Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ciszta vagy baba? Lehet ez...

Ciszta vagy baba? Lehet ez baba is?

Figyelt kérdés
Elmentem a nőgyógyáyzhoz,mert késik a mensim.Megvizsgált elküldött Uh-ra.Az Uh-n ezt írták a papírra.R.nagy uterus,endometrium 14mm.Ovariumok területén körülírt kóros képlet nem ábrázolódik.Grav.nem látható.2 hét múlva kontroll. Vissza mentem 9 nap múlva akkor ezt írták.R.nagy uterus,endo.endometrium 10mm.Grav.nem látható.Bal ovariumban 52x38mm-es alsó pólusán echodens képletet is tartalmazó,echomentes képlet.Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 25. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány napja késik? Bár szerintem ha terhes vagy az endometrium nem csökken.
2015. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem terhesség.

Amúgy is 52x38 mm nem kicsi, ha arra gondolsz hogy petezsák lenne, abban már nem kicsi embrió látszana..

2015. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már majdnem másfél hónapja késik. De nem értem, hogy ezt az 52x38mm-es dolgot miért nem látták az első Uh-n, ennek már akkor is ott kellett lennie. Nem lehet, hogy rosszul nézte az Uh-n és mégis csak baba? Ciszta helyett baba elképzelhető? Tanácstalan vagyok. Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 25. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Grav. nem látható = NEM vagy terhes.

Sajnálom.

A többi annyi, hogy petefészkedben bazi nagy ciszta van.

Ez akármitől lehet. Hormonhatástól is.


(A személyes történetem az, hogy kivizsgálások tömkelegén voltam túl, és terhesség alatt vettek észre egy közel 8 centis tisztát a jobb petefészkemben, ami ráadásul utólag, szövettannal kiderült, hogy nem az a hirtelen növő fajta. Hogy a többi szuper orvos, aki vizsgált, mi a jó bánatot nézett, ha ezt nem látta, nem tudom.)

2015. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Terhes nem vagy, írták is hogy nincs terhesség, meg a méhnyálkahártya nem lesz kisebb terhesség alatt, illetve 9 nap után látszana.

A cisztád elég nagy, de nem kell megijedni, nekem 5 centis volt, 2 hónap múlva már nem volt ott.

2015. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Írtad, 2 hónap múlva már nem volt ott. Hogyan tűnt el? Felszívódott vagy gyógyszert kaptál? És még azt nem értem, hogy ezt az első Uh-n miért nem látták nálam.
2015. máj. 25. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én kaptam rá fogamzásgátlót, de aztán az új dokim azt mondta, hogy nem kellett volna szednem, mert amúgyis elmúlt volna. A fogamzásgátlótól nem múlik el, max megakadályozza hogy új képződjön.
2015. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Holnapután kell vissza mennem a nőgyógyászhoz.
2015. máj. 25. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!