Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy éhség, hirtelen evés,...

Nagy éhség, hirtelen evés, aztán/vagy már közben/ hányinger. Kismamák, nálatok is volt ilyen az első trimeszterben? Mik azok az ételek, amiket meg tudtok enni?

Figyelt kérdés
Vagy ez akkor is így lenne, ha nem várnék épp babát?:)

2015. jún. 29. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Vercukrodat mindenkeppen nezesd meg. Ez utalhat terhessegi diabeteszre is.
2015. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az volt, hogy nagyon néha ha megkívántam valamit, mire elkészült már rá sem bírtam nézni. Egyébként meg mindentől émelyegtem! Még az ételfotóktól is. Nekem a tejfölös tészta kis sóval-vegetával volt a favorit 1 hónapig más nem maradt bennem. Plusz a puffasztott rizsszeletek, gyümölcs, zöldségek, joghurtok. A húst pl csak a második trimeszterben tudtam megenni. És még most is rosszul vagyok a hagymától (vagy bármitől amiben hagyma van) a füstölt dolgoktól, sajttól, tojástól, olajos, zsíros dolgoktól. Azt írják a rosszullét magas hormonszintet jelent. a babona szerint kisebb az esély a vetélésre! :) Bennem ez tartotta a lelket a 24 órás émelygés és hányás közben! :) Kitartást! :)
2015. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, jövő héten megyek legközelebb orvoshoz, akkor rákérdezek. Most volt az első vérvétel múlt héten, és nem mondták, hogy a cukrommal gond lenne, bár nem tudom, hogy alapesetben megnézik-e.


Egyébként nem eszek már nagyon régóta fehér cukrot, fehér lisztet, tejterméket, vagy olyan ételt/italt, ami ezeket tartalmazza, krumplit is csak kb. 2-3 havonta, ha egyszer. Gyorsan felszívódó szénhidrátok közül csak fehér rizst, és gyümölcsöt eszem, úgyhogy remélem, hogy nem ez gond.

2015. jún. 29. 12:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es neked is a választ! Nekem az is elég mostanában, ha telefonban a tesóm arról mesél, hogy mit evett.. Máskor meg mesél valaki egy ételről, rákattanok, és nem bírom kiverni a fejemből, szinte a számban érzem, annyira szeretnék enni belőle. Annak meg már pont kezdtem örülni, hogy nálam nem lesz émelygés... na mindegy. A hányást eddig megúsztam, de arra már nem merek előre semmit mondani:)
2015. jún. 29. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet a hormonok csak.. én nem is kívántam semmit amúgy. Van aki meg megússza hányinger nélkül. Most ki hogy reagál erre..

Attól még lehet baj a cukorral, hogy sima vérvétel nem mutatta, hiszen csak az éhgyomri cukrot nézik. Egy 120 perces megint más kategória.

2015. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!