Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a kutyussal, ha...

Mit csináljak a kutyussal, ha megérkezett a kisbabánk? Van egy Yorki kiskutyánk (hím) és ha jön hozzánk bárki nagyon ugat! Ja, és elég féltékeny típus! Kisbabára is az lesz?

Figyelt kérdés
Ugye ezt a kutyafajtát lakásban kell tartani és ha mondjuk majd elalszik a kisbabánk és a kutyi elkezd ugatni,hát biztosan nagyon mérges leszek.Ki tenni nem tudom.Ja és a plüssállatait is nagyon védi,harcias kis eb.Lehet így meg kell válnom tőle...
2010. febr. 23. 21:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A kisméretű kutyusok eléggé védenek mindent ami hozzájuk tartozik, így valószínű, hogy féltékeny lesz. Nagyon bújós, és gazdiimádó kutyák, és előfordul, hogy rosszabbul viselik az új jövevényt, mint egy tesó:(

Az ugatással meg nem tudsz mit csinálni, már nemigen fog leszokni róla.

2010. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlenül elment:)

Azt akartam még írni, hogy az sem ritka, hogy jobban fog vigyázni a kicsire, mint bármi másra, de erre sincs garancia.

2010. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%
Hát igen. Gratulálok, a felelősség túlteng, tipikus anyuci. Megvesszük a cuki, pici kutyát, jól elkényeztetjük, szeretgetjük, mindent megadunk neki, ha meg jön a gyerek akkor el vele! Hát nem! Vállald a felelősséget a kutyádért és neveld meg! Normális, jólnevelt kutya nem ugat feleslegesen és nem féltékeny! Attól mert pici fajta, még nem kisbaba hanem Igazi Kutya akit fegyelmezni kell és tudnia kell hogy hol a helye! Aki kutyát vesz az nézzen utána mit kell vele csinálni! A gyereknél gondolom utána néztél, a kutyánál miért nem? Mert ő csak egy állat akit el lehet pakolni ha valamit elrontottál vele?
2010. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó vagyok, bár lehet hogy egy hozzáértő embernél jobb lesz neki mint nálatok. Ez is egy szempont. Tudd meg hogy amikor egy kutya agresszív vagy "féltékeny" (igazából nem lehet az csak emberi tulajdonságokat akasztasz rá, amit féltékenységnek nézel az valójában valami nevelési hiba, dominanciaprobléma) akkor nem jó neki, nem érzi jól magát, szenved. Ellenben az a kutya akit nevelnek és tudja ki a főnök, az nyugodt és kiegyensúlyozott...
2010. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Egyet ertek az elozo hozzaszoloval, borzaszto olvasni, hogy emberek ilyen konnyen megszabadulnanak a hazi kedvencuktol! Tenyleg gondolkozhattal volna, mielott kutyat vettel. Ha valami nagytestu fajtarol lenne szo, ami hozzaferhet a gyerekhez es banthatja, akkor talan megertenelek, de egy yorki... Az en kutyusom is ugatta eleinte az unokahugomat, de mindent elkovettunk, hogy ne erezze magat elhanyagolva. Par het alatt megszokta a kisbabat, mar ugyet sem vet ra.


Szegeny kutyusod...

2010. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy kiskutyám+ egy kis pocaklakóm is! DE soha az életben nem adnék túl a kutyoson azért mert jön a baba... Imádom a babámat már most is a hasamban, de ez nem jelenti azt, hogy a kutyát el kell küldenem vagy adnom!

Lehet hogy furcsa lesz neki, hogy lesz egy plusz apró személy aki ráadásul ismeretlen hangokat ad ki, de meg fogja szokni! Ráadásul a gyereket is lehet úgy szoktatni, hogy ne ijedjen meg/fel minden egyes ugatásra(persze más, ha folyamatosan ugat)!

29 hetes kismama

2010. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia

Nálunk is kb ez volt a helyzet.Miután lányom megszületett már nem tudtam annyit foglalkozni a kutyával mint előtte és jött a bosszú hadjárat...bepisilt stb szerencsére erről hamar leszoktattam, a gyereket minimum 2 méteres körzetbe mindig elkerülte viszont ha elkezdett sírni akkor mellette nyüszített. Most 10 hónapos a lányom és az őrületbe kergetnek a kutyával....a csipogós játékok miatt megy a harc,lányom elveszi tőle simán persze a kutya morog és néha rá is vakkant,de semmi egyéb és ez nagyon tetszik a gyereknek igaz pár másodperc után eldobja a játékot vagy éppen tartja a kutya felé és csipogtatja,hogy az elvegye és miután megszerezte a kutya kezdődik minden elölről,kutya szalad a játékkal gyerek utána.Nálunk a szembe lévő épületet bontották mikor haza jöttünk a kórházból,már szépen tavasz volt ablakot egészen őszig nem tudtam nyitni a hatalmas por miatt mert bontás után építettek és hát mondanom se kell milyen volt mikor a téglákat stb markolóval egy konténerbe csapták :S ezek után még ha néha 1-2-őt vakkant a kutya fel se ébred,még nekünk se kell osongatni annyira jól tud aludni.

2010. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Keress rá a neten Jan Fennel könyveire és olvasd el őket jól! Persze ha nem sajnálod az időt a kutyádtól...
2010. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy bolognesem van, agresszív, kis idegbajos, aki csak engem szeret. Amióta babát várok, "sokkolva" van a kutya, sok olyan dolgot nem szabad neki, amit azelőtt lehetett. Imádott a hasamon ugrálni, most elég csak azt mondani neki, hogy pocakra nem! és nagyon vigyáz.

Szoktassátok le az ugatásról és meg kell próbálni kialakítani ki a falkavezér. Gondolom ez nálatok se egyértelmű, ahogyan még nálunk se igazán.

2010. febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%

Az rendben van,hogy kiosztjátok!De valaki meírta,hogy mivel lehet leszoktatni az ugatásról?Ez engem is érdekelne!!!!!Nekem nem sikerült!A kutyám 9 éves.Keverék,főleg németjuhász.Lakásban tartott,de soha nem mehetett be a szobákba.A gyerekre úgy látom,hogy nem féltékeny(11 hónapos).Sajnos kevesebb idő jut rá,a nagyok elmennek suliba,este jönnek haza.Nagyokat szoktunk sétálni,de mióta van a kicsi ez reménytelen.Persze ezt én sem így gondoltam ,amikor hazahoztuk a kutyát(papír szerint nekem nem lehetett volna már gyerekem).Egyedül maradtam 2 kamasszal egy babával és egy kutyával.Hazudnék,ha azt mondanám,hogy nem fordult meg a fejemben az elaltatás.2 hónapja viszont kaptam egy jó ajánlatot!

A testvéremék kertes házban laknak,nekik egy lány kutyájuk van,az enyém fiú.Szoktassuk be.Reggel a nagylányom viszi suli előtt,délután vagy ő vagy én hozom haza.A környezetet már ismerte,az első 3 hetet átüvöltötte,de mindig szívesen megy.Így kifuthatja magát,éjszakára itthon van!

Aki lehurrog az vajon tudja,hogy milyen ,ha a gyerek üvölt,a kutya pedig nyüszít,hogy pisilni kell,te meg állva el tudnál aludni!?

Amúgy én is várnám a választ az ugatással kapcsolatban!

2010. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!