Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi baja lehet a babámnak a...

Mi baja lehet a babámnak a sok veszekedéstől?

Figyelt kérdés

16 hetes vagyok. Párom rendszerint heti egyszer legalább úgy megbánt, hogy éán elkezdek bőgni és ebből vita kerekedik, néha pl. ma is, úgy kitör belőlem a sok sok bántás, hogy szétverem a mosogatógépet meg a mosogatót. Nagyon félek,hogy ez a sok sírás és vitatkozás, árt neki.

Tapasztalatokat vagy bármi meglátást kérek.

KÉREM AKI ELITÉLI NE ÍRJON NEKEM IS SZÖRNYŰ !!!



2015. jún. 21. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

A gyakori stressz (stresszhormon felszabadulása a vérkeringésbe) az idegrendszer fejlődését befolyásolhatja. Ez olyan, mint a terhesség alatti dohányzás, nem lesz minden egyes dohányos nő magzata érintett, de jelentősen növeli a kockázatot.


Másrészt a jelek szerint, mire megszületik, már nem lesz apja.

2015. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Egyikőtök se normális. A legjobb lenne befejezni a kapcsolatot, neked pedig pszichiátriai kezelesre menni.

A gyerek at veszi a stresszt. Méhen belül magas szívverés, kívül még majd alvaszavar, nyugtalansag

2015. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos kihozza belőlem a dührohamot, mert egyszerűen ne tudom érvényre juttatni soha a szavam. az akaratom, és ez már így nyilvánul meg, hogy kitörök magamból.

Arra kértem már,menjel el, hagyjon magamra. De ne megy, csak pár órára. Arra gondoltam elkéne költözöm, de nincs hova menjek.

Félek a baba utál minket, amiért így van.

Szerintetek megutál? :(((( nagyon szeretem a kisbabámat, de nem tudom elfolytani az érzelmeimet és azt meg Ő érzi :(

2015. jún. 21. 13:07
 4/9 anonim ***** válasza:

A baba nem képes még jó darabig érzelmek megélésére és kifejezésére.


Halkan kérdezem, hogy ezek az ellentétek 16 héttel ezelőtt még nem jelentkeztek, csak most hirtelen?

2015. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A terhességem alatt már többször is. Egyébként ha nem bántott meg, akkor "miatta" soha sem vitatkoztunk. De már néha összeugrik a gyomrom ha csak belép az ajtón, mert már fizikai bántalmazása is volt mikor 8 hetes voltam. Ez előtt nem... ha ezt tudom akkor most más minden. Ettől a babámat imádom,szeretem és óvóm, de most nem lenne, ha ezt én tudom, hiszen nem ilyen életet szánok neki. Én alapvetően egy nagyon nyugodt ember vagyok,csak már nagyon sok bánás ért lelkileg-testileg.

( nem roma család vagyunk )

2015. jún. 21. 13:13
 6/9 A kérdező kommentje:
Második mondat *miattam. Miatta mennek a viták, nem miattam... én többnyire nyugodtan elvégze a teendőim, ő meg ideges feszült és parancsolagtó, ebből meg bántás-vita.
2015. jún. 21. 13:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy bántalmazó kapcsolatban élsz. Minél tovább maradsz, annál nehezebb kilépni belőle.

Hívd fel a krízisvonalat, ők segítenek megszervezni az elköltözést, anyaotthont is találnak neked. Mert afelől ne legyen kétséged, hogy ha megpróbálsz szakítani, akkor az ígérgetések és a halálos fenyegetések fogják váltogatni egymást. Gondolom ennek nem szeretnéd kitenni a gyerekedet.

2015. jún. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat szolgáltatásának elsőrendű célja, hogy segítséget nyújtson a kapcsolati erőszak, a gyermekbántalmazás, a prostitúció- és emberkereskedelem áldozatainak és szükség esetén gondoskodjon az elhelyezésükről.


A Telefonszolgálat állandó elérhetőséget kíván biztosítani minden bajba jutott és azonnali segítséget kérő embernek a nap minden órájában, az ország egész területén és külföldön, rendelkezésre kíván állni mindenki számára, akinek szüksége van rá.


Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat a nap 24 órájában, Magyarországról ingyenesen elérhető a 06-80-20-55-20-as telefonszámon."



Hívd fel őket, főleg amiatt, mert nagyon tipikus forgatókönyv a te eseted. A bántalmazás akkor kezdődik, amikor a gyengébb fél kiszolgáltatott helyzetbe kerül (fizikailag, anyagilag, érzelmileg - ugye, ugye, hogy ezek megvannak nálad?) és idővel egyre fokozódik, nem ritkán emberölés a vége. Ne várd meg, hogy "csak" kórházba kerülsz vagy tepsiben visznek el néhány hónap/év múlva.

2015. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a babának nem lesz baja attól,hogy ti veszekedtek,hála az istennek egy egészséges terhesség sokat kíbir. utálni se fog titeket,kezdjük ott,hogy ennyire jó memóriája nincs ám,hogy emlékezzen a heti 1 kiabálásra. a hangodat megjegyzi,felismeri,a szívdobogásod de kb ennyi.

viszont ha bántalmaz a férjed,most fogd a cuccod,mert ha egyszer fellök,odaüt bármi... ha fontos a babád,menj onnan. mi van ha őt bántja mikor megszületik? akkor mi lesz?

2015. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!