Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben lévő...

Első trimeszterben lévő kismamák, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
9 hetes kismama vagyok.A tünetek egyik nap vannak a másik nap nincsenek.Egy hete voltam ultrahangon a következő 2 hét múlva lesz de olyan mintha egy örökkévalóság lenne.A legszivesebben minden nap megnézném :D na jó annyiszor nem de heti egyszer minimum,hogy megnyugodjak jól van,ott van,növekszik,él és van szívhangja.Ti hogy viselitek a tüneteket és a várakozással teli időt?

2015. ápr. 29. 17:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szintén 9 hetes vagyok és nagyon rosszul viselem. Kb. két napig jobban voltam de aztán tegnap is annyira rosszul lettem, hogy alig bírtam felkelni. Iszonyú hányinger, gyomorégés és szédülés kínoz. Ez a második terhességem, van egy két éves dackorszakos kisfiam is mellette így elég nehéz:-( Reménykedem, hogy a 12. hét után jobban leszek és az energiám is visszatér mert a fiam egy energiabomba és ha nem tudom levinni akkor nem lehet vele bírni :-( Én majd 21-én megyek UH-ra én is nagyon várom már, olyan rossz, hogy ilyenkor nem tudni még mi van vele.
2015. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Először is gratulálok neked :) Teljesen áttérzem amit leírtál tüneteket.Tegnap nekem is olyan hányingerem volt,hogy a legjobb már az lett volna ha megkönnyebbül a gyomrom ma meg semmi de ma tudtam pihenni.Nekem van két gyerkőcöm már suliba járnak így addig tudok pihizni.Esetleg nincs segítséged,hogy amikor már nagyon kivagy 1 órára vigyázzanak a kisfiadra míg pihensz?Szedsz valamilyen vitamint?Elevit,magnerot,B6?
2015. ápr. 29. 18:35
 3/16 anonim ***** válasza:
10 hetes vagyok, és épp most ültem le kicsit megpihenni, míg a másfél évesem apával fürdik. Arra gondoltam pont, hogy milyen jól bírtam a napot, mikor megszédültem... gyorsan ittam is valamit. Az az igazság, hogy sokkal kevesebbet bírok fizikailag, mint korábban, villámgyorsan lemerülök, csak sajnos ezt nem mindig ismerem fel. LEhet, hogy most is előjön majd a vérszegénység, mint az első babavárás alatt, és ezt érzem most is, nemsokára a laborban kiderül. Amúgy a 8. héten volt egy kis émelygés, de eddig semmi komoly :) Várakozni nem szeretek, ezt a legnehezebb bírni.
2015. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor van pörgés nálatok :) Azért használj ki minden percet a pihenésre.Gondolom adtak rá valamit neked?!Ma filmnézés közben jöttem rá,hogy hiper érzékeny lettem és könnyen elsírom magam.A várakozás valami borzasztó...
2015. ápr. 29. 20:24
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Sajnos nincs segítségem, a párom reggel elmegy dolgozni és este hét körül jön haza. Akkor leveszi a vállamról a manót, hogy tudjak egy kicsit pihenni de nap közben nem tudok lazítani. Igen szedek terhesvitamint és mellette folsavat és magneB6-ot is. Ha elmúlik ez a rosszullétes időszak már nem lesz gond, hogy pörögni kell csak most rossz nagyon. De kibírjuk a lényeg az egészséges baba igaz :-) Kevés rosszullétes szép napokat nektek! :-D
2015. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jó olvasni a soraid így a rosszullétek ellenére is a boldogság és energia áttjön.Boldog babavárást és mihamarabbi tünetmentességet kívánok neked :)
2015. ápr. 29. 21:03
 7/16 A kérdező kommentje:
Néha szoktam érezni,hogy az alhasamnál mintha neki feszülni valami bizonyos pontokon.Ti éreztetek ilyesmit?A másik fóbiám,hogy legyen szívhangja :( de majd csak lenyugszom ha voltam ultrahangon :)
2015. ápr. 29. 21:07
 8/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én pont ma vagyok 6 hetes kismama. Már majd bele őrülök a várakozásba! Jövő hétfőn lesz az első ultrahang! Engem inkább álmatlanság gyötör! Mióta megtudtam, hogy babám lesz éjszakánként mindig fent vagyok 2 órát. A mellfeszülés állandó - már az ölelést sem bírom! :) Apróbb görcsöket (megjön érzés) és néha erősebb nyilallást érzek általában - ezen is aggódhatok, nehogy baj legyen. Rosszullétek hol vannak, hol nincsenek. Ami még engem, hogy a hőm elkezdett leesni - 36,8 egy ideje. Remélem minden rendben fog zajlani. sajnos elég sok stressz ért mostanában! :( Kár hogy nincs egy berendezés amivel 24 órán keresztül megfigyelhetném mi zajlik bennem! Lehet az megnyugtatna! Boldog Baba várást Nektek! :)
2015. ápr. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Megmondom neked őszintén,hogy a hőmet egyik terhességemnél sem méricskéltem.A terhességi tünetek megvoltak,nem volt barnás folyás sem vérzés így míg nem kellett menni ultrahangra addig ezek megnyugtattak.(de most gyorsan beraktam és 39,9 mértem de úgyse érek vele semmit hisz eddig nem mértem nincs viszonyítási alapom)A 24 órás megfigyelésben egyetértek veled :D ;) Boldog babavárást neked :)
2015. ápr. 30. 10:58
 10/16 A kérdező kommentje:
Elírtam 36,9 akart lenni az a 39,9 :D
2015. ápr. 30. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!