Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyakran érzem, hogy begyorsul...

Gyakran érzem, hogy begyorsul a szívverésem, főleg ha elindulok valahova, a levegőt is nehezen veszem.12 hetesen egyszer elájultam az utcán, a dokim szerint előfordul. Most 20 hetes vagyok. Ez normális velejárója a terhességnek? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Alapon 110/70 körüli a vérnyomásom, szoktam mérni itthon. A védőnő 140/90-et mér általában, aztán 10 perc elteltével már alacsonyabb. Lehet, hogy le kellene lassulnom? :) Ha bemegyek egy boltba, nem tudok szépen elnézelődni, mert muszáj a levegőre mennem, vagy leülnöm. Táppénzen vagyok, pihenek eleget... Előtte igen aktív életet éltem, két munkahely - stresszes volt...
2008. szept. 2. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is szoktak ilyen panaszaim lenni. Én most vagyok 13 hetes. Sokszor szinte vánszorgok csak az utcán, mert különben kifulladok.

Az egész vérkeringés megváltozik terhesség alatt + a vízháztartás, úgyhogy ez normálisnak mondott tünet. Mondjuk nekem a vérnyomásom normális, sőt, időnként alacsony.

Én annyit olvastam róla, hogy ha nagyon durván jelentkezik, akkor orvoshoz kell menni vele.

Úgyhogy sajnos ennél többet nem tudok neked mondani, de nyugi, normálisnak normális.

2008. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!