Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az Afp 2,26 a korrigált pedig...

Az Afp 2,26 a korrigált pedig 2, 06 ezért elküldtek genetikára és ott pedig azt mondták hogy az átlagosnál több a magzatvizem és a jobb oldali OK a ( mellső szarv is 7 mm). Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Jövő héten pedig megyek magzatvíz mintavételre. Tud nekem ebben valaki segíteni hogy mire számíthatok? Nagyon megköszönném a válaszokat, tanácsokat. Iszonyúan félek hogy lesz valami baj.


20 pocakos


2010. febr. 24. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Valoszinu hogy minden rendben lesz,de a biztonsagert menj el mert inkabb idoben megtudni mint kinlodni egesz eletedben egy beteg gyerekkel.En majdnem 40 evesen szultem,jok voltak a leletek de a kor miatt el kellett volna mennem magzatvizvetelre,nem mentem igy vegigizgultam a terhesseget...
2010. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Mindenféle képen elmegyek de nagyon sok idő az az 1 hónap mire megjön az eredmény addig megőrülök.
2010. febr. 24. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia,


helyi érzéstelenítésben, vékony tűvel a köldökön keresztül veszik, a biztonság kedvéért csináltatják, engem is küldtek, Down gyanúval, de nem vállaltam, hanem 20 hetesen az Istenhegyi Géndiagnosztikai Kp-ba csináltattunk vérvizsgálatot és genetikai uh-t, jó lett az eredmény, a kisfiam makk egészséges, ezt kívánom neked is, és ne izgulj, minden rendben lesz!

2010. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak:mi van????Köldökön keresztül????Ne viccelj már!!!!Kérdezőnek:Azt nem tudom,hogy mi lehet a baj,de én biztos,hogy bevállalnám az amniot.Nekem is megcsinálták,a babám egészséges,azóta már meg is született.Maga a beavatkozás pár perc,és inkább kellemetlen,mint fájdalmas.UH kíséret mellett bevezetnek a pocidba egy tűt(NEM a köldöködön keresztül)ott,ahol nem veszélyeztetik a babát(ezért nézik folyamatosan az UH-al,és ezért van az,hogy ahány kismama annyi helyen szúrják))és leszívnak a magzatvízből.Én érzéstelenítőt se kaptam,mert azt mondta a doki felesleges 2x szúrni(azt úgyis éreztem volna,amiben a fájd.csillapító van),mire az hatna,már kész is leszünk.Így is lett.Mondjuk szerintem kicsit későn mész(addigra 21 hetes leszel),és legalább 3 hét,mire eredmény van.De mindenképpen csináltasd meg.A legjobbakat kívánom,és ha eszedbe jut írj,hogy mi van Veletek.Átérzem az aggodalmad,nekem a Down kockázat volt 1:120 arányszámú.
2010. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Mint írtam mindenféle képen megyek de engem leginkább az a másik három eltérés aggaszt nagyon, nem is a mintavétel. Ha megkapom az eredményt megírom de az nagyon sok idő :(
2010. febr. 24. 12:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsonak:"ahany kismama annyi helyen szurnak",tehat valoszinu hogy a koldokenel szurtak,miert kell kioktatni valakit?
2010. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó:aki azt írta,hogy köldökön keresztül,az általánosságban írta(először is nem a saját tapasztalata,másodszor én nem is tudom,hogy honnan vette ezt)!De ez nem így van.Azt,hogy ahány kismama,annyi helyen,azt jelenti,hogy van,akinek a jobb,van akinek a bal oldalon,lejjebb feljebb stb.DE NEM KÖLDÖKBE!!!!
2010. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most hívtam fel a Magzati Diagnosztikai Központot,és ott azt a felvilágosítást adták,hogy NEM CSINÁLJÁK KÖLDÖKÖN KERESZTÜL!!!!!!!!
2010. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia! Nekem 22 hetes 5 naposan csinálták a SOTE 1-en a magzatvíz vizsgálatot. (UH lelet szerint 23 hetes 4 napos volt). Van egy gyorsított eljárás, amivel már 1-2 napon belül ki tudják mutatni a 3 fő genetikai betegséget (Down, Patau és Edward kór). Nekem ott azt mondták, hogy ha valami gond van, akkor 2 héten belül telefonon hívnak, egyébként 4 hét múlva kell menni a leletért. Maga a beavatkozás egyébként nem fáj, egy pici csípéshez hasonlít. Nekem a köldököm alatt 5-6 cm-re szúrt a doki, mert hogy nézi, hogy hol fekszik a baba.

Fő a pozítiv gondolkodás. Én arra gondoltam, hogy ezt a betegség KIZÁRÁSA érdekében csinálják! Üdv. 33 hetes km

2010. febr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 26. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!