Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor csökken a vetélés...

Mikor csökken a vetélés kockázata?

Figyelt kérdés
Az orvosom szerint 10. héttől jelentősen csökken, de van aki szerint 12. hetesen és már 9. hetet is hallottam. Kinek milyen infója van erről?

2015. jún. 18. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy haladsz a terhességi hetekkel egyenes arányosságban csökken a vetélés esélye. Én 12. héten tudnék kicsit megnyugodni valamennyire :) De odáig még sose jutottam el.
2015. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mindkét terhességemnél a 13. héttől kezdtem megnyugodni. Akkor már jelentősen csökken a vetélés kockázata, de sajnos sosem lesz 0%, még utána is történhet bármi.
2015. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az első 12 hét veszélyesebb, hogy megtapad-e, ha valami gond van sokszor a természet ilyenkor szelektál, illetve azt hiszem ekkor veszi át a méhlepény a sárgatest szerepét az elsorvad, és itt is lehet gond ha ez nem megy végbe. Utána már azért csökken az esély, de teljesen 0 sosem lesz. De nem is szabad erre gondolni, mert úgy kell hozzáálni hogy minden rendben lesz:) Mondom ezt úgy, hogy emellett aggódtam a 6-ik hétig hogy orvos megerősítse a terhességet, majd a 9. hétig hogy legyen szívhang, utána a 12-ig a genetikai uh-ih hogy minden rendben legyen és betöltsem a bűvös 12. hetet, utána a 19. heti genetikai uh-ig újra, majd a 24. hétig amíg életképtelen lenne ha megszületne és még vetélésnek számítana, most 32 hetes vagyok és várom a 36. hetet amikortól már nem lesz koraszülött:) Persze nem ezekre gondoltam, de mindig megkönnyebbültem amikor elértük a következő ilyen mérföldkövet:)
2015. jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a 12 hetes UH után nyugodtam meg picit. Aztán úgy voltam vele, hogy jajj csak a 24. hétig húzzam ki mert onnantól vannak esélyei, aztán jajj csak a 30. hétig, 32, 34, 37. :) végül 41 hétre született :D
2015. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!