Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell megvárni a 12...

Miért kell megvárni a 12 hetet, hogy elmondjuk a nagy hírt "Babát várok! "Babona? Lehet van benne valami de nekem ez így ne is haragudjatok de elég kevés magyarázat!

Figyelt kérdés
Az egyik oldalon ezt olvastam:A harmadik hónap végéig a progeszteron termelését a sárgatest végzi.A 12. héten a sárgatest elhal és szerepét a méhlepény veszi át.Amennyiben a két esemény nem egy időben következik be,akkor a progeszteronszint csökken,ami a méh összehúzódását eredményezheti.Innen ered,hogy csak a kritikus 3.hónap betöltése után szokták a párok nyílvánosságra hozni a babavárás tényét.Szerintete?
2015. máj. 1. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármilyen okból nem életképes a terhesség (anyai vagy embrionális okból), akkor a 12. hétig jellemző(bb) a spontán vetélés.


De az, hogy ki mikor mondja el másoknak, teljesen egyéni döntés.

2015. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megvarni, de tény, hogy a legtöbb vetélés az első trimeszterben következik be.
2015. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A vetelesek 90%-a az elso 12-13 hetben tortenik meg.

Tovabba sokan vetnek veget az elo terhesseguknek is, ha a 12. heti genetikai vizsgalaton kiderul, hogy nagyon beteg a baba.

2015. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megvárni. Csak sokan megvarjak hisz 12 hetes kor után már jelentősen kisebb az esetleges probléma lehetősége. Van aki a családnak hamarabb elmondja, van olyan is aki világgá kurtoli amint pozitiv lett a teszt. Mindenki más ezen a téren.

Egyébként nem csak sárgatest elégtelenség okozhat vetélést, a fejlődési rendellenesség nagyobb arányban fordul elő.

2015. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem babonából nem mondtam el előbb, hanem mert ilyenkor gyakrabban fordul elő a vetélés, és nem akartam azt, hogy az 5. héten telekürtölöm a világot, hogy baba lesz, aztán meg elvetélek.

A babavárással kapcsolatos babonákban (sem) hiszek.

2015. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos en pozitiv teszt utan szetkurtoltem, szuloknek, baratoknak, majd ra 1 hetre elment :( Annyira nehez volt az egesz , mar maga a veteles miatt is, de ezt fokozta, hogy mindenkinek egyenkent el kellett mondani a rossz hirt is :( Nem kivanom senkinek sem. A kovetkezonel mar ovatosabb voltam. Nalam semmi koze a babonahoz.
2015. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről azért vártam a 12 hetes uh-ig, mert volt már egy vetélésem 9 hetesen (elhalt terhesség, műtéti befejezés), és igen, elég szar volt utána ezt is elmondani mindenkinek... pedig én nem kürtöltem szét, csak a családnak meg pár barátnak mondtam el, de nem kötöttem a lelkükre, hogy titok, és valahogy elterjedt a hír. A vetélés után még hetekkel is jöttek a kérdések, hogy "tényleg terhes vagy?"... hát, elég szar volt.

Mikor újra terhes lettem, a családnak (szülők, tesók) elmondtuk, mert úgyis ők vannak ott, ha baj van (ezt ugye sajnos tapasztaltuk is), meg 1-2 nagyon közeli barátnak - mindenkinek a lelkére kötve, hogy teljes hírzárlat. A 12 hetes uh után mi megnyugodtunk nagyjából, onnantól nem titkoltuk tovább. Ha ez a kritikus időszak eltelt, jelentősen csökken a vetélés esélye, ahogy már sokan leírták előttem is.

29 hkm

2015. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget leírták előttem is, a 12. hétig nagyobb a vetélések száma. Azon kívül a 12. hétig kiderül a legtöbb súlyos fejlődési rendellenesség, amiért lehet, hogy maga az anya dönt a terhesség megszakítása mellett.


Nekem is volt ismerősöm, aki mesélte, hogy babát várt, mindenkinek elkürtölte a jó hírt, aztán a 11. héten derült ki, hogy pár napja leállt a kicsi szíve, missed ab. lett. Ő mondta, hogy a következő terhességet nem árulja el senkinek, ameddig csak lehet, mert nagyon kellemetlen volt, hogy a baba elvesztése után még mindenki kérdezgette, hogy hogy van, tudják-e a nemét stb., és el kellett mesélnie a történteket.


Szóval szerintem sokkal inkább van köze a természet törvényszerűségeihez, mint a babonához. :)

2015. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem muszáj volt elmondanom,h babát várok,mivel edzőként dolgozok a saját stúdiomban/rúdtánc fitneszt oktatok/ és fura szemmel nèztek rám hogy miért nem tornázok én is... és akkor mondtam el hogy 5 hetes kismama vagyok és féltem a babámat ..
2015. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Mi már a 6. héten elnondtuk a családnak. Meg a munkahelyen is el kellett mondani ,mert könyebb munkakörbe kellett áthelyezniük. Így már nem maradhatott titokban. Persze én is tartottan ,hogy mi lesz ha baj lesz, de nem lett. Most itt szuszog a 4 hetes gyönyörű kisfiam. :)
2015. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!