.

november végén szültem... hát kabátom nem volt, nem vettem.. mondjuk nem is kaptam volna max 20 ezerért.. rétegesen öltöztem.. autóval mentem mindenhova. viszont most tavasszal tök jó, mert már nagyobb a csajszi, lehet jönni menni vele :)

2015. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez annyira emberfuggo. :) aki alapbol nem birja a meleget terhesen nagyon rosszul fogja viselni.
2015. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerencsém volt, mert utálom és alapvetően nehezen viselem a meleget. Augusztusban fogant, májusban született.

A terhesség vége tényleg "terhes", nyáron megmakkantam volna.


Ruhával nem volt gond, bővebb szabású pulóvereket vettem, terhesség után is tudom hordani őket, csak hosszabbak így. Irodában dolgoztam, ezért a pulcsi elég volt.

Áprilisban mentem szabadságra, otthon meg egyszerűen a férjem pólóit hordtam a szülésig.


A terhesség második felében egyszerű lapostalpút, vagy sportcipőt hordtam - tény, hogy nem vagyok fázós, nekem megfelelt. Dress code-nak nem annyira, de a főnökömmel meg tudtam beszélni, hogy az utolsó 1-2 hónapban nézze el nekem, mert szétmegy a lábam a súlytól (alacsony vagyok és előrefelé nőtt csak a hasam, eléggé megterhelve a csontjaimat).


Több, velem egyidőben terhes munkatárs a férje kabátját "lopta" el az utolsó időkre. Én meg fagyálló vagyok, egyszerűen nyitott kabátban mászkáltam, nem fáztam. Így a saját kabátjaimat hordtam végig.

2015. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én decemberben szültem.Nem vettem új,nagyobb kabátot,ugyan azokat hordtam mint az előtt,igaz be nem tudtam gombolni,de meleggebben öltöztem fel alatta.Nekem azzal volt a gondom,hogy nagyobb kabátot be tudtam volna gombolni,de máshol meg lógott volna rajtam,úgyhogy örültem volna ha melegebb van.Meleg,kényelmes,lapos talpú csizmát vettem.
2015. ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért nem jó nyáron,mert hiába nem kell annyi ruhát felvenni,ugyanúgy cipeled a súlyt,meg megvisel a meleg. Május 24-re vagyok kiírva,így belecsúsztam a télbe,a meleg nadrág,vastagzokni,csizma,pulcsi,kabát,sapka...mire felöltöztem azt hittem megbolondulok,főleg februárban,mert akkor még hideg volt és már volt azért pocakom. Most,hogy 2 hete volt az a "nagyobb" meleg,megviselt kicsit. Izzadtam mint a versenyló,szédültem,rengeteget ittam. Viszont annyiban jó,hogy valamivel könnyebb mozogni a sok ruha nélkül,bár most már a nagy pocak is hátráltat azért. Mindegyik évszaknak meg van az előnye-hátránya.
2015. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jöhetnek még tapasztalatok :)

Az nálunk nem fog bejönni, hogy a férjem pulcsiait meg kabátját hordjam, mert kb 70 kiló a lelkem és S méret, szerintem lehet most is kicsi lenne rám a cucca :))

2015. ápr. 21. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!