Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hétre született babáknak...

30. hétre született babáknak mennyi esélyük van az életben maradásra, illetve a normális életre?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ezt így nehéz megmondani. Lehet egy baba 36 hétre is fejletlen.

Milyen volt az apgar értéke? Hogy van most? Lélegzik e magától?... Mekkora súllyal született?..kisfiú? Kislány?Csak később fog kiderülni,elkap e valamilyen fertőzést...szóval ezt így nem lehet megmondani


A 24. hét a határ, ismerek 26 hétre, 960 grammal született kislányt. Annyit veszel észre, hogy szemüveges és picike.

Ismerek 29. hétre születettet, aki 1 hetet élt...

Ebben is minden gyerek és eset más.

Lehet teljesen egészséges is!!És ha teljesen egészséges, akkor természetesen teljes életet is élhet.

2015. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Hát több, mint a 24 heteseknek, de kevesebb, mint a 34 heteseknek. 30. hét után azért lényegesen jobbak a kilátások, bár függ a születési súlytól is és, hogy hogyan aklimatizálódik. 40. hétre is születhet baba, ha nem tud alkalmazkodni akkor nem fog életben maradni.
2015. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

90% felett.

Èn 31. Hétre születtem 1700 grammal, szondàn àt tàplàltak egy darabig, 2 hónapig voltam kórházban, ezen kívül más beavatkozást nem igényeltem. Egészséges vagyok, nem vagyok beteges, lassan a 30-at töltöm, tanulási nehézségek nem volt soha.

Ismerősöm kislánya 30. hétre született császárral mert mar nem táplálta a lepény. Ő is egészséges.

2015. máj. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kórházban egy 16 éves lánnyal feküdtem egy szobában, dohányzott, mint a gyárkémény, és egy vírusos betegség miatt a 30 héten megindult nála a szülés. A babája 2 kg körüli súllyal, de egészségesen született. Azt nyilvén nem tudom, hogy később mi derül ki.
2015. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mint ahogy előttem is írták, nagyon jó esély van rá, hogy minden károsodás nélkül nődögéljen idekint. Ilyenkor adnak surfactant-t, így érlelik a kis tüdejét. A születéstől fogva az a kérdés, hogy mennyire gyorsan adaptálódik a külső környezethez. 100%, hogy PIC-re kerül, és én így látatlanban pár hetet jósolnék neki ott, de jó eséllyel és pozitív hozzáállással minden rendben lehet. Később esetleg lassabb fejlődés, tanulási lehetőségek, esetleg szemproblémák(ha szükséges a légzéstámogatás), illetve hallásproblémák (főleg a Gentamycin nevű gyógyszertől) előforulhatnak.

Remélem, még nem született meg, csak informálódsz, és sikerül benntartani egy kicsit :)

Egy PIC-es nővérke :)

2015. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem született meg szerencsére, csak 30 hetes kismama vagyok, és rettegek a koraszüléstől...
2015. máj. 15. 01:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is mndig ig voltam terhesség alatt, a 24. Héttől. Az érzéseid normálisak. :))

Szoval statisztaila már tok jo a 30 hét. Birj ki még 5 hetet, én akkor szoktam le a koraszülés témarol. :)


Gondolj arra, hogy naprol napra jobbak az eselyi.

Van valami alapja a felelmednek?

2015. máj. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!