Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívhangfigyelő-más is tapaszt...

Szívhangfigyelő-más is tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés
Kaptam egy Angelsound szívhangfigyelőt, amit ha már kaptam, néha használom is.Eddig 3 alkalommal néztem a picikémet. Mindenki azt mondja, hogy nem szeretik a babák és elúsznak előle. Hát az enyém nem, mindig könnyen megtaláltam (bal oldalt a hasam alján), és nem menekült el. Lehet, hogy épp mindig kifogtam, amikor aludt, vagy az én kicsikém még erre is lusta? Vagy lehet, hogy őt nem zavarja a készülék? (18. hetes vagyok)

2015. ápr. 23. 13:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Na pont ezért nem ajánlják, hogy figyelgessük, mert csak felesleges kérdéseket keltenek bennünk.


Meddig figyelteda szívhangot?

Igen a babák se a CTG vagy UH-t nem szeretik és érzékenyek.

Ilyenkor elkezdenek mozogni és ezzel megemelkedik a pulzus szám is. Ha ez nem történik meg félórán belül akkor többször meg kell ismétleni a ctg-t, ha többször sem reagál a baba, se mozgásra, semmire sem, akkor a korházban figyelik beszükült szívhanggal.


18 hetesen már gondolom érzed a mozgását, ha mozog akkor tedd oda a figyelöt.

2015. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Első terhességem, nem igazán érzem még :(
2015. ápr. 23. 13:39
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Az is lehet, hogy csak a te ütőeredet találtad meg még, nem a baba szívhangját.
2015. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem is simán megtalálták mindig. Egyedül elsőre nem ment,amikor 16 hetesen éreztem először és utána már hallgatták folyamatosan a vizsgálaton. Első alkalommal keresték kb. 1-2 percig,aztán már a többinél tisztán lehetett hallani,és elsőre meg lett. Nekem sem menekül el előle sosem. Az uh-ot is simán bírja, NST-n meg mindig mozog,másoknak meg lusta és keltegetik. Nagyon baba függő dolgok ezek.
2015. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A saját ütőerét és a baba szívhangot nem tudja összekeverni!!!!!

Én 11+ hetes vagyok és megtalálom a szívhangot...szépen egyszerűen és soha nem keverném össze a kettőt. Ez a kedves válaszoló tuti biztos,hogy még nem használt szívhangfigyelőt. ;)


Kérdező!!

Nincs baj...miért lenne,nyugi.

Boldog babavárást.

2015. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Most, a második babánál 12 hetesen megtaláltam. Nem igazán lehet összekeverni a sajáttal, mert kétszer olyan gyors. Az enyém sem mindig "menekül" előle, bár sűrűn nem is zaklatom vele.
2015. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
De használtam már, képzeld el! Ha megkérhetnélek,maradjunk az emberségesség keretein belül és ne minősítsük ismeretlenül egymást!Amíg én normálisan írok neked, te se érezd magad felhatalmazva arra, hogy alpári módon nyilvánulhass meg! A laikusok pedig sajnos igen is, hogy nagyon könnyen összetévesztik a kettő hangot! 11 hetesen nem vagyok benne biztos, hogy te is a babát hallod, ugyanis egy ilyen otthoni dopplerrel, még az avatott fülű orvosnak is nehezen menne a dolog. A combok felé tartó ütőér lüktetése a készülékkel sokkal gyorsabbnak hallható, mint valójában, így nem nehéz összetéveszteni a baba szívhangjával.
2015. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, törölték, az "észlény" megszólítást :)
2015. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igaza van a 7-nek. Még a köldökzsinór hangját is simán össze lehet vele keverni,a védőnő is először összekeverte nekem,aztán hallgatta meg jobban. Én sem szeretem amikor egyik leoltja a másikat. Nem szuper anyu itt senki,hogy ossza az észt...
2015. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :) Oldalt a has alsó részében fut ez az ütőér. Iszonyat gyorsnak hallható benne a vér áramlása és ez csalóka bizony. Erre én is csak akkor jöttem rá, amikor már a harmadik trimeszterbe léptem és éreztem is rendesen hol van a pici, illetve megtaláltam jóval feljebb a pocakomban a szívhangját. Nagyon hasonlított a kettő, de persze az övé még az ütőérnél is gyorsabb volt. Csak addig, amíg nem volt összehasonlítási alapom, én is azt hittem, hogy az ő szívét hallom. A köldökzsinórt nálam a védőnő találta meg párszor. Sokkal halkabb hangja volt, olyan, mintha távolból hallanád egy patak csobogását.
2015. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!