Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején ájulás?

Terhesség elején ájulás?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, a hétvégén elájultam hirtelen azóta is félek és néha rám jön, hogy szédülök újra. Ti mit csinálnátok? Mernétek így dolgozni? A munkahelyen még nem tudják!
2015. jún. 29. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a munkád?

Nekem is sokszor volt ilyen, hogy majdnem elájultam, de csak akkor ha sokat kellett állnom, mászkálnom. Egyébként ülőmunkát végzek, akkor nem volt gond, ha a munkahelyen voltam. De pl. buszozáskor igen.

2015. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Manikűr, Pedikűr, Műköröm készítéssel foglalkozok.
2015. jún. 29. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy azt nem szabad terhesen, mert a vegyszerek árthatnak. Legalábbis egy barátnőm, nem főállásban, de hobbiként készített magának, családtagoknak és amikor terhes lett, abbahagyta, mert állítólag nem lehet.
2015. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mertem.

A terhesség elején nekem is úgy leszaladt az egyébként is alacsony vérnyomásom, hogy állandóan az ájulás határán voltam.

Eleve a terhességre úgy kezdtem el gyanakodni, hogy borzasztóan szédültem és nekem is sikerült összeesni, ezután teszteltem.

Figyelj a jelekre, fogyassz elegendő folyadékot, legyen nálad mindig valami harapnivaló!

2015. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Biztos ami biztos szinten, elmennék a háziorvosomhoz, de félek, hogy egyből kiírni végig. Persze ha máshogy nem megy otthon maradok. De anyagilag nagyon-nagyon rosszul érintene bennünket.
2015. jún. 29. 11:58
 6/9 anonim ***** válasza:

A táppénz szabályok miatt eleve nem tud kiírni rögtön végig, így ettől ne tarts!

Ha nem voltál még nőgyógyásznál, akkor terhesség kódjával elvileg ki sem írhat, csak valami "kamubetegséggel".

2015. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Extra àjulós tìpus vagyok, de ìgy is végig lehet vinni egy terhességet. Előszöris jó lenne tudni, hogy mitől àjultàl. Alacsony-magas vérnyomàs?/leesett vércukorszint? (Ettél rendesen?) nem volt extra levegőtlen a helyiség, vagy meleg?


Nàlam mindig volt kaja, és innivaló, érezni hogy mikor jön az àjulàs, akkor rögtön friss levegő, vìz, gyors arcmosàs, pàr falat ennivaló. Ha otthon jön ràm, el szoktam feküdni a fürdőszobapadlón :) Ha tömegközlekedsz, azonnal kérj helyet, ha érzed, hogy gond lesz.


Egyàltalàn ne legyél benne biztos, hogy rendszeres lesz az àjulàs.

2015. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Evéssel nincsen gondom, eszek rendszeresen és iszok is. Amikor elájultam kint álltunk az utcán! Szerintem vérnyomással kapcsolatos.Összeestem amikor magamhoz tértem Zsibbadtam és levert a víz, a fülem zúgott!
2015. jún. 29. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is többször volt ilyen, de csak az első trimeszerben, talán 2-3x éreztem, hogy mindjárt elájulok. Pizzériában dolgoztam, a sütő mellett voltam általában rosszul, egyébként is nyár volt. Ide oda szaladgálós, pörgős munka, állni kell végig. 37. hétig dolgoztam végül, semmi baj nem volt
2015. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!