Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hét+6 napos terhes vagyok....

Olga75 kérdése:

13 hét+6 napos terhes vagyok. A nyakiredő 2,6 mm volt a felső határ 2,5. A vérvizsgálat után a kockázat 1:160. A doki javasolja a magzatvízvételt, de félek a vetéléstől,40 éves vagyok. A Prena vagy Nifty teszt helyettesíti az amniot? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
2015. jún. 18. 07:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, most arra beszéled rá, hogy kockáztasson? most írta, h nem akar beteg babát.


Menj el valamelyik tesztre, az amniót csak akkor vállald, ha azok is rossz eredményt hoznak.

2015. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudtam,hogy 3 a nyakiredő határa.

Valamelyik vizsgálatot meg kell csináltatnod, az biztos, szerintem egy orvossal kellene megbeszélned, melyik ad jobb eredményt.

2015. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
A 2,5-ös felső határ nekem személyre szabott. A baba mérete, és az életkorom alapján állapították meg.
2015. jún. 18. 12:17
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Én 1,1 mm nyaki redővel,1:446-hoz kombinált teszttel megcsináltattam az amniót,39 évesen.A vetélési kockázat nagyon alacsony,a vizsgálati eredmény pedig biztos.Én a helyedben megcsináltatnám.
2015. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Nekem a genetikus azt mondta,hogy a Nifty nem 100%-os, "csak" 98. És rossz az eredmény, akkor amnió lesz a vége.

Én ennél jobb eredményre megcsináltattam az amniót. Nem bántam meg. A Prena talán jobb, de ott is az van,hogy elküldenek amnióra,ha rossz az eredmény.

2015. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Nálam a vérvizsgálat 1:170-hez mutatta ki a Down szindrómát. Mentem amniora, kétszem megszúrtak, nem sikerult magzatvízvételt venni. A mellettem fekvo kismama sajnos rá 10 napra elvetélt. Ritka, de elofordul. Nem mertem megint bevállalni az amniot. Mégegyszer megcsinálták a vérvételt akkoraz arány 1:340-hez lett, amire azt írták, hogy negatív a Down szindrómára. Csináltattan egy morfológiai ultrahangot, ott minden rendben volt, de én mégsem vagyok nyugodt. Azért írtam le neked mindezt, hogy az amnionál a vetélésen kívul még ott vanaza roziko is, hogy nem sikerul levenni a magzatvizet, amire azt mondták, hogy ritka, de velem kétszer is megtortént. Ha még egyszer donthetnék, és biztosan tudnám hogy sikeresen leveszik a magzatvizet biztos bevállalnám.
2015. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Múlt szerdán megcsináltattam az amniot, sikeres volt, azóta nincs bajom hál istennek, jövőhéten meglesz az eredmény. Nem fájt és rögtön haza is engedtek, 2 órát vonatoztam.
2015. júl. 6. 14:38
 18/33 anonim ***** válasza:
Minden jót, remélem rendben lesz az eredmény is.
2015. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok! Minden jót kívánok. Kérlek írd meg, hogy mi van Veletek! Pihenj sokat!
2015. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Drukkolunk!
2015. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!