Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hellló! Az AFP értékem 2.43let...

Hellló! Az AFP értékem 2.43lett és a teszt szerint ez pozítív. Mennyire kell aggódjam? Már kisírtam a lelkemet is!

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne sírj! Annyira de annyira elavult vizsgálat az az afp. Én azért sírtam egy hétig, mert nekem meg nagyon alacsony lett. A védőnő és az orvos is legyintett rá, azt mondta nem foglalkozunk vele. Ha van mellette két jó ultrahangod, akkor minden ok. Gondolom nem sokára mész a 19. vagy a 20. heti uh-ra. Az a mérvadó. Nem csináltattál kombinált tesztet? Az is megbízhatóbb. Nyugodj meg, én mondom!
2010. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Először is, én úgy tudom, hogy 2,5-ig jó. Másrészt, ahogy az előttem lévő is írta, nagyon elavult módszer, nyugaton már nem is használják. Annak idején integrált tesztet csináltattam, ami teljesen jó lett, de nekem meg alacsony volt az AFP-m. Én is sokat sírtam, pedig emellett az UH is jó volt. Elküldtek genetikai tanácsadásra, mert ez a protokoll. Ott meg azt mondták, nem is kellett volna elmennem, de azért csináltak egy UH-ot, azon is mindent rendben találtak. A kisbabám most 2,5 hónapos! Szóval ne aggódj!
2010. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

SZia!


Ne aggódj!!!! Nekem 3,2 volt a MOM értékem és én is végigsírtam 1 napot. Másnapra gyorsan sikerült időpontot szereznem az Istenhegyi úti géndiagnosztikai központba. UH-on megnézték és SEMMI BAJA NEM VOLT A BABÁMNAK!!!! Áprilisban teljesen egészséges kislányom született!!!!!! Csupán rossz időpontban vették le a vért. Ez már egy annyira megbízhatatlan vizsgálat, hogy Európában már csak itt nálunk használják. Szóval várd meg az UH eredményét, addig nyugodj meg!!!


22 hós kislány anyukája

2010. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem 2.73 volt az afp és sajna az én babám tényleg beteg volt.

de ez nagyon ritka mert az afp nem valami megbizhato meg az is lehet hogy tényleg rossz idöben vették le.

szerintem ne aggodj. nyugodj meg nem lesz semmi baj.

2010. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek is rossz lett az afp -- doki, védőnő is mondta, nem kell foglalkozni az afp-vel: down-os baba született.

Én aggódnék a helyedben, és azon nyomban mennék extra ultrahangra extra szakemberhez: Istenhegyi Klinika.

2010. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Neki csak az afp lett rossz, vagy az ultrahag is kimutatott valamit? Mert önmagában az afp nem mérvadó, főleg ha mellette minden ok.
2010. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16,54 vagyok: uh-n azt mondták a lánynak, hogy 20% hogy down-os lesz a baba. Nem csináltak több vizsgálatot.
2010. febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat,megnyugtattak!Azóta voltam ultrahangon,ahol azt mondták,hogy durvább rendelleneség nem valószínű!Két hét múlva a biztonság kedvéért visszahívtak!De remélem akkor sem lesz gond! És azt is megtudtam,hogy kislányomlesz!
2010. febr. 26. 09:04
 9/9 anonim ***** válasza:
16,54 vagyok! reméljük minden oké lesz! Szívből kívánom! Üdv
2010. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!