Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen idősebben terhesnek...

Milyen idősebben terhesnek lenni, meg szülni mint fiatalabban,17-20-as években?

Figyelt kérdés

idősebb:30-40-venes években,fiatal:18 éves kortól-25 éves korig.


miben volt más,az első terhességeket mint a második babával,vagy annál többedik gyereknél?



2015. jún. 9. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

38 eves vagyok es a harmadik babat varjuk. Sokkal jobban erzem magam, mint az elsö kettövel, mindent könnyebben kezelunk es a nagyok is sokat segitenek. Soha nem gondoltunk 3. gyerekre korabban, de kb 1 eve ugy ereztuk, hogy jo lenne egy megint egy pici. Szuper erzes, neha mar a 4. babarol beszelunk-bar egyenlöre csak poenbol.

26 hkm

2015. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudok a kérdésre válaszolni, mert 26 vagyok és 27 leszek, mire szülök. A 25től 30ig tartó korosztalyt minek Tartod? ? Már csak azért is, mert ez a leggyakoribb. Fura egy kérdés. . Sztem ez nem kor, hanem ember függő!
2015. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első babánál 20 éves voltam - szerintem nagyon fiatal - Nem igazán fogtam fel, lazán vettem, igaz sokat híztam és a vége nehéz volt, de maga a szülés könnyen ment, a kilók nehezen mentek le aztán. Most 28 vagyok, kicsit jobban parázom, nehezen jött össze (2 év) de most is próbálok az akkori önmagamra gondolni, milyen jó volt az a felhőtlenség. Szóval fiatalon is és később is jó a terhesség, csak el kell döntened az iráányelveket.


Ja és most sokkal aktívabb vagyok, mert mindenképp dolgoznom kell, bár állandóan tudnék aludni, akkor ezt megtehettem :)

2015. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!Az első babámat 35 évesen szültem, és most várom (20 hetes) a második gyermekem 38 évesen. Fizikailag jobban bírtam volna fiatalabban, és a nagymamák is aktívabban segítettek volna -talán-, hisz ők is idősebbek lettek. De az akkori körülmények és az egyéniségem nem tett volna lehetővé, hogy jobban helyt álljak anyaként. Nem bánom, ennek így kellett alakulnia, de ha valakinek van rá lehetősége, akkor jobb ha korábban vállal gyermeket, 26-28 év alatt. Legalábbis az elsőt.

A várandósságom amúgy zökkenőmentes, nem volt rosszullét. A korral járó vizsgálatok száma több, mint általában a fiatalabb anyukáké (genetikai tanácsadás, amniocentézis, magzati szív uh,), de így meg abszolút kontroll alatt van tartva a várandósságom.

Az első terhességemnél nagyon sokat híztam, most megpróbálok tudatosabban odafigyelni a kilókra, már most kisebb a súlyom, mint mikor az elsővel várandós lettem. Remélem így a szülés után is gyorsabban fogok lábadozni, mert 2 gyermek mellett nem igazán engedheti meg magának az ember azt a luxust, hogy az ágyat nyomja.

2015. jún. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én most várom a második babámat, 28 éves vagyok. Igaz még csak 12 hetes vagyok de valami bajom eddig mindig volt. Vagy fájt a hasam, fejem, valamim vagy az egész napos hányingerrel küzdöttem és közbe folyamatosan mindent túl aggódtam.

A lányomat mikor vártam semmi bajom nem volt, nem aggódtam semmin... Igaz 10évvel fiatalabb voltam...


Lányom véletlen baba, mostani babóca tervezett aki elsőre összejött.

2015. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az elsővel 25, a másodikkal 35 évesen voltam terhes. Annyi volt a különbség, hogy a másodikkal az elején volt kis bonyodalom, feküdnöm kellett, gyógyszert kaptam (ez előfordul fiatal anyákkal is). Amúgy mind a 2 terhesség problémamentes volt, szinte egyforma. A másodikkal nyugodtabb, rutinosabb voltam, hülyeségeken már nem akadtam fenn, nem paráztam annyit. Egyébként ez ugyanígy igaz volt a szülés utáni időkre is.
2015. júl. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

bnőm 17 évesen szülte az elsőt, olyan 24 évesen a másodikat

annyiban különbözött, amiről tudok, hogy az első babát összevissza etette, nem tudta hogy pl tejet tilos adni, meg hasonló apróságok, kb kútfőből látott el egy babát.

2015. szept. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*akkor még nem volt internet
2015. szept. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Attól is függ kinek milyenek a genetikai adottságai és a fizikai képességei..Serena Williams pl.35éves most:)
2016. febr. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elsővel 23 éves voltam,egy àlom volt az egész. Most 32 éves vagyok,màr az első hetektől haldoklom,itt fàj ott fàj,beteg vagyok àllandóan,fàradt vagyok.

Én érzem a különbséget. Ami lehet a kor miatt vagy azért mert az első fiú volt,most kislànyt vàrunk csak simàn ennyire màs a két terhesség.

2016. febr. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!