Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38+4 hetes kismama vagyok,3100...

38+4 hetes kismama vagyok,3100-as méhszáj értékkel. Sok van még a szülésig?

Figyelt kérdés
A méretei alapján nagy a kisfiam. A 36.héten a doki 3 kilónak becsülte. A pocakom is hatalmas. Fájásaim nincsenek, de tényleg semmi. Se jósló, se derék, se csípő fájdalom. Nem is érzem magam terhesnek. Kérdeztem az orvosom hogy mit tegyek hogy táguljak, azt mondta sétáljak. 3 naponta kb 4-5-6 kilómétert is sétálok, ami egyébként nagyon jól is esik. De még így is maradt az érték. Jövőhéten szombaton be kell feküdnöm, ha addig nem indul be a szülés. A kérdésem az lenne hogy hogyan tudnék tágulni, mit csináljak? Vagy ha egyszer csak elfolyna a vizem, lehetséges lenne hogy azonnal táguljak? Ne szóljatok le, első terhességem. :)
2015. jún. 18. 22:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem ertem az ilyen kerdeseket.

Kozel 39 hetesen szerinted sok lehet meg vissza?


Ha egy 32-36 hetes terhes kerdezi ugyanezt, akkor nyilvan szamit a mehszajertek, es elofordulhat az is, hogy sok van vissza, es az is, hogy nem. De egy 39 hetesnel...?

2015. jún. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor az sem lehetséges h el van számolva???? Mondjuk csak 37?? Hurrá: egy GYESKARATÉS! :)) Mit nem értessz a kérdésen? Na én meg az ilyen kommentelőket nem értem. Az is relatív hogy kinek mi a sok nem? Lapozz ha nem tudsz normálisan válaszolni, ugye nem lenne olyan nehéz?! Akkor próbáld meg!
2015. jún. 19. 06:16
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Az ''ertesz'' csak egy sz, es a kilometer rovid o.

Egyelore ennyit segithetek.


Tudom, hogy csak ezerketszaznegyvenot honlap irja, de leirom en isa kedvedert: a 12-14 hetig lehet pontosan megallapitani a terhesseg korat, mivel addig novekszenek a babak egyforma utemben. Utana mar egyre nagyobb elteresek lehetnek. Az egyik 40 hetes 55 cm, 4,5 kg, a masik 48 cm, 2,5 kg.

Ha a 14. heti es azelotti uh-k alapjan most 38+4 vagy, akkor annyi, vagy, es nincs elszamolva.


Azzal kapcsolatban meg, hogy sok lehet-e meg vissza:

megmondta a dokid, hogy jovo szombaton be kell fekudnod. Gondolom, megkerdezted, hogy mikor inditana meg a szulest.

