Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszáj nyílás aggodalom? Ti...

Méhszáj nyílás aggodalom? Ti nem aggódtatok emiatt?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok, tegnap voltam dokinál, minden rendben, zárt a méhszáj (kézi vizsgálat). legközelebb csak 30 hetesen kell mennem uh-ra a kórházba, és 32 hetesen vissza hozzá. Aggódom, hogy ennyi idő alatt ha elkezd nyílni a méhszáj honnan fogom tudni, mi van ha nem tudok róla? Elég hosszú idő, bár eddig minden rendben volt, de aggódom, nem szeretnék korábban szülni.
2015. máj. 7. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ennyire nem parázok. De azért megnyugtató mikor doki mondja hogy zárt. Szerintem próbálj meg ne aggódni rajta, sokkal több esély van arra, hogy már csak akkor kezd el nyílni mikor ott az idő.
2015. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az se jo ha gyakran nezi mert attol is tagulhatsz, nekem 33 hetesen neztek zart volt,mikor 36 hetesen kertem nem nezett meg es azota se 38 hetes vagyok, holnap megyek. Ne aggodj a kemenyedestol nyilik szedj magneziumot!
2015. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ritkán keményedek, azt sem minden nap, ha mégis akkor is napi egyszer-kétszer, a doki azt mondja napi 10 normális. Amúgy kb havonta-5 hetente vizsgál meg, engem is mindig megnyugtat amikor mondja hogy zárt, nem is kattogok ezen de néha eszembe jut hogy csak ne nyíljon idő előtt.
2015. máj. 7. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudhatod, hogy nyílsz-e de lehetnek rá utaló jelek, amelyek azonban nem annyira nagyon jellegzetesek, éppen ezért nagyon nehéz "elcsípni" a méhszáj kinyílását. Ami erre utalhat: nagyon jellegzetes lefelé irányuló nyomás az alhasadnál, olyan mintha a hüvelyedben "matatna" a baba. Ez az érzés fájdalmas is lehet. Megerősödött, nagy mennyiségű folyás. Székelési inger, amely nem akar múlni.

És mivel ezek normálisak lehetnek a terhességben, azért sajnos marad az, hogy ha rossz érzésed van elmész orvoshoz és megnézeted, mert biztosat csak ő tud mondani.

Próbálj meg nem aggódni rajta.

2015. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!