Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevés lehet a magnézium?

Kevés lehet a magnézium?

Figyelt kérdés

Napi 3x1-et szedek, 15 hetes vagyok. A doki a terhesség kezdetén ennyit ajánlott, de most már úgy érzem kevés lehet.

Sokszor érzek izomgyengeséget, izomfájdalmat. Olyan mintha kimenne az erő az izmaimból, sokszor ez gátol meg a napi rutin elvégzésében. Lehetséges, hogy kevés? Ki mennyit szed?


2015. máj. 9. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Napi 3szor 1 micsodát? Magne B6?

Válts magnerotra...

nekem az segített.

2015. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, Magnezium Citrici.

Magne B6 semmit sem ér, a Magnerot pedig elég drága ahhoz, hogy napi 3-6 szemet szedjek belőle. :/

2015. máj. 9. 19:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy magnézium hiány okozza. Bármi lehet mögötte,én is napi 3 citricii-t szedtem mint te,ugyanúgy volt néha ilyen. Ilyenkor mág fáradékony vagy mert az elején vagy viszonylag. Van aki akármennyi magnéziumot szed,ugyanúgy fáradt az egész terhesség alatt van aki a 2-ik trimeszterben kész energiabomba. Én is azt tapasztaltam,hogy a 20-22. hét körül kicsit több energiám volt,nem fáradtam el olyan hamar,aztán most a szülés szélén már megint abban is elfáradok,ha ránézek a mosogatóra. :) A magneb6 valóban semmire nem jó. :D
2015. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha magnesi citricit szedsz akkor szerintem is elég kell hogy legyen. Én napi 2-t szedek és teljesen elmulasztotta a hajnali vádligörcsömet. Lehet hogy kálciumhiány,az is okozhat izomfájdalmakat. Vagy csak egyszerűen fáradtság. Én 24 hetes vagyok de még most is nagyon fáradékony,álomszuszék
2015. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14hetes vagyok. Nekem 3x2 írt fel az orvos magnézium-citricibol ha nagyon erős izomfájdalmak jelentkeznenek.

Nyugodtan szedhetsz többet alkalmanként. Nekem ha nem fáj, nem szoktam szedni.

A magnézium egyébként a kemenyedesre, izomlaz szerű fájdalmakra jó. Ha fáradtnak érzed magad, inkább komplex vitamint kéne szedned szerintem. (Femibion, Gravida, stb.)

2015. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szedem a Gravidat mar az fogantatas elotti 3 honaptol. Most mar csak 2 naponta felet szedek. At szeretnek terni a Hipp Natalra.

Koszi a tippeket. Igen olyan izomlazszeru fajdalmam van. Pl tegnap szaggattam a nokedlit es ereztem, hogy nehez, hogy faj a karizmom. Hamar kifaradok..Lehet, hogy keves kalciumot viszek a szervezetemebe.

2015. máj. 10. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2 naponta fél garvidának az ég-világon semmi értelme. Minden nap kell szedni,nincsen benne annyi hatóanyag ami elég 2 napig neked is meg a babának is. Azért van leírva a használati utasításban,hogy naponta 1-et,lehetőleg az esti órákban étkezés közben/után...
2015. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A rendes vitamint se 2 naponta szedi az ember.
2015. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!