2015. jún. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem zsenikém, egy valódi géniusz vagy! :))) Úgy gondolom neked meg értelmezési problémáid vannak.. A ne szóljatok le alatt pontosan ezt értettem. A helyesírási hibákkal meg kár dobálózni. Mondd már meg nekem: mi a f¤szn¤k írsz, ha csak leszólni tudsz? Ha már otthon nem sikerül akkor itt élvezkedsz? Nincs más dolgod? Biztos akad, inkább nézz szét! Fogalmad sincs miért vagyok megtévedve a kiírt dátummal kapcsolatban. 600* változtatták mert PCOS-s vagyok, tudod zsenikém? A túlhordás lehetséges vagy nem zsenikém? Esetleg valami egyéb kommented lesz még? Intézd már el légyszi hogy biztos ne írjanak a normálisék tapasztalatokat... M@j0m
2015. jún. 19. 07:32
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia. Hogy normális választ adjak. Mert erre lehet adni. Én személy szerint 2111 es értékkel hordtam ki a babám a 36. Héttől. Mindenki attól félt hogy előbb megszulok. 2 nappal jött előbb a lányom. De pl a barátnőm a 40. Héten ment magzat víz vizsgálatra teljesen zárt volt a méh száj neki. Haza sétált. Leult ebédelni. Makd amikor felallt elfolyt a magzat vize. Vissza ment a kórházba 3 ujjnyira kitagult. Szerintem ez egyén függő hogy ki hogy tágul. Nem lehet konyv szerint szülni. Egy biztos. 2 hétnél tovább nem fogják már engedni hogy hordd a babát. Türelem. És ne aggódj. Kellemes könnyű szülés t kívánok! !!!
2015. jún. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen erre gondoltam, hogy akkor mindegy hogy előtte mennyire volt zárt a méhszáj, a lényeg: ha elfolyik a víz, mint ahogy a barátnődnél is, 3 ujjnyira kitágult. Vagy a másik eset, a tied: nyitva van, de még nem jön a baba. Azt hogy sok van szülésig arra értettem amit szintén meg is válaszóltál, hogy meddig "lehet túl hordani" (már ha nincs elszámolva). Még egyszer nagyon szépen köszönöm!!! :) :)
2015. jún. 19. 08:06
 7/16 anonim ***** válasza:
Tényleg olyan kérdés ,amire nem is lehet válaszolni.Mi ezt honnan tudjuk hogy "mennyi van még szülésig".Ez az érték semmit nem is jelent, hisz nekem már 15. héttől 2100 az értékem, most vagyok 30 hetes.Remélem nekem még sok van szülésig.De pl. ezt a méhszájértéket, sok kismama megirigyelné még fiatalabb terhesen is, pl. én:-)Egy szó mint száz, ebből abszolút nem lehet következtetni.Lehet egy óra múlva megindul, lehet csak két hét múlva.De azért könnyű, szép szülést, és türelem, ez már annyira a vége, élvezd ki, pláne hogy semmi bajod nincs, és aludj amíg bírsz.
2015. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nos egyrészt én sem értem a kérdést, mert ilyen méhszájértékkel bármikor lehet szülni és még túl is hordani. Mivel PCOS vagy nem fogják hagyni. Tehát ha nem indul be magától megindítják és ha nem tágulsz megfelelően császároznak. De gondolom ezt a dokid is megmondta.

Az hogy mennyire becsülték a baba súlyát az egy dolog, az meg egy másik hogy valóban mennyi lesz, lehet hogy akkor 3 kilósnak becsülték, és 3 kilóval fog születni, mert az csak egy becslés. Nekem az elsőt mérték kisebbnek a másodikat nagyobbnak is. De mindig mondta a doki, hogy ez csak becslés az átlaghoz való mérés, hogy ilyen arányokkal milyen babák szoktak születni, tehát nem szentírás.

Tágulásra nincs semmi tippem. Ez szerintem nagyon egyén függő. Én végig zárva voltam, soha semmilyen fájásom nem volt, mindkettővel még 1 órával a kórház előtt hétvégi nagybevásárlást csináltam. Az elsőt 3 óra a másodikat 1 óra alatt szültem meg. Az elsőre már nem emlékszem pontosan milyen méhszájértékekkel mentem be, de a magzatvíz még nem folyt el, a másodiknál, szintén csak fura érzéseim voltak, magzatvíz nem folyt el, de már ki voltam teljesen tágulva.

2015. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. És sajnalom hogy csak én ertettem a kérdésedet. ...kitartás. ha meglesz a baba meg irhatnád priviben :-). Köszönöm. Kitartás. :-). Nincs már sok hátra.
2015. jún. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Elnézést hogy nem voltam tisztába azzal hogy melyik értékkel hány hetes korig lehet kihúzni.. Szerintem ennél nagyobb hülyeségeket is szoktak kérdezni. Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz!! :))

Utolsó válaszoló, mindenképpen írok privátban, hogyha meg van a Törpi!! Köszönöm hogy megértettél, még ha lehet kicsit cifrán is fogalmaztam :D :D

2015. jún. 19. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!