Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » RLS - NYUGTALAN LÁB SZINDRÓMA...

RLS - NYUGTALAN LÁB SZINDRÓMA TERHESSÉG ALATT?

Figyelt kérdés
Van esetleg köztetek olyan kismama aki mostanában tapasztalta ezt a fajta mozgáskényszert? Állandóan mozgásra kényszeríti valami a lábamat, és most már nem csak lefekvés után, hanem napközben is.( Benne va a "bugi" a lábamban.. 20 hetes vagyok )

2015. jún. 29. 19:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha az itt leírtak közül több is meg van a nyugtalan láb szindróma mellett, akkor vashiány vagy vashiányos vérszegénység.

[link]

2015. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33 ik hetben vok, de mar a 30. Hettol van ez a rangas es " nyugtalansag a vegtagjaimban. Nem segit semmi sem. Hulla vok. 2 fiam van es o a harmadik. Nap kozben kesz vok, turelmetlen es kimerult, es sokat sirok is emiatt. Egyszeruen elviselhetetlen. Mit tegyek????
2017. júl. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Sziasztok! Nekem is ugyanez az érzés van,16 hetes kismama vagyok,kb. 14.héttől érzem ezt,de borzasztó 😢

Terhesség előtt is volt ilyen érzés,de csak kb 1,5 havonta 1x!

Most viszont mindennapos! 13 hetesen kórházba kerültem,mert véreztem,kidrült,hogy van egy hematóma a méhemben és levált a méhlepény felső része! Szerencsére baba jól van :) 6 napot voltam bent,és kb a 4.naptól kezdve érzem...

Mit ajánlotok rá? Sok helyen a vashiányt írják,kb 1 hete elkezdtem vasat szedni,hátha... napi 6 Magne B6-ot szedek,ezt terhességem kezdetétől!

Remélem tudtok segíteni,mert iszonyat érzés... 😢

2017. dec. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
A nyugtalan lab szindromabak egyertelmuen a magneziumhiany az elsodleges, fo okozoja. Viszont a magneziumhiany verszerumbol mert diagnozisa sajnos szinte mindig torz kepet ad, ugyanis a testbeb levo 25-30 gramm magneziumbol csak 1%-a van a verben. Sajnos jelenleg a 21. szazadban itt tartunk, hogy egy egyszeru asvanyi anyag hianyt nem tudunk megfeleloen diagnosztizalni, mert eppen a gyogyszertarsadaloknak ez nem penzugyi erdeke. A magneziumpotlas viszont meg bonyolultabb folyamat, ugyanis a sokak altal hasznalt magneziumkrszitmenyek teljesen hatastalanok, ugyanis a magnezium-oxidbol mindossze maximum 4% szivodik fel, ami max. egy placebohatassal erhet fel, amugy teljesen hatastalan. Tovabba, ha esetleg megfelelo magnezium keszitmenyt sikerul valasztanunk, akkor sajnos a magnezium felvetele a szervezetbol a D-vitaminnal szorosan osszefugg, ugyanis ha alacsony a D-vitamin szintunk akkor nem tudja felvenni a szervezet a magneziumot ami laza szekletet eredmenyez. Tovabba a D-vitaminszint normal ertekre valo feltornaszasa sem lehetseges tovid uton, ugyanis taplalekkiegeszitok altal kb. napi 10000NE D-vitamin potlassal minimum 2-3 honap amig megfelelo lesz a D-vitamin szintunk. (a megfelelo D-vitamin szintet persze ne a jelenlegi normalisnak velt ertekeket ertsuk, ugyanis ezt szinten azok hataroztak meg, akiknek nem erdekuk, hogy egszseges legyel, igy ez az ertek ennel jova magasabb) Majd ha ez megtortent, akkor lehet belekezdeni a magnezium potlasaba, ha D-viramin szintunket rendeztuk, es akkor sem mindegy hogy milyen formaban. Az egyetlen magneziumforma, ami at tud hatolni a ver-agy gaton, az a Magtein (magnezium l-treonat). Ezen kivul nem rossz a magnezium-citrat sem, ami joval olcsobb forma, viszont sokkal kisebb mertekben hatol at a ver-agy gaton. Remelem ezzel sok embertarsamnak tudtam segiteni, lehetne errol sokaig irni még, de roviden hogy megertsetek talan ennyi lenne.
2018. márc. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!