Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyi az esélye,...

Szerintetek mennyi az esélye, hogy örökli a gyerek?

Figyelt kérdés
A nagyapám vörös hajú volt, egy gyermeke lett, ő fekete hajú, én enyhén szőkés. Egyébként nagyon hasonlitok rá, úgy gondolom, hogy a családból tőle örököltem a legtöbbet. Ismerek egy párt, akinél igaz, a gyermek nagymamája vörös, a kicsi is az lett. Sztetek lehetséges, hogy a gyerekem vörös hajú lesz, vagy minimális!? Vörös hajú szülők válaszait IS várom.
2015. máj. 11. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi esély van rá, hogy vörös lesz, mint arra, hogy nem :)

Nekem anyósom volt vörös, a férjem annyiban örökölte ezt, hogy a szakálla vörös, egyébként mindenhol máshol barna minden szőre. A gyerekünk meg szőke (most még, annyi idősen férjem is, én is szőkék voltunk)

2015. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esély van rá, sokszor kihagynak generációkat a (most nem jut eszembe, szóval a nem domináns) gének. A férjem családjában csak az anyai dédapja volt vörös, és egyedül a férjem lett az. Én bíztam benne, hátha a mi gyerekünk is örökli, bár ehhez az én sötét hajam/szemem kevés esélyt adott, nem is lettek vörösek, csak szőkésbarnák, mindkettő ugyanolyan. Lehet, majd az unokám lesz vörös :) Egyébként úgy tudom, nagyobb esélyed van, hogy vörös legyen, ha a másik fél is világos hajú, mert akkor elvileg nem nyomja el biztosra a domináns sötét gén a vöröset.
2015. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most olvastam utána, hogy a vörös haj a szőke ellenében dominál, vagy akkor jöhet ki, ha mindkét fél hordozza. Páromnak nemistudom milyen mert ő mióta ismerem főként ősz hajú. De így szerencsére kisebb vagy inkább 0 az esélye.
2015. máj. 11. 17:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Apukámnak vörös bajusza volt, nekem eléggé vöröses beütésű sötétszőke-világosbarna hajam van. A párom szőke gyerek volt és most világosbarna a haja, a borostája szokott vörös lenni. A kislányunk teljesen rókavörös hajú lett. Szóval nàlatok lehet hogy az lesz, lehet hogy nem. Attól is függ, hogy a párod milyen géneket örökít. Ugyan a vörös nagyon domináns, erős, de pl a fekete haj még a vöröset is elnyomja.
2015. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A voros hajert felelos genek erosebbek, mint a tobbi.
2015. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon rosszul tudod. A vörös gén a gyengébb gén, ami általában ha másik gén mellé kerül, nem fog mutatkozni. Nem is értem miért hiszik ezt az emberek. Hány vörös hajut ismersz? 2 öt 3at? És Barnát? Ha a vörös lenne az erősebb nem lennének ilyen ritkák. A barna sokkal erősebb, azért is gyakoribb.
2015. máj. 11. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki szőke és kék szemű felmenők és mi is a férjemmel. A férjem családjában anyai ágon mindenki vörös. Az én kisfiam szőkén született, rá pár napra már vörös volt. Én amugy nagyon sok vörös haju embert ismerek.
2015. máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!