Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fáj a derekam, más is...

Nagyon fáj a derekam, más is járt így második várandósság alatt? Mi segített?

Figyelt kérdés
Első várandósság alatt hatalmas hasam lett, elég rossz tartásom volt a végére, akkor kezdett fájni a derekam. Aztán egy év alatt kicsit mérséklődött, mozgás hatására. Most léptem a második trimeszterbe és már most fáj a derekam, mi lesz a végére? Nektek mi vált be?
2015. máj. 8. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

mindig egyenes háttal kell ülni, állni soha nem hátradőlve, megrt az nagyon megterheli a gerincet és nem úgy a természetes amúgy sem


plusz magnézium

2015. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elsőnél csak az utolsó 3 hétben fájt kb. Most a másodiknál már a 10. (!) héttől éreztem, pedig hasam més sehol nem volt! Vég 6 hét van hátra, hol jobb volt, hol rosszabb...semmi praktika nem segített.
2015. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, persze, egyenes háttal, de most komolyan... 5 perc ülés vagy állás után automatikusan rossz a tartásom, ez nem tudatos dolog, hisz megyek a másik gyerek után, pakolok, teszem a hétköznapokat, nem tudok tudatosan arra figyelni egész nap, hogy egyenes legyen a hátam. Ahogy sétálok, igyekszem figyelni rá, de észreveszem folyton, hogy már megint nem jól tartom magam. :( Amikor meg fáj, akkor az egyenes tartással sem enyhül. MEgállok, megpihenek, és utána tudok mozogni megint. Hosszabb fekvés után pedig kicsit olyan, mint ha "be kéne járatnom", mielőtt elindulok. Tök aggastyánnak érzem magam a harminc évemmel :P
2015. máj. 8. 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Én az utolsó 3 hétben alig tudtam menni, minden lépésnél sírni tudtam volna. Gyógyszertárban nem ajanlanak semmit, csak az segített, hogy megszütem.

Egyet tehetsz, keresel egy olyan masszőrt, aki rendszeresen megmasszíroz. Figyelj oda, hogy képesített legyen.

2015. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok! :) Én 25 éves vagyok, és úgy megyek mint aki közben lambadázik! Felkeléskor lassan kell kiegyenesednem, és fáj a farcsontom is. Ennél már csak jobb lehet! :)
2015. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


A hordozókendővel (keresztsávoly szövésű kendő) való pocakkötés többek szerint nagyon jó a derékfájásra. Én nem próbáltam ki várandósan, mondjuk nem is fájt a derekam, de a következő gyereknél, ha fájni fog, biztos be fogom vetni. ;)

2015. máj. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is kötöm a pocakom,mint ahogy az utolsó válaszoló,illetve ,amihez elég egy sál,az is megfelelő támasztást tud nyújtani

[link]

2015. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!