Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hízás terhesség alatt? Hogyan...

Hízás terhesség alatt? Hogyan lehetne visszafogni?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig már 7 kilót sikerült magamra szedni, az első trimeszterben feküdni kellett, nem mozoghattam.

Most 19 hetes vagyok és előre félek a hízástól. Néha mar fáj a lábfejem, a térdem.

A szénhidrátdús étkezés a ludas szerintem, de olyan nehéz lemondani róla.

Ha nem eszem szénhidrátot pl reggelire, akkor éhezek.

Természetesen barna-teljeskiörlésű ételeket is eszem, de még így is hízok.

Tényleg MINDENRŐL le kellene mondani? (Csoki, fagyi, üdítő, rántással készült ételek, rizs, krumpli, tej, sajt, tészták)?


2015. jún. 6. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lemondani róla, de nincs más módja..


Mondok egy példát csak hogy tudd, meg lehet akadályozni a hízást..


A sógornőm az első 5 hónapban 16 kilót hízott. Ez már elég nagy pofon volt neki, de ehhez hozzájött, hogy a bátyám ekkortájt szívrohamot kapott és hálisten felépült, de diétára lett fogva. Innentől kezdve pedig, hogy a sógornőmnek már a súlya miatt is volt egy motivációja, illetve ott volt a kényszer, hogy a férjére egészségesen kell főznie, nem ehet túl nagy adagokat, ezért ő is csinálta ezt.


A maradék 4 hónapban egy grammot nem hízott.. Tehát kvázi fogyott, mivel a baba súlya, sógornőm pocakja folyamatosan nőtt.


Ettek kenyeret, de az teljes kiőrlésű volt, illetve nasiztak is néha, ami annyit jelentett, hogy natúr joghurt gyümölccsel.


Nem kell mindenről lemondanod, de ésszel kell enni.


Én elsők közt a cukros üdítőket hagynám el a helyedben, a csokit, fagyit pedig nagyon mértékkel. Értsd: hétvégén elmentek a pároddal és megeszel 2 gombóc fagyit.


A rizs, tészta egyébként sem nagy probléma. Legyen barnarizs és durum tészta, ezt még a kondisok is szokták enni, tehát nincs vele baj.


A mozgásnál pedig ne erőltesd meg magad nagyon, de ha tudsz, akkor otthon tornázz. A lényeg, hogy ne ülj tétlenül otthon egész nap.

Erről viszont az orvosod véleményét mindenképp kérd ki. Ha feküdnöd kellett az első 3 hónapban, akkor nehogy emiatt gond legyen.

2015. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenről lemondani, kell a babának a szénhidrát is. De a napi 160 gramm elég, az egy tartható diéta, nem kínzó, nem éhezés. Csak számolgatni kell. Guglizz rá.
2015. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

16 hetesen 2 kiló plusznal jártam. Olyan korán én soknak éreztem. Azóta csak vizet iszok és nem eszek annyi (!) csokit, 8 hét alatt nem jött fel több és ugyanúgy eszek mint azelőtt. Pedig még lenne mit tenni, például fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű stb.. De ez most nekem így jó. Van mit változtatni még ha megint gyorsan kezdenének szaladni fel a kilók.


Ezt csak azért írtam le, mennyit számíthatnak ilyen apró dolgok. A barackle nyilván finomabb mint a víz de ez van, így jobb nekem. Nyilván neked is sokat számítana, hogy ne Jöjjön fel ennyi.

2015. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez ennél jóval bonyolultabb. Kell a szénhidrát, de nem mindegy, hogy mennyi, milyen időbeli eloszlásban, illetve hogy lassú vagy gyors felszívódású (és ezeket a nap mely szakában hogyan kell súlyozni).


Javaslom, hogy keress fel egy dietetikust, 10e körül megáll a drágább magánrendelés is, viszont jóval olcsóbb, mint később a nem hatékony fogyókúrákra elköltött pénz.

2015. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lidl,aldi,metro, Tesco, lipoti pékség


Ezeken lehet kapni egy kenyeret amiben csak 6,1%szénhidrát van. Nekem ez segített;)


(annyira h kevesebb kilóval mentem haza a kórházból mint amivel kezdtem a terhességet. Es nem lett kicsi babam:3930g, 57cm)

2015. jún. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez a számolgatós, napi 5-6 étkezésre elosztott 160 gramm szénhidrát diéta tényleg jó ( a neten sok táblázat van, ami alapján összeállíthatsz minta étrendet. Pl. itt egy hasznos link: [link] És nem csak a súlygyarapodást tartja kordában, hanem pl. az emésztésed is jobb lesz, és kevésbé vizesedsz. Kicsit macerás tartani, de megéri (és a baba sem szenved hiányt semmiben)
2015. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Bár nekem terhességi cukor miatt kellett tartanom, saját súlyra egy dekát se híztam és soha nem voltam éhes.


Amint abbahagytam szülés után, egyből híztam (kevesebbet mozogtam és össze-vissza ettem). Most épp ezért készülök visszaállni rá.

2015. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek az ertekes valaszt!

Kedves 5-os! Mi ennek a kenyernek a neve?

2015. jún. 7. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!