Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány mg magnéziumot kell...

Hány mg magnéziumot kell szedni várandósság alatt?

Figyelt kérdés
2015. máj. 17. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ. Nekem napi 2000-2500-at is kellett.
2015. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igaz :) Tegyük fel ha nincs különösebb panaszom, csak nem szeretnék hiányt szenvedni :)
2015. máj. 17. 13:28
 3/11 anonim ***** válasza:

400 mg kell egy egeszseges felnott nem-terhes embernek.

En 1000 mg-ot szedek, hogy megelozzem a gorcsoket, kemenyedeseket.


27 hkm

2015. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as,

és miből mennyit szedve fedezed ezt az 1000 mg-ot?


Mert az elemi magnézium szükséglet 300-400 mg, a legtöbb készítményen viszont NEM az elemi mg-tartalmat tüntetik fel, hanem hogy az adott magnéziumsóból (ami NEM egyenlő az elemi mg-vel) mennyit tartalmaznak.


2 db 500 mg-os magnerot például (ami a jobb magnéziumforrások közé számít), mindössze 65,5 mg elemi magnéziumot tartalmaz.

2015. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.


Magnesium Diasporal Granul Sase a neve.


Egy tasakban 1547 mg Magnezium-citrat van, amibol 250 mg elemi Mg hasznosul a szervezetben.


Ebbol iszom napi 4 tasakkal.

Tehat osszesen kb. 6100 mg Mg-bol viszem be azt az 1000 mg-ot.

2015. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Huha na most aztán tényleg összezavarodtam :D
2015. máj. 17. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Az orvosom azt mondta, legnagyobb hülyeség a magnézium ész nélkül való szedése. Kérdezd meg, kell-e szedned egyáltalán. Már a terhességem végefelé mondtam neki, hogy szedem egy ideje, rázta is a fejét, hogy márpedig ezt nem lenne szabad. Úgyhogy csak óvatosan, inkább kérdezd meg, szükséges-e szedni. Én végül úgy jártam, hogy túlhordtam 5 nappal, és még a Prostintól sem tágultam, császár lett a vége. A doki szerint ennek elég sok köze van a magnéziumhoz is. Már nem emlékszem, 300 vagy 600 mg-ot szedtem.

Kérdezd meg a dokit, ajánlja-e a magnéziumot!

2015. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A terhesseg utolso heteiben mar nem szabad szedni!


Egyebkent parezer mg-ot meg nyugodtan lehet szedni, mert a tobblet kiurul.

2015. máj. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak ez megint úgy jön/jöhet ki, mint egy féligazság, vagy hogy is fogalmazzam meg. Odáig mindenki eljut, hogy szedni kell a magnéziumot, a védőnő is kérdezte mindig, szedem-e, barátnők is. De arról nem szóltak, hogy azt hamarabb be kell fejezni. Hány héttel előtte, milyen esetben indokolt, vagy van-e olyan, hogy egyáltalán nem indokolt... stb. stb. ezért jobb, ha megkérdezi az ember az orvost. :) Tőlem mindig kérdezte, miket szedek, de valahogy a magnézium mindig kimaradt, csak a végén mondtam neki. Aztán tessék. (Nem azt mondom, hogy a magnézium a hibás a császáromért, lehet, hogy anélkül is az lett volna, ez már sajnos nem derül ki. Legfeljebb a következő gyereknél. ;) )
2015. máj. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem otthon élek, és itt meg aztán csak néznek amikor megkérdezem a magnéziumot. Az összes vitaminra azt mondták felesleges, talán a folsavat ajánlották az elején, de semmi többet. Azt mondják ma mindent eszek akkor nem kell. Csakhogy én attól még keményedek, jó igaz nem gyakran, de még nem kéne szerintem. És attól, hogy máshol élek, nehéy hirtelen elfogadni a másik ország igazságát, úgyhogy elötte évekig mást hallottam.
2015. máj. 18. 06:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!