Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes és 3 napos vagyok. A...

9 hetes és 3 napos vagyok. A doki nem küldött vérvételre és védőnőhöz sem. Ez normális?

Figyelt kérdés
4 hét múlva kell visszamennem(akkor nem magánrendelésre, hanem a kórházba hívott be), azt mondta minden rendben van, szép a baba, fejlődik rendesen. Kaptam uh képet is. Kérdeztem h kell e védőnőhöz menni, azt mondta h még ráér. A vérvételre is ezt mondta. Amúgy rendes, megbízható orvosnak tartom, évek óta hozzá járok. A vetélés esélye kevés ilyen idős korban, ez tényleg így van?
2015. jún. 9. 09:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jó orvos és nincs más bajod vele, az ne aggasszon, hogy nem 9 hetesen küld laborba... Hidd el, fogsz menni még eleget!
2015. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Felkeresem jövő héten a védőnőt. Picit utánaolvastam a 12 hetes UH-nak és azt írják hogy időben kell elvégezni. Én meg már 13 és fél hetes leszek mikor legközelebb UH-ra megyek. Az nem baj?
2015. jún. 9. 11:28
 13/15 anonim ***** válasza:
De, az szerintem baj, hogy a 12 hetes ultrahangot ekkora csúszással csinálják.
2015. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia, lehet, nagyon jó orvos és genetikus a nőgyógyászod, viszont az "adminisztráció" területén most vannak hiányosságai :). A védőnőhöz egyébként szükséged lesz egy nőgyógyászati leletre, ahol élő magzatot állapított meg a nőgyógyász, illetve egy rizikófaktoros besorolásra, szintén a nőgyógyásztól. Engem nem vett kismama állományba (vagy mibe) addig a védőnő, azaz nem kaptam meg addig a kiskönyvet, amíg nem volt meg mindkét papírom - lehet Te szerencsésebb leszel:


- a kismamák dolgainak koordinálását a védőnők vették át, ha jól tudom tavaly nyár óta

- azért is érdemes elmenni hozzá, mert a kiskönyvbe lehetőség szerint minden vizsgálatot bele kell írnia a nőgyógyásznak, illetve a védőnőnek a védőnői látogatásokat, /meg a háziorvosnak, meg a fogorvosnak - ez utóbbi kettő nem biztos, de van rublika nekik is/ ez alapján leszel jogosult a szülés utáni juttatásokra. Pontosan meg van határozva, hány vizsgálat és védőnői látogatás szükséges, a számot nem tudom.

- A vérvételre a beutalót már a háziorvos is adhat. A 12. hétig meg kell csinálni az első vérvizsgálatot. Nekem 2.5 fél hét volt a várakozási idő a lakhelyem szerinti Egészségházba. Mivel akkor már kifutottam volna az időből egy teljesen más kerületbe, jó messzire el tudtam menni korábbi időpontban vérvételre.

- ha jó genetikus, és ő mondta, hogy a 14. héten is jó lesz az a genetikai ultrahang, biztos igaza van - ehhez nem tudok hozzászólni.


Nagyjából ennyi, remélem, tudtam segíteni.

2015. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! :) Felhívom a dokimat, mert nyugtalanít a dolog.
2015. jún. 9. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!