Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire szamithatok? Nagyon...

Mire szamithatok? Nagyon izgulok es felek.

Figyelt kérdés
Holnapra vagyok kiirva ,ha nem tortenik semmi akkor kedden azt mondta az ugyeletes (nem fogadott) orvos ,hogy befektetnek.Tenyleg be fognak fektetni?Ugy tudom nem szokas ,foleg ha kozel lakok a korhazhoz es nem indokolt persze.Ha nem indul be a szules meddig hagyjak?Hogyan inditanak egyaltalan?Sajnalom mar utolag ,hogy nem fogadtam orvost mert minden kismama riogat ,hogy akkor hagynak tulhordani heteket ,meg vajudani egesz napokat stb.Szeretnek tapasztalatokat ,infokat ,hogy mi zajlik ilyenkor.Minden erdekel!Koszonom.
2015. máj. 24. 18:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A kiírás csak egy szám. Még utána akár 2 hét is lehet, mire beindul. Nem vagy köteles befeküdni. Mondhatsz (és szerintem mondj is) nemet! Semmi nem indokolja, hogy ott feküdj, ha otthon is tudsz! Csak szem előtt vagy, és akkor piszkálni fognak. Annak meg nem sok értelme van. Változó, kórházanként más, hogy meddig hagynak túlhordani. Ahogy az indítás módja is különböző. Nekem más a benyomásom, a fogadott orvos általában meg akar dolgozni a pénzéért ,és sokkal több a felesleges beavatkozás, mint ha nincs senki, aki bizonyítani akar. Nem jársz rosszul, ha nincs dokid, szerintem. Vajúdni otthon is lehet, elég a végére bemenni, ha már úgy érzed, hogy eljött az idő. Egyet tarts szem előtt! A tested felett te rendelkezel, ők maximum javasolhatnak dolgokat, amíg életmentésről nincs szó! Te döntesz arról, hogy mi történik, és mindenről kötelességük is megkérdezni!
2015. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igazsag az ,hogy felek nem fog magatol beindulni.Abszolut semmit nem erzek/ereztem.Jo tudom ,hogy ez megvaltozhat barmikor ,de mindenki arrol beszel ,hogy igy a joslofajasok meg ugy ,en neha egy kis kemenyedest erzek ,amit nagyjabol az egesz terhesseg alatt ,semmi kulonos...aggodok ,hogy baj tortenik ,annyira el van kenyelmesedve bent a baba.Meg talan ha mar bent fekudnek kozelebb ereznem magam a celhoz ,tudatalatt osztonozne vagy valami...de az inditasrol is csak rosszakat hallottam ,csaszart nagyon nem szeretnek (szepen be van fekudve ahogyan kell).De annak en se latom ertelmet ,hogy bent fekudjek feleslegesen .
2015. máj. 24. 18:21
 3/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én a kiírás előtti nap feküdtem be a kórházba. Kértem az orvost, hogy vegyenek fel, mert féltem, nincs kocsink és nem tudtam mire számítsak ,hogy indul az egész és nem akartam taxival, vagy mentővel bemenni. A párom meg nem biztos hogy itthon lett volna. Szóval én 19-re voltam kiírva, 18-án feküdtem be. 4 nappal hordtam túl a babámat, de nem indították, 1 napig szúrt nagyon a méhem, hasam mindenen éreztem hogy valami lesz. Tehát elindult magától a folyamat, viszont aztán fájásgyengeség miatt kaptam oxitocint. Nekem a dokim azt mondta, hogy 1 hetet várunk max, addig nem csinál semmit, de mástól hallottam, hogy 2 hétig is normális, ha annyival tovább van bent a pici.
2015. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én a MÁVban szültem, a kiírt nap előtt egy nappal befektettek, plusz háromra indítottak. Beöntés, oxitocin, aztán hajrá. A vége császár lett.
2015. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4es

Pont ezt latom en is lelki szemeimmel ,magunkkal kapcsolatban.Nagyon felek a csaszartol ,mert nem altatnak...

2015. máj. 24. 18:52
 6/22 anonim válasza:
100%
Szia. Szerintem ne aggódj. Én 5 évvel ezelőtt június 22-re voltam kiírva. Be is fektettek 22-én, mert én messze (35km)-re laktam a kórháztól. Egyáltalán nem éreztem semmiféle jósló fájásokat, sőt semmit, még 21-én kapáltam, és 22-én feküdtem be. Bent a kórházba csináltak naponta ctg/nst vizsgálatokat mindenkinél. Nálam szinte nem is mutatott jósló fájás jeleket, de a szoba társamnál viszont igen, nem is kicsiket. A szobatársam be is számolt arról,hogy milyen jósló fájásai vannak. Ő is 22- re volt kiírva. Azt beszéltük, hogy ő biztos nem sokára megy is szülni, én meg biztos rá húzok még 1-2 hetet. Hát nem így történt. 25-én éjjel már éreztem görcsöket, és 13 óra 35 perckor meg is született a kicsikém. Míg a szobatársam rá 1 hétre szült. Mindketten egészséges kislánynak adtunk életet. Nem mellesleg a szobatársam pont abban az utcában lakik, amiben én. :)
2015. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

4es

Pont ezt latom en is lelki szemeimmel ,magunkkal kapcsolatban.Nagyon felek a csaszartol ,mert nem altatnak...

2015. máj. 24. 18:53
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Az indításos szülések nagy része végződik császárral.

Ezért is nem javasoltam, hogy befeküdj. 3 napot várni 2 hét helyett terminus után szerintem kiszúrás a babával szemben is.

2015. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Ja és hozzáteszem, mindkettőnknek császár lett a vége, (mekonómikus magzatvíz miatt) és én kértem altatást, kaptam is. Egyikünknek se volt fogadott orvosa.
2015. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
az jo ,hogy kaptal altatast keresre.a mi korhazunkban termeszetes szulesnel pl hiaba kered az epiduralist ,20 ora vajudas utan nem kapta meg a kismama.majd mikor mar magan kivul ossze vissza beszelt ,hivtak az osztalyvezeto foorvost ,es az epiduralissal hajlando volt negcsaszarozni...nem volt orvosa.de igazabol mi van ha nekem is mekoniumos lesz a magzatvizem?pl az nst-s nover mondta hogy konzultaljak az ugyeletessel ,keddre nem is tud idopontot adni ,lehet igy lennek az ultrahanggal is es akkor nem derulne ki semmi.mondjuk gondolom ha 3 nap utan inditottak neg csaszaroztak az indokolt volt.
2015. máj. 24. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!