Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újabb probléma!? Ciszta a...

Újabb probléma!? Ciszta a baba agyában

Figyelt kérdés
Sziasztok.A mai 18hetes uh-on mondta a doki hogy két elég nagy ciszta (10-11mm)van a babánk agyàban. Javasolta a genetikai tanácsadást. 2 gyerekünk van már,őszintén szólva ilyenről még nem is hallottam,nem tudom mennyire nyugodhatok meg.Tapasztalatok?
2015. márc. 6. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem értelek. Milyenről nem hallottál? Mi az, hogy mennyire nyugodhatsz meg?
2015. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem viccből küldenek el tanácsadásra. majd ott megmondják
2015. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt egy hasonló kérdés, ott az anyuka márel akarta vetetni a babát. Rábeszélték, hogy menjen másik orvoshoz és az elmondta, hogy ilyen idösen sok babábál látszik valami a fejében, amit egyesek cisztának vélnek. Viszont ahogy fejlödik a baba, szépen eltünik, nem lesz semmi probléma belöle.


A helyedben feltétlen elmennék máshová is, mert ne idegeskedj fölöslegesen.

2015. márc. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiammal a 20. héten voltam uh-n,az ő agyában is volt,ciszta.ASzt mondták ez elég gyakori,és főleg fiúknál fordul elő.Igaz kisebb volt(4,3mm) mint a Te babádéban.A nőgyógyász engem is elküldött genetikai vizsgálatraott azt mondták természetesen megnézi,de ha minden más vizsgálat tarkóredő,orrcsont,baba szívverése normális,nincs gond.Következő héten már mehettem is a genetikai vizsgálatra,ott már nem volt meg a ciszta.Mondták,hogy általában a 30.ik hétig felszívódik.
2015. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok egyértelmű: konkrétan ilyen betegségről ha ezt egyáltalán lehet annak nevezni,illetve mivel a másik 2 gyerekemnél semmi problèma nem volt,nem találkoztam cisztás dolgokkal főleg nem babánál,de még ismerősöktől sem hallottam. A nyugalomról meg annyit,hogy egyenlőre semmi konkrétat nem mondott ma a doki csakhogy menjek tovàbb vizsgàlatra.Mivel meg vagyok ilyedve,ezért kérdeztem hogy jártak e mások is így és mik a tapasztalatok. A többinek köszönöm,nyílván jövő héten lépek csak félek az ismeretlentől.
2015. márc. 6. 20:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is 3-dik baba, neki 14 mm-es ciszta van az agyában. Másik oldalon fele ekkora. Ő nem küldött genetikai tanácsadásra, mert minden mást rendben talált. De én elmentem magamtól, ott is megnyugtattak, hogy nincs más gond. Fel fog szívódni. 5 hete nem változott a mérete, nem vagyok nyugodt. Megértelek.
2015. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tesómék babájának is találtak ilyen cisztát , őt is küldték genetikaira, ott meg is nyugtatták őket, hogy ez még felszívódhat! Így is lett! Igaz előbb jött a csöpp egy hónappal, de teljesen eltűnt mire megszületett! Még utána nézték neki egy hónap múlva minden rendben volt!
2015. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 7. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!