Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama, ovi kezdes, betegsege...

Kismama, ovi kezdes, betegsegek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lanyom szeptemberben kezdi az ovit es tudom ilyenkor sok betegsegen atesnek a gyerekek. Most megy eloszor kozossegbe.

En akkor leszek 13 hetes terhes es nem tudom arthat e a babamnak ha a lanyom allandoan beteg lesz?! Van itt olyan anyuka akik atestek ezen es tuleltek?:))))

Persze tudom butasag de ha kaphatnek egy ket jo tanacsot, hogy vedjem meg magam amig atesunk ezen az idoszakon akkor annak orulnek! Inkabb a komolyabb betegsegektol tartok mint baranyhimlo vagy ilyesmi.

Koszonom



2015. jún. 14. 06:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán lehet kikerülni. Én most vagyok 23 hetes,a fiam böcsis, szeptembertől ovi. Az terhességem elején 3-szor voltam beteg, egyiket sem tőle kaptam el! :)

Ha bárányhimlős nem voltál, akkor azért nézz utána,hogy mit tehetsz ellene. Nem tudom,hogy a gyereket be lehet oltatni, vagy az véd-e. Én voltam gyerekkoromban.

Próbáld erősíteni az immunrendszered, én azóta,hogy beteg voltam méhpempőt eszek, és lekopogom, semmit nem kaptam el.

2015. jún. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Atestem tudtommal az osszes gyerekbetegsegen akkor ez azt jelenti nem lehet baja a babamnak?! Ezt jo tudni!😊

Nagyon koszonom a valaszod!

2015. jún. 14. 07:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja es gratulalok es boldog babavarast😊
2015. jún. 14. 07:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a nagy éppen 1 éves múlt mikor a tesóval terhes lettem. Az utolsó hónapokban a nagy megállás nélkül beteg volt, mikor megszületett a tesó, lázas igen beteg nagy mellé hoztam haza a kicsit. Ez van. A gyerekorvos azt mondta, ez az élet ezen felesleges gondolkodni, a nagyot nem csukhatom a pincébe.

Amúgy a nagy nekem az ovikezdéskor már nem volt beteges. Második éve van az oviban de alig beteg.


Ha gyerekbetegségeken átestél akkor nem kell nagyon aggodnod.


A gyerekednek ki kell építenie egy immunrendszert és ehhez át kell esni a betegségeken, hogy immunitása legyen ellene. Elvileg te már ezeken átestél. Ami fontos, hogy enyhe lefolyása legyen a betegségeknek. Ehhez rengeteg folyadék, és folyamatos kézmosás.

Mikor az ovibol haza hozod rögtön az elsö mindenki kezet mos szappannal, de igazából mindenhonnan ha haza értek rögtön kézmosás. De napközben is többször kézmosás és kevésbé terjednek a virusok.

Ès rengeteg folyadék mindenkinek.

2015. jún. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én úgy oldottam meg hogy a nagy se ment oviba. minek,ha otthon vagyok, tudok vele is foglalkozni.
2015. jún. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk tavaly került oviba a legnagyobb, akkor voltam 6 hónapos terhes. Októberig szuperül bírta, nem hiányzott, pedig előtte nem járt közösségbe. Akkor elkezdődött ugye a megfázásos szezon, és jobbra-balra fertőzték egymást az oviban, és hozta haza. November végén skarlátos lett egy lány a csoportból, akkor megelőzés miatt nem volt.

Decemberben született a pici.

Januártól május elejéig folyamatosan ápolónőt játszottam. A nagy hozta haza folyamatosan a betegségeket, és osztogatta (influenza szerű megfázás, hányás-hasmenés, bárányhimlő, megfázás, középfül-gyulladás).

Amikor meggyógyult a nagy elkapta a középső, a pici "csak" a bárányhimlőt kapta el.

A férjem is kidőlt 4 hétre az influenzánál, hányás-hasmenésnél, akkor külön öröm volt ellátni 3 beteget + meg egy 1 hónapos babát.


Ami nekem a legmeglepőbb volt, hogy én nem voltam beteg. Egy délutánra "dőltem csak ki", amúgy folyamatosan "bírtam a tempót".


Próbáld meg az immunrendszerét erősíteni vitaminokkal (lehetőleg gyümölccsel, zöldséggel).

Amúgy általában tényleg a betegségekről szól az első közösségi év. A nagy nálunk előtte 1-2x volt megfázva.

2015. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!