Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire szamithatok? Nagyon...

Mire szamithatok? Nagyon izgulok es felek.

Figyelt kérdés
Holnapra vagyok kiirva ,ha nem tortenik semmi akkor kedden azt mondta az ugyeletes (nem fogadott) orvos ,hogy befektetnek.Tenyleg be fognak fektetni?Ugy tudom nem szokas ,foleg ha kozel lakok a korhazhoz es nem indokolt persze.Ha nem indul be a szules meddig hagyjak?Hogyan inditanak egyaltalan?Sajnalom mar utolag ,hogy nem fogadtam orvost mert minden kismama riogat ,hogy akkor hagynak tulhordani heteket ,meg vajudani egesz napokat stb.Szeretnek tapasztalatokat ,infokat ,hogy mi zajlik ilyenkor.Minden erdekel!Koszonom.
2015. máj. 24. 18:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

bocs azt nezem ,hogy mar ossze vissza irok...annyira jo lenne ha kibujna csak ugy magatol:)

de nem hiszek a "szulesindito praktikakban" ,ugy gondolom ez csak a veletlen muve.lepcsozom minden nap tobbszor ,mondjuk a szex mar a hatam kozepere nem hianyzik ,de probaltuk csak azert is.atrendeztem a szobat (butorokat tologattam) ,ittam tonikot (:D) ,de semmi...

2015. máj. 24. 19:12
 12/22 anonim ***** válasza:

Nálunk 40+5re fektetnek be... akkor mindennap vizsgálnak (UH, NST stb...)

Nekem 41. héten indították be mert nagyon kevés volt a magzatvíz és a főorvos szerint kellett, nem ellenkeztem így beindították. De pl a szobatársam minden ellen tiltakozott 42. héten már nem fogadta el az orvos, mondta h be kell indítani.

Sztem a császárban sincs semmi félnivaló.

Amúgy nálunk oxitocinnal indítanak ha tágulsz akkor csak ennek az adagját emelik viszonz ha nem akkor bevetnek ballont meg ilyeneket.


Én mindenképp az orvosra hallgatnék és ha azt mondja h inkább feküdj be akkor tedd meg, hiába vagy közel nem tudnak úgy vizsgálatokra küldeni mint mikor bennt vagy.

2015. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ha nem fekszel be, be tudsz majd menni minden nap a kórházba nst-re és uh-ra? Másképp nem fogják hagyni, hogy ne feküdj be.

Nekem a nagyobb 40+5-re született, indítva, kellett, annyira romlott már a méhlepény állapota. A kicsinél is átléptük a terminust, naponta jártam orvoshoz vizsgálatra. Ez nekem naponta 2 óra autózást jelentett, de nekem megérte. Más kérdés, ha az orvosom úgy gondolta volna, akkor bemegyek előtt is a kórházba.

Az első két hetet csak terminus túllépésnek hívjuk, csak a 42. héttől túlhordásnak.

