Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 héten mennék a második...

20 héten mennék a második genetikai Uh-ra az nem késő? Bemehetek hamarabb, hog megtudjam a baba nemét?

Figyelt kérdés
Én szívem szerint a 18-ik héten mennék, de nálunk csinálnak Afp-t is és annak 3 hét mire megjön az eredménye. Ezáltal a 19-20 héten mehetek csak UH-ra. Viszont én tűkön ülök, és szeretném hamarabb megtudni a babó nemét, nem bírok várni a 20ik hétig. Beugorhatok azért az Sztk ultrahangra, hogy csak nézzük meg a nemét? Vagy ferdén néznének rám bent?
2015. máj. 21. 12:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igen ez is benne van a pakliban 😊
2015. máj. 21. 14:53
 12/22 anonim ***** válasza:

Az AFP semmire sem jó. Azért vették ki a kötelező vizsgálatok sorából, mert annyi fals eredményt adott, hogy az már botrány volt. Most meg az orvosok jó pénzért elküldik a nőket AFP-re. Hogy hova süllyedtek a szülészek... de ez tényleg mindenkinek a saját meg a lelkiismeretének és a borotválkozótükrének a dolga.


Az viszont igaz, hogy az sztk-s ultrahang nem babamozi és a szűrésekért van, jogilag szabályozott időpontokban. Meg az is, hogy vagy mutatja a nemét vagy nem.

2015. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi! 😊
2015. máj. 21. 16:03
 14/22 anonim ***** válasza:
20 hetes kor nem késő a genetikaihoz. A nemét pedig úgyis csak akkor tudjátok meg, amikor megmutatja. Szerintem az sztk-ba ezért nem lehet bemenni, de ha megtehetitek menjetek el 4D-re vagy magánrendelésre sima 2D-re.
2015. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Hát sztk-ba emiatt tuti nem nézik meg, nálunk a szonográfus aki kijár elvégezni a genetikai UH-okat, kifejezetten harap erre a kérdésre, mert nem ez a lényeg, hanem hogy egészségesen fejlődik-e. Nem is nézi/mondja meg soha.

Menj el 4d-s UH-ra, ha ennyire foglalkoztat a dolog, bár szerintem azon a 2 heten nem múlik már a dolog.

2015. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem ugyanígy volt, tudom én is hogy afp már nem kötelező, de engem is elküldtek és szó nélkül elmentem, ez is csak egy plusz vizsgálat amitől megnyugodtam hogy minden rendben. Ez ugye a 16 hét, utána nekem is 19 hetesen kellett a lelettel menni a kórházba, és mivel tudtam hogy ott kérni fogják nem problémáztam rajta hogy el kell menni, kibírtam. Bár én ugyanezen a héten mentem az Istenhegyi útra is a második genetika uh-ra és ott megmondták a nemét, amit 3(!) nappal korábban a kórházban hiába kérdeztem, leráztak azzal hogy nem látszik... Szóval ha a neme ennyire érdekel én javaslom hogy menj el 4D-re, ott képet is kapsz (én sem sztk-ban sem a kórházban nem kaptam).
2015. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Most meg az orvosok jó pénzért elküldik a nőket AFP-re."


Utolsó vagyok. Nem kellett fizetnem az afp vizsgálatért, egyszerűen van aki megszokta és kéri még mindig, mint nálunk a kórházban, vagy úgy van vele, hogy ez is csak egy plusz vizsgálat. Nekem belefért, és nem bántam meg hoyg elmentem. Amúgy nem annyira ördögtől való vizsgálat, csak nem mindegy mikor megy valaki, és ha nem pont jókor megy, mert mondjuk nem tudja a pontos foganatási kort akkor valóban sokszor téves az eredmény.

2015. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

16-17.

Ha nekem fizetnének akkor sem mennék AFP-re.

Szerencséd volt, hogy ingyenes és jó eredményt mutatott, mivel sajnos mostanában sok orvos fizetősen kínálgatja ezt a "szolgáltatást". Ha már fizet valaki akkor legalább a négyes tesztet ajánlanák Nekik...

Az időpontokról (ha számítanának bármit is) csak annyit, hogy amikor itt azt olvasom, hogy állítólag 22. héten is jó a genetikai meg a 14,5. héten is lehet tarkóredőt mérni akkor mit várhatnánk pontos idő tekintetében? Elszomorító.


Egy kis olvasnivaló:


[link]

2015. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
16-os köszi a választ! Én is így vagyok vele. Mindamellett ha valamit kitalálnak az Afp érték miatt, tuti hogy nem fogom készpénznek venni..
2015. máj. 21. 18:40
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem is kell, én sem aggódtam volna rajta, de én tudtam a pontos napot így jó lett az eredmény is.
2015. máj. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!