Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki pánikbeteg, és babát vár? Véget vetettem mától ennek, de félek késő?

Figyelt kérdés

Én 17 hetes terhes vagyok, és legalább 3szor 4szer (kb havi 1 ) párommal nagyon csúnyán összevesztünk, neki is mentem. Teljesen kikészülök ilyenkor, zokogok, ordítok, szétverek mindent, utánna lévő napjaimat stressz mentesen élem,azért azt hozzá teném ezen kívül minden napon nyugodtan telík el.

Mostantól viszont megszűnik ez a vitatkozás. Jövőhéttől minden esetre elmegyek a pszichológusomhoz, kicsit beszélgetni ezekről a "traumatikus élményekről" ha még nem késő...és nem ártott a babának,károsodott az idegrendszere, hiperaktív lesz vagy ilyesmi?



2015. jún. 26. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem pánikbetegség, valami más lesz. Pánikbetegek nem ütlegelik a társukat és vernek szét mindent, keress másik segítséget, aki jobb a diagnosztizálásban.
2015. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom, ez indulatkezelési probléma, megyek is jövőhéten pszichoterapeutához. A napjaim teljesen nyugodtan telnek, a pánikbetegségem jelen van ugyan, de a fő kérdés A LENT LEIRTAK.
2015. jún. 26. 14:04
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A LENT LEÍRTAKRA senki nem tud itt válaszolni, mert nem látunk beléd.
2015. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Én ismerek egy pánik beteg anyukát, 2 gyereke van, a terhessegrol nem tudok beszámolni, de mióta megszulettek, csak az apjuk van velük, oviba, isibe ő jön megy, feleség soha nem lép ki a házból. Facebookra meg toltogeti fel a képeket a nő, hogy ezt meg azt meg amazt csináltak, holott gyakorlatilag kimarad mindenből, játszótér, családi ünnepségek, keresztelő, évzáró. Én tudom ez egy betegség, de ő például meg se próbál meggyogyulni, inkább mindent a férjére hagy.
2015. jún. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Így elég félrevezető a kérdésed, mert a pánikbetegség nagyon mást takar. Azt hittem a gyógyszerszedés miatt teszed fel a kérdésed... Amit pedig a kisbetűs alcímben írtál arra nem nagyon tudok reagálni. Vagy talán annyit, hogy a babák ilyenkor is már nagyon sok mindenre fogékonyak, "ugyanakkor" nagyon szívósak is tudnak lenni. Sose lehet tudni, későbbi dolgoknál mindig tippelgetik a hozzáértő szakemberek, hogy a magzati korban megélt dolgoknak milyen hatása lesz később (pl. akár nálad lehet-e hasonló ok a múltban, hogy ennyire nehezen tudsz bizoynos szituációkat kezelni, stb.) Ugyanakkor bizonyítani nem nagyon lehet, de biztos, hogy minden mindennel összefügg.
2015. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Ez dühkitörés és hisztéria, nem pedig pánikbetegség. Teljesen más a kettő.

Nyilván nem tesz jót a babának, de nem vagyok orvos. Ezt tőle kéne megkérdezni.

2015. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Elég nagy probléma, ha ilyen fokú indulatkezelési problémák mellett gyereket vállalsz. Most, hogy már úton a baba, nagyon sürgősen kezeltesd magad, mert ha ezt nem tudod uralni, kárt tehetsz a gyerekedben. Kisgyerek mellett nem lehet zokogni, ordítani és mindent szétverni, nem lehet az apjának nekimenni.

Nem most ártottál neki szerintem, hanem félő, hogy a jövőben fogsz. Nagyon gyorsan valami hozzáértő orvost keress.

2015. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Kárt fogsz tenni a gyerekben, ha sürgősen nem kezelnek.

Ha ez az egész még kialvatlansággal, egyéb szülés utáni problémákkal spékelődik, borítékolom, hogy a kéthetes gyereked a falhoz vagy a földhöz fogd verni és ezzel lesz tele a híradó. Csak hogy érezd a helyzet súlyát.

A pánikbetegség egészen más.

2015. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Na, fáj az igazság? Vagy miért töröltetted a válaszom :) Leírom mégegyszer ne aggódj. Ha esetleg hasfájós lesz a gyereked és 2 napig megállás nélkül sírni fog akkor falhoz fogod vágni? Nem kellett volna gyereket vállalnod, mert nemtudod kontrollálni magad.
2015. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen beteg ember miért vállal gyereket, mielőtt kigyógyulna? A helyzet csak durvulni fog. :(
2015. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!