2015. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Be tudnek jarni igazabol ha muszaj de jobb lenne mar helyben lenni.Egyebkent is teljesen kiszamithatatlanok ,1.5 orakat varok mikor idopontom van nst-re.
2015. máj. 24. 20:15
 15/22 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja, nálunk egy héttel engedik túl lépni a kiírt időpontot, ha valakinek bármi baja van (magas vérnyomás, terhességi cukor, kisebb át anyuka bal lábán a kisujja mint a jobbon), akkor a kiírt napon megindítják, mert ehhez ragaszkodik a főorvos. Pár doki mer csak szembe menni vele, így terhességi cukrosként nálam várt volna a dokim öt-hét napot, ha amúgy minden érték rendben van, és befeküdnöm is elég lett volna akkor. De az én dokim amúgy is engedékenyebb ilyen kérdésekben és közösen dönt a betegeivel, ha a helyzet engedi. Az, hogy milyenek a te eredményeid, kórelőzményed, mi nem tudhatjuk, így felelőtlenség lenne azt mondani, hogy ne feküdj be, ha doki szerint szükség van rá. Attól ne félj, hogy nincs fogadott dokid, mert fogadottal is be lehet fürödni, de ugyeletessel is járhatsz jól, lutri. Hol fogsz egyébként szülni?
2015. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
A 6os, illetve a 9es vagyok. Nekem meg a szobatársamnak nem indították, hanem magától indult. A végén a mekanomikus magzatvíz miatt lett császár, szobatársamnak meg azért, mert fel ment a vérnyomása. És én nem azért kapáltam még 1 nappal a befekvés előtt hogy minél előbb ki jöjjön, hanem azért mert nagyon is jól éreztem magam, és hogy úgy mondjam unatkoztam. A lényeg: azért írtam hatosnál le ezt neked, hogy tudd, a jósló fájás nem mindig azt jelenti, hogy mindjárt mész szülni, ahogy a jósló fájás hiánya sem jelenti azt, hogy nem fogsz a közeljövőben szülni.
2015. máj. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szia, én 3 eve feb.5-re voltam kiírva. Reggeltől mar figyeltem a jeleket, mé én se tapasztaltam semmit. Aztán 3 ora korul bementünk a kh.ba, ahol nstztek. Majd hazakuldrek egy vizsgálat utan, h zárt a méhszáj, ebből tuti nem lesz szülés. Aztán este 6 korul, elfolyt otthon a mviz, vissza a kórházba. Kb 3 ujjnyira voltam kitagulva. Aztan egy 10 órás vajúdás utan másnap hajnalban Megszületett a lanyom. 😊 amugy hetekig biztos nem húzzák el a beinditast, max 2-3 napot varnak. De par ora alatt is sokminden történhet, ne aggódj. Sok sikert. 😊
2015. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ne félj attól, hogy ébren vagy a császár alatt. Szerintem jobb minden eshetőségre felkészülni. Attól, hogy ébren vagy, nem látsz, és nem érzel semmit, teljesen kibírható. Utána fáj, de az már más kérdés.
2015. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#14. Ha nem akarsz naponta vagy 2 naponta ellenőrzésre orvoshoz járni, akkor hogy gondoltad? Otthon maradsz, aztán lesz ami lesz? Ezt egy orvos sem fogja felvállalni. Én mind a két gyereknél ráhúztam, de nekem megnyugvást adott, hogy látott orvos. A második gyereknél az nst után hangzott el, hogy akkor találkozunk nemsokára a kórházban. 6 órával később mindenféle piszkálás nélkül megszültem.
2015. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én tegnapra voltam kiírva. Ha nem indul be ezen a héten szombatig,akkor szombaton befektetnek,várnak még 3 napot,aztán indítják. Vagy zselét helyeznek a méhszájhoz vagy oxitocyn-t adnak infúzióban és kézzel tágítanak ha szükséges. Ha nem reped meg a burok,akkor azt is megrepesztik. Egy vékony,kampós eszközzel felnyúlnak és azzal repesztenek. Azt mondják,hogy rosszabb,ha indítják,mert az oxi erősebb görcsöket csinálhat mint amilyeneket alapból a testünk produkálna. Én is félek ettől,nagyon nem szeretném ha indítanának. Mindennap beszélgetek a kicsivel,hogy jöjjön ki inkább magától. Egyébként meg úgy van,hogy max. 7-10 napot várnak az indítással. Ne parázz rá,mert ezzel tudat alatt akadályozhatod,hogy a szervezeted oxitocyn-t termeljen és elkezdődjön a vajúdás. Legalábbis sok orvos és védőnő ezt mondja. Inkább próbáld meg minél többször elképzelni azt,hogy szépen elkezdődnek a fájások,a szülést és azt,hogy milyen lesz amikor már a szülőszobán vagy. Röviden annyit,hogy milyen lenne a komplett szülés. Állítólag ezzel is sokat lehet segíteni.
2015. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!