Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18 éves lányod bejelenti,...

A 18 éves lányod bejelenti, hogy terhes. Te mit reagálnál rá, mint anyja?

Figyelt kérdés
Úgy hogy a középsuliból még van 2 éve!
2015. máj. 6. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
63%
Hát nyilván sokkot kapnék :)
2015. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
46%

Elöször is lenne pár kérdésem hozzá:


A gyerek apja el tudja öt a gyerekkel tartani?

Meg tud élni a gyerekkel a saját jövedelméböl?


Ha erre a kettöre nemmel válaszol, akkor két lehetösége van: vagy elveteti a gyereket, vagy megoldja a továbbiakat egyedül.


Ugyanis a jelenlegi jövedemünkböl éppen csak, hoyg nem kell éhezni, és egy plusz gyereket nem tudunk eltartani meg felnevelni.

2015. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
51%
Meg kérdezném, hogy mikor költözik és mi a további terve annak fényében, hogy én nem fogom őket eltartani
2015. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
35%
és a középsuliból van még két éve ... gondolom te vagy a lány ... okos vagy, csak így tovább
2015. máj. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
72%
A 3-as válaszoló szerintem az én anyám. Ja nem, mert ő nem is adott lehetőséget hogy mág pár napig maradhassak, hanem egyből utcára csapott. Kiváló anyukák :) Első voltam.
2015. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
98%

El nem küldeném, ezt úgy az elején tisztáznám vele is.

Azután megkérdezném a jövőterveit:

-Meg akarja tartani a gyereket?

-Tudja-e mivel járna a gyereknevelés, mekkora felelősség az egész?

-A kicsi apukája, ki ő? tudja-e? hogy viszonyul a kérdéshez? Mennyire biztos a kapcsolatuk?

-Mit terveznek hol fognak élni? Összeköltöznének, egyik szülőnél lennének, vagy külön-külön továbbra is? (más kérdés hogy én a férjem és a fiú szülei hogy látjuk)

-A továbbtanulása nem kérdés, gyerek mellett is lehet tanulni és dolgozni is.


Amúgy 20 évesen fog csak érettségizni?

2015. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim válasza:
81%
Először is miért van a középsuliból 18 évesen még két éve?
2015. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim válasza:
76%
Mielőtt hibáztatnám vagy lehülyézném, megkérdezném, védekeztek-e.
2015. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
91%

Minden bizonnyal sokkot kapnék, és alapos fejmosást kapna tőlem. DE! Soha nem raknám ki a saját véremet! Olyan könnyen dobálóztok azzal, hogy kivágnátok, mikor ezer más megoldás van, hát a saját gyerekemről van szó.


1. Elsőként megkérdezném, hány hetes, mit akar vele kezdeni. Ha abortuszt szeretne, akkor is mellette lennék.


2. Ha megtartaná, nyilván elbeszélgetnék arról, hogy mit is jelent ez pontosan. Nyilván nem kelnék fel én a gyerekhez, nem pelusoznám, és nem vigyáznék rá éjjel-nappal, amíg éli a világát. Ha emellett döntene, akkor megmondanám neki, hogy abban az esetben támogatom, ha nem néz pesztrának, és nem nekem szüli.


3. Nyilván kell hozzá az apuka is, szóval reménykednék benne, hogy tudja ki az, és annak a hozzáállása is normális.


4. Ha esetleg örökbe adná, azt is elfogadnám, és akkor is támogatnám őt.


Természetesen ezek mind csak feltételezések, de az én anyám sem dobott volna ki, ha 18 évesen esek teherbe. Egy jó ideig haragudott volna, de támogatott volna...

2015. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim válasza:
43%
Az az anyuka, aki nem, hogy nem támogatná a gyerekét, de még el is küldené az szégyellje magát! Minta szülők....
2015. máj. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!