Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért reagálnak különbözőképpe...

Miért reagálnak különbözőképpen az emberek, amikor meglátnak egy kismamát?

Figyelt kérdés

Az utcán, rendelőben, boltban...számos ember arcán látni, hogy nem feltétlen örül a látványnak.


Amikor én meglátok bárhol egy kismamát, mindig megmosolyogtat, hiszen olyan aranyos látvány egy gömbölyödő pocak, amiben tudod, hogy bab fejlődik.



2015. ápr. 30. 15:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem max a tolakodósakat nézik le emiatt, illetve azok a nők fújnak rájuk, akik titkon irigylik őket, de ezt be nem vallanák maguknak (mert nincs, aki felcsinálja őket, vagy nem sikerül teherbe esniük).

Vagy pedig a kismama fiatalka, vagy annak néz ki, és azért nézik megvetően, hogy ez is a semmire szül.

Vagy pedig láthatóan c típusú, és arra gondolnak: "Na, ez is az adófizetők pénzéből él!"

2015. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem csak belemagyarázod, hogy "nem örülnek a látványnak". Ne gondold, hogy annyira a világ közepe vagy, hogy mindenkit a te terhességed ténye érdekel, ez csak neked nagy szám, mások le se tojják. Nők millió lesznek terhesek/szülnek nap mint nap, a terhes nő is mindennapos látvány, nem valami csoda.


Én csak azt vettem észre, h megnézik hasam, de nem vágnak pofát, nem is kezdenek el szélesen mosolyogni, hisz minek is? Éppen csak észlelik a tényt és van, aki segítőkészebb, van aki nem, mindegy is, én sosem agyalok azon, h most akkor ő örül-e a terhességemnek, vagy hogy biztos irigy (WTF), mert ő nem tud teherbe esni, mint ahogy itt fentebb olvastam egy elég beteg választ...Miért irigykedne bárki egy vadidegen nő terhességére?

2015. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: a fiatalos kinézetben lehet valami...jóval fiatalabbnak nézek ki a koromnál.


Na de ma is vannak kismamák, akik fiatalon szülnek.


Nem lekezelően néznek, a "nem feltétlen örül a látványnak" -ot úgy értem, hogy meg vannak döbbenve vadidegenek. Valahogy úgy, mint amikor egy tinimamit látnak, vagy egy ötgyerekes anyukát sétálni...szóval valahogy meghökkennek, mintha valami szokatlan dolgot látnának.

2015. máj. 1. 09:48
 14/17 A kérdező kommentje:

"Miért irigykedne bárki egy vadidegen nő terhességére?"


Az irigység nem válogat, az emberek nem szelektálnak, hogy csak az ismerősre / családtagra leszek irigy, vadidegenekre meg nem. Ugyanis általában nem az emberre magára irigyek, hanem arra, amit az az ember megtestesít (kismama esetében pl. arra, hogy összejött a gyerek, másnak meg esetleg nem).

Tehát ebből a szempontból nem mondott hülyeséget a sorok írója, csak max kissé nyersen fogalmazott.

2015. máj. 1. 10:05
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy idegen nő terhességét irigyelni több szempontból is értelmetlen, hiszen nem tudhatod,lehet 6 év próbálkozás után most várja az elsőt. Lehet, most terhes, de már tudja, nem lehet több gyereke. Lehet, hogy nincs mellette pár és nem tud felhőtlenül örülni. Az is lehet, h beteg babát vár vagy épp a nyomorba érkezik az a gyerek.


Irigyelni inkább ismerőseink vélt vagy valós jó helyzetét szoktuk. Mittomén, a kolléganőnek babája lesz és tudod, hogy egészséges babát vár egy stabil kapcsolatba. Pl. ezt lehet irigyelni. Vagy van már egy fia és most boldog, mert szeretett volna egy kislányt is kiderült, hogy lányaa lesz. De akkor sem a terhességet irigyli az ember, hanem az érzést, h ő boldog.


Soha nem értettem, van itt egy válaszoló, aki mindig ezzel jön, h biztos a sok 30+ nő irigy, mert ők nem tudnak teherbe esni vagy nincsa, ki "felcsinálja" őket. Ilyen "15 éves vagyok és terhes, megtartsam?" típusú kérdésekhez szokta ezt írni azoknak akik azt mondják, ne tartsa meg inkább. Olyan közönséges és buta a sítlusa, hogy már feltűnt. Sztem itt is ő írta ezt.

2015. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért írt volna a 11-es olyan rossz választ?Igaz nyersen,de leírta a tényeket amit nem kötelező elfogadni.Bevallom őszintén pár évvel ezelőtt amikor megláttam egy kismamát könnybe lábadt a szemem.Miért?mert "irigyeltem",ha lehet így fogalmazni.Vágytam gyermekre,de a volt vőlegényem konkrétan lesz@rta hogy mit szeretnék.Nincs ezzel semmi gond,ha az elején kijelenti hogy ő nem akar gyereket,mert van már 1.Viszont a gyermekét is eltitkolta,majdnem 3 évig hülyített,az esküvő meghiúsult.Én pedig igen vágytam gyermekre és ő ebben nem volt partner csak hitegetett az ócska kifogásaival.És utolsó vagy aki írta hogy lehet beteg gyereket vár,vagy 6 éve próbálkozik stb...akkor,amikor tombolt bennem az anyai ösztön,a szaporodási vágy akkor bocs,de nem arra gondoltam egy cseppet sem hogy lehet évek óta próbálkozik vagy egyedül marad a gyerekkel stb.hanem arra hogy nekem még mindig nincs,pedig vágyom rá és a feltételek is megvannak hozzá.Más boldogan tolta a babakocsit és mellette már várta a következőt a pocakban vagy éppen egy nagyobb sétált mellette.S igen,elszomorító volt a látvány hogy nekem ez nem adatott meg.Aztán otthagytam ezt a gyökeret,megismertem egy hasonló gondolkodású férfit mint én vagyok,egyek voltak a céljaink,hamar összeházasodtunk és az 1.éles próbálkozásnál összejött a baba.Azóta már 8 hónapos és nagyon boldog vagyok és elmúlt ez a fajta rossz érzés bennem ami volt.Most már én is mosolygok más kismamákra és örülök hogy babát várnak,de 4-5 évvel ezelőtt majd felrobbantam a látványtól.S igen,vannak bizony 35+ hölgyek akik látszólagosan "irigykedtek"az én pocakomra és valószínű hasonló ok miatt,mert vagy nem jön össze vagy nincs aki partner legyen ebben,kvázi nincs aki "felcsinálja",ha már lehet ilyen nyersen fogalmazni.Egy nőnek a legnagyobb veszteség az ha nincs gyermeke és vágyik rá!Ez biztos!Ha nem vágyik rá,az más tészta,az abszolút közömbös egy kismama láttán,mert nem érdekli.
2015. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A magyar mindenkire irigykedik, és ezt általában utálkozással leplezi. :)


Én is felismerem magamon, hogy kissé irigy vagyok azon nő ismerőseimre, akiknek úton a baba, mert én is szeretnék. De attól még nem nézek rá megvetően, mert miért is, meg tudom, mitől vannak rossz érzéseim.

2015. